ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
Dėl nustatytų amžiaus normų NHS atsisakė operuoti varikozės apimtą veną ir senolė mirtinai nukraujavo
tiesa.com
pixabay

Guvi 94 metų amžiaus senolė Cynthia Butcher teturėjo vieną bėdą - jos kojoje tūnojo golfo kamuoliuko dydžio venų varikozės atvejis.

Vis dėl to, dėl NHS resursų paskirstymo politikos, kaip teigia garbaus amžiaus damos šeima, jai atvykus į greitosios pagalbos priėmimo skyrių pagalba nebuvo suteikta, nes jai buvo „jau per 70 metų”.

Jei Cynthia Butcher būtų sulaukusi rutininės, įprastos procedūros ji, greičiausiai, dar dabar tebesektų pasakas anūkams ir proanūkiams.

Senolę prižiūrėjęs bendrosios praktikos gydytojas aptiko jos kojoje golfo kamuoliuko dydžio venų varikozės atvejį ir nedelsdamas nusiuntė ją į greitosios pagalbos priėmimo skyrių su rašteliu, sakančiu: „neišvengiamai ims katastrofiškai kraujuoti”.

Tam, kad tokių padarinių būtų išvengta reikalinga paprasta, dažnai atliekama operacija, tokiais atvejais atliekama skubos tvarka. Tačiau jai atvykus į Basildono Ligoninės Essexe greitosios pagalbos priėmimo skyrių ji buvo pasakyta, kad ši procedūra skubos tvarka atlikta nebus dėl to, kad jai - „jau per 70 metų”.

Jai buvo liepta keliauti namo, kur moterį lankė bendrijos seselė.

Pernai metų gegužės 27-tą dieną Cynthia dar vis laukė, kada jai bus paskirta procedūra, tačiau guzas trūko. Moteris paspaudė „panikos” atvejui skirtą mygtuką, tačiau namo prižiūrėtojas tuo metu nedirbo, tad paramedikai buvo įkalinti prie įėjimo durų kol neatvyko vienas iš namą prižiūrinčių darbuotojų.

C. Butcher duktė Lynda Clements sakė: „mano mama savo bute belaukdama pagalbos mirė viena, bergždžiai bandydama sulaikyti kliokiantį kraują. Ji neteko daugiau nei dviejų litrų kraujo. Paramedikams pavyko ją atgaivinti, tačiau jos smegenys jau buvo neatitaisomai sužalotos.

Ji mirė ligoninėje - šįkart jie jau darė viską, kad tik ji liktų gyva. Tikriausiai tai kainavo tūkstančių tūkstančius - o juk iš tiesų tai jai tereikėjo nedidelės procedūros, kurios metu jos gyvybę nusinešęs guziukas būtų buvęs sutvarkytas su vietiniu nuskausminamuoju per dešimt minučių.

Mano mama buvo didžiulės dinastijos galva. Viskas, ką jaučiu - tuštuma. Mūsų šeimai suduotas didžiulis smūgis - niekada nebebūsime tokie patys. Mano mamai buvo 94 metai, bet jai nereikėjo jokios pagalbos - jos širdis buvo stipri, ji buvo stipri. Iš mūsų buvo be reikalo atimta dar daug mėnesių, o gal ir metų su ja.”

Likus savaitei laiko iki C. Butcher mirties specialistas pagaliau sutarė su jos šeimos gydytoju, kad operacija - reikalinga, tačiau procedūros datos nepaskyrė. Basildono ligoninė dienraščiui Mirror teigė, kad Cynthia prieš mirtį buvo įtraukta į operacijos laukiančių žmonių sąrašą, tačiau jos šeima tikino, kad laiškas, pranešantis, kad operacija jai bus atliekama, atkeliavo tik po jos mirties.

Iki tol rutininės, įprastos procedūros dabar NHS yra dozuojamos dėl finansavimo stygiaus. Tai - ne vien venų varikozės operacijos, tokio pat likimo sulaukė ir kataraktų bei kelių ir klubų sąnarių keitimo operacijos.

Daug pacientų nesulaukia šių operacijų dėl tokių veiksnių kaip amžius bei svoris.

2019 04 03 10:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt