sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Darbo pokalbis: nepamiršk nusišypsoti!
tiesa.com

Kai einame į darbo pokalbį, galvojame, kad tai didelis iššūkis mums, darbuotojams, bet personalo specialistai teigia, kad tai yra ir testas įmonei. Kodėl? Ir ko verčiau nedaryti, jei nori gauti darbą.

 Pasak personalo specialistų, naujausia darbo pokalbio sėkmės formulė skamba taip: susitelkti į kuo geresnį savęs pristatymą ir bent laikinai primiršti neigiamą profesinę patirtį. jei kandidatai jaučiasi laisvi kritikuoti buvusias darbovietes, tokiu atveju pati įmonė saugosi galimo reputacijos smukdymo ir nenori įsileisti negatyvaus darbuotojo.

„Kaskart stengiamės sužinoti apie gerąją darbo praktiką organizacijose, kad galėtume tobulėti patys. Deja, bet šansus įsidarbinti praktiškai iškart praranda tas kandidatas, kuris į klausimą, kurioje darbovietėje buvo geriausias vadovas ir kokiomis savybėmis pasižymėjo, atsako, kad visur vadovai buvo blogi, netinkami, nekompetentingi. Tokių ir panašių teiginių patikrinti neįmanoma ir nesiekiama, tačiau jie prastai charakterizuoja patį darbuotoją. Įdarbinus vieną tokį vėliau galima prarasti penkis ar penkiolika, jei organizacija taps eiliniu įrašu žmogaus neigiamų reitingų sąraše“, – teigia personalo specialistė J. Krikščiūnė.

Pasak jos, darbdavys brangina reputaciją ir atsargiai vertina tam tikras būdo savybes turinčius kandidatus, saugodamas ilgalaikę įmonės reputaciją nuo tikėtinos žalos.

Darbuotojai rimtai vertina organizacijos reputaciją, ir jeigu ji yra prastesnė, tai tampa rimtu iššūkiu darbdaviui.

Geras darbdavys gali turėti didesnį pasirinkimą, sulaukti daugiau kandidatų – jam paieška iškart atpinga. Prastesnės reputacijos organizacijoms susirasti darbuotoją tampa sunku, nes apie ją neigiamai atsiliepta žiniasklaidoje, socialiniuose kanaluose, forumuose, komentaruose. 

Socialinė medija suteikia milžiniškas galimybes įvertinti darbdavio tinkamumą, todėl tikimybė suklysti darbo ieškančiam žmogui yra mažesnė, o įmonės dideles informacijos sklaidos galimybes išnaudoja įvairioms žinioms platinti.

Pokalbis darbo ieškančiam žmogui būtų kur kas sėkmingesnis, jei jis parodytų daugiau pozityvumo ir neužmirštų bent porą kartų nusišypsoti.

Pildant gyvenimo aprašymą nesunku pasinaudoti rekomendacijomis ir tai padaryti profesionaliai, patraukliai. Tačiau gyvas pokalbis išryškina problemą, kad žmogui sunku žodžiu išreikšti, ką jau deklaravo savo CV: apibūdinti save kaip asmenybę, pristatyti stipriąsias puses. Ypač sudėtinga pokalbio pradžia, kai jaučiama didžiausia įtampa.

„Pokalbio pradžią, kai žmogus jaučiasi nejaukiausiai ir būna labiausiai susikaustęs, būtinai reikėtų parepetuoti atskirai, pagalvoti, kaip trumpai ir konkrečiai prisistatyti, – teigia J. Krikščiūnė.– Pokalbio metu svarbu būti atviram ir nesistengti į klausimus atsakyti taip, kaip aprašo vadovėliai, arba bandyti nuspėti, koks atsakymas būtų labiau priimtinas darbdaviui. Mes tuos vadovėlius ir straipsnius irgi skaitome, todėl tokias gudrybes pamatome akimirksniu.“

2016 10 29 10:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt