antradienis, birželio 2 d.
Didžiausias tėvų košmaras: atsibudę rado negyvą į jų lovą įsiridenusį 3 mėnesių amžiaus sūnelį
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Sugniuždyti tėvai Hullo teismui liudijo kaip savo trijų mėnesių amžiaus sūnelį, sirgusį virusine liga, ryte pabudę rado savo lovoje negyvą.

Vaikelis naktį įsirideno į tėvų lovą iš savo lovelės. Trijų mėnesių sūnelį išbalusį ir be gyvybės ženklų tėvai rado pabudę iš ryto.  

Penktadienį mažylio mirties bylą svarstė Hullo ekspertų tardytojų teismas (Hull Coroner's Court), kuriame berniuko mama pateikė liudijimą apie praėjusių metų gruodžio 4 dienos įvykius.  

Dieną prieš tragišką vaiko mirtį tėvai vežė sūnelį pas gydytojus dėl ūmai išsivysčiusio kosulio. Gydytojai tėvams pranešė, kad vaikui - kvėpavimo takų infekcija, tad nėra ko nerimauti, o sūnelis jaustis geriau turėtų kelių dienų bėgyje.  

Tą naktį šeima į lovą atsigulė apie 21:45 vakaro vietos laiku, vaikelį paguldę į šalia jų lovos pastatytą lovelę.  

Mama pasakojo: „viena mūsų dukryčių naktį atsibudo verkdama ir pažadino seserį, tad jos abi atėjo į mūsų lovą. Mano partneris davė kūdikiui buteliuką ir šis atsibudo. Tada jis paguldė jį atgal į lovelę.  

Aš staiga pabudau dėl pro langą įspindusios šviesos. Supratau, kad kūdikėlis įsirideno į mūsų lovą. Jis buvo baltas ir nekvėpavo, pažadinau savo partnerį ir liepiau jam skambinti greitajai medicinos pagalbai.”  

Kūdikio tėvas nubėgo laiptais žemyn ir paguldė vaikutį ant stalo, apie 08:30 ryto atvyko paramedikai.   Mama liko su dviem šeimos mergaitėmis, o berniuko tėtis liko su paramedikais, bandžiusiais atgaivinti mažylį.  

Hullo Karališkosios ligoninės medikai dėjo visas pastangas, bandydami gražinti mažylį į gyvųjų tarpą, tačiau vaikelio mirties laikas buvo paskelbtas 09:10 ryto vietos laiku.  

Gydytojas Luiz Peres, atlikęs pomirtinę kūdikio apžiūrą atskleidė, kad kvėpavimo takų infekcija nebuvo vaikelio mirties priežastis ir pabrėžė, kad migdyti kūdikius toje pačioje lovoje, kurioje miega tėvai, yra pavojinga.  

Jis teigė: „iš istorijos žinoma, kad miegoti kartu su kūdikiais yra pavojinga. Nėra tiksliai žinoma, kaip tai (mirtis aut. past) tiksliai įvyksta, tačiau kūdikiai ir jauni vaikai sunkiau kontroliuoja savo kūno temperatūrą, o miegodami kartu su tėvais atsiduria didesnėje temperatūroje, nei gali ištverti, šis karštis gali nulemti mažylio mirtį.”  

Teismas nustatė, kad tėvai dėl vaiko mirties kalti nebuvo ir kūdikio mirtis buvo natūrali.  

2019 08 18 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt