sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Dauguma kasos čekių turi vėžį sukeliančių cheminių medžiagų
tiesa.com
Pixabay.com

Daugiau kaip 90 proc. visų parduotuvėse kasos aparatų išduodamų čekių turi vėžį sukelti galinčių cheminių medžiagų, skelbia ekspertai.

Kasos čekiai, kuriems naudojamas išblunkantis rašalas, yra pagamintas iš terminio popieriaus, kurio sudėtyje yra bisfenolio A.

Tyrimai atskleidė, kad ši cheminė medžiaga gali turėti įtakos hormoniniams vėžio susirgimams, taip pat yra neigiamai susijęs su nevaisingumu, autizmu, aktyvumo ir dėmesio sutrikimu, nutukimu, 2 tipo diabetu, ankstyvu gimdymu ir ankstyvu brendimu.

Tad pats metas keisti įpročius ir ne tik nebekaupti kasos čekių piniginėse, rankinėse ar automobiliuose, bet ir juos išmušti paprašyti tik tada, kai to būtinai reikia.

Bisfenolis A į čekiams naudojamus dažus įdedamas norint tekstą padaryti tamsesnį nenaudojant rašalo. Šios cheminės medžiagos taip pat randama plastiko buteliukuose ir kai kuriose plastikinėse maistui laikyti skirtose dėžutėse, rašo Dailymail.co.uk.

Anksčiau atlikti tyrimai atskleidė, kad per valandą kasininkai gali išmušti apie 30 kasos čekių. Darbo dienos pabaigoje kenksmingų medžiagų jų kraujyje ir šlapime yra gerokai daugiau, nei vidutinio žmogaus.

Ką daryti?

- Jei įmanoma, paprašykite, kad jums būtų išrašytas elektroninis čekis.

- Perlenkite čekį pusiau. Jo nugarėlė chemikalais dažniausiai nepadengiama.

- Piniginėje turėkite voką, kuriame galėtumėte kaupti čekius. Taip išvengsite jų sąlyčio su pinigais.

- Neduokite čekių vaikams.

- Plaukite rankas.

- Su kasos aparatais dirbantys žmonės čekius turėtų spausdinti tik tada, kai jų yra prašoma, jei galima, dėvėkite pirštines, dažnai plaukite rankas ir stenkitės rankomis neliesti burnos.

2019 01 17 06:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt