ketvirtadienis, liepos 9 d.
Diskusijos apie užsieniečių gydymą netyla
tiesa.com

Jungtinės Karalystės sveikatos sekretorius Jeremy‘is Huntas pranešė, kad pradėjus imti mokestį iš gydytis atvykusių užsieniečių kasmet būtų sutaupoma apie 500 mln. svarų sterlingų.

 Vyriausybės pranešime teigiama, kad Nacionalinė sveikatos tarnyba užsieniečių gydymui kasmet išleidžia iki 2 mlrd. svarų sterlingų. Vadinamieji „Sveikatos turistai“, atvykstantys į šalį tik dėl pigaus gydymo, mokesčių mokėtojams kasmet kainuoja nuo 70 iki 300 mln. Šią sumą patvirtino ir J. Huntas, kalbėjęs BBC radijo eteryje.

„Jei apmokęstintume „Sveikatos turistus“, galėtume įdarbinti 4 tūkst. naujų gydytojų, tad esu įsitikinęs, kad šį siūlymą verta patvirtinti“, - sakė sveikatos sekretorius. J. Huntas pridūrė, kad tik tokia pataisa būtų teisinga mokesčių mokėtojų atžvilgiu.

Tyrimas parodė, kad dabartinė sveikatos priežiūros sistema užsieniečių atžvilgiu yra kaip laivas su skyle. Situacija pavadinta labai rimta, nes norinčiųjų pasinaudoti gydymo paslaugomis ir vien dėl to atvykstančių iš užsienio šalių, daugėja kasmet.

Leiboristai ir gydytojai abejoja pranešime pateiktų skaičių tikslumu, mat suma, kasmet išleidžiama užsieniečiams svyruoja. Politikai mano, kad šis klausimas svarstytinas, tačiau tikrai nėra toks svarbus, kaip jį sureikšmina sveikatos sekretorius. Šio mėnesio pabaigoje bus svarstomas klausimas dėl užsienio studentų. Norima pradėti iš jų imti vienkartinį 200 svarų mokestį registruojantis į polikliniką.

2013 10 24 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt