pirmadienis, sausio 17 d.
Darbas namuose – kaip pasikeitė darbuotojų požiūris?
Alfa.lt
Pixabay
Darbas iš namų

Darbas iš namų jau vis dažniau tampa įprastu reiškiniu darbo rinkoje. Jei anksčiau buvo sunkiai įsivaizduojama, jog galima įsitaisyti tokį darbą, kurį galėtum atlikti namuose ir už tai gautum atlyginimą, tai dabar toks darbas jau nieko nebestebina. Vis daugiau atsiranda norinčių patogiai dirbti jaukiomis namų sąlygomis, daugiau atsiranda ir darbdavių, galinčių tokį darbą pasiūlyti.

Kuom patogus darbas namų sąlygomis?

Pirmiausiai tai yra patogu todėl, kad tau darbdavio pavestas užduotis gali atlikti, neišeidamas iš tau įprastos namų aplinkos, tau anksti rytais nereikia trenktis per miestą į darbovietę, nereikia jaudintis, jog dėl transporto spūsčių gali pavėluoti ir nespėti laiku pasirodyti darbe, paskui už tai dar gauti pylos nuo darbdavio.

Kita vertus, žmogui, kuris dirba iš namų viena pagrindinių vertybių yra tai, jog jis gali savo darbotvarkę susiplanuoti, kaip jam pačiam geriau. Itin patrauklu ir tai, jog šitokį darbą galima atlikti ir esant toli nuo namų ar nuo paties darbdavio. Jei darbui užtenka turėti kompiuterį ar kitas išmaniąsias technologijas, tada atstumai nebetenka jokios reikšmės, tai leidžia dalyvauti darbo procese iš bet kurio planetos taško, kuriame yra internetinio ryšio prieiga.

Kuom vis dėlto reikėtų pasirūpinti prieš pradedant dirbti iš namų?

Kadangi atlikto darbo kokybė vis dėlto didele dalimi priklauso nuo buitinių sąlygų, kuriomis dirbate, net jei dirbate iš namų, prieš tai verta pasirūpinti baldais darbui. Kad ir kaip bebūtų, tačiau niekas negali išvengti to, kai darbo vietoje kartais tenka praleisti daugiau nei aštuonias valandas per parą. Todėl paties dirbančiojo darbingumas ir sveikata labai daug priklauso, kokiais baldais jis naudojasi savo darbo vietoje. Jei darbo stalas, kėdė, ant kurios sėdite darbo metu, yra jums patogiai pritaikyti, tai savo per dieną numatytas užduotis galite atlikti per žymiai trumpesnį laiką, nei per aštuonias darbo valandas.

Aprūpinti dirbantįjį iš namų baldais, skirtais darbui, gali ir darbdavys, arba bent kompensuoti jų įsigijimo išlaidas. Nes jei tokių dirbančiųjų jo valdomoje įstaigoje atsirastų daugiau, pastarajam galbūt, net pigiau tai kainuotų, nei darbo vietų įkūrimas biure bei jo patalpų išlaikymas? Galimas dalykas, jog jau netolimoje ateityje ši darbo forma taps įprastine, o dideli biurai palengva išnyks, nes pasidarys nebenaudingi išlaikyti.

2021 12 12 17:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt