šeštadienis, liepos 11 d.
Džentelmenas keliauja be streso
tiesa.com

Kaip pasilengvinti su vasara dažniausiai artėjančias ir mūsų atostogų išvykas, kaip iškylančius iššūkius įveikti elegantiškai?

Kad ir kur keliautume, maršruto ar pramogų planavimas, reikalingiausių daiktų susidėjimas – visa tai dažnam kelia nemažą stresą.

Dar didesnis išbandymas

O jei dar esate jaunas ir nevedęs, atostogos ir kelionė su mylimu žmogumi – dar didesnis išbandymas. Atminkite, draugės ir žmonos visada mėgsta paliežuvauti su savo draugėms apie „pirmus kartus“, patirtus su Jumis – kaip pirmą kartą susitikote, kaip pirmą kartą ėjote į restoraną, pirmą kartą pasibučiavote, pirmą kartą permiegojote. Tačiau pats reikšmingiausias tokių pokalbių objektas – tai pirmas kartas, kai kartu vykstate atostogauti, nes tai – ateities gyvenimo pranašystė. Būtent tada patikrinami jausmai, tada paaiškėja, ar su tuo žmogumi galėsite gyventi kartu likusį gyvenimą. Patys žinote – jei su moterimi išgalite praleisti penkias dienas nuošalioje saloje be televizoriaus, turite šansų, kad Jūsų bendras gyvenimas klostysis puikiai.

Atostogos yra kultūrinio tobulėjimo, hedonizmo, apsipirkimo ir romantikos mišinys. Jos nėra amžinos, todėl didžiausio malonumo būtina siekti su minimaliomis laiko sąnaudomis. Taisyklė paprasta: kuo daugiau minučių skirsite kelionei suplanuoti, tuo labiau galėsite tikėtis išvengti streso.

Geriau trys žvaigždutės miesto centre...

Pasirinkite norimą šalį ar miestą ir susipažinkite su juo iš anksto. Kelionių forumai šiuo atveju – patikimiausias informacijos šaltinis.

Pinigų suma, kurią ruošiatės išleisti kelionei, lemia kelionės kokybę. Jei esate pasiryžęs gundyti bendrakeleivę, rinkitės prašmatnų kambarį, jei rūpi tik pasilinksminti, pataupykite pinigus restoranams. Ir nepamirškite auksinės amerikiečių nekilnojamojo turto magnatų taisyklės: „Location, location, location“ (liet. vieta, vieta, vieta). Kitais žodžiais, trys žvaigždutės miesto centre visada bus patogiau nei penkios užmiestyje.

Aptrintas lagaminas – keliautojo pasididžiavimas

Kas labiausiai varė į neviltį XIX a. aukso ieškotojus, grįžtančius iš Laukinių Vakarų ar Australijos atgal į civilizaciją? Ogi plyštantys lagaminai, paleidžiantys vėjais kruvinu prakaitu rastą laimikį – aukso dulkes. Kaip ir tuometiniai avantiūristai, mes žinome, ko mums labiausiai reikia – patvarių lagaminų. Beje, tikrą keliautoją išduos nenuplėšti lipdukai ir aptrintas lagaminas, aiškiai parodantis, kad jo savininkas yra apkeliavęs Žemės rutulį kelis kartus – o tai suteikia keliautojui nenusakomai malonios ir reikšmingos auros…

Nebijokite neimti daiktų, ypač jei apsipirkimas – viena iš Jūsų slaptų manijų. Viską galėsite įsigyti vietoje, pasiimkite nebent tuščią kuprinę. Tačiau jei nenorite aukoti savo komforto dėl bagažo optimalumo, neaukokite – savos šlepetės visada bus širdžiai mielesnės nei randamos viešbučio kambariuose.

Viskas, ką pasiimate į kelionę, turi derėti tarpusavyje. Kostiuminis švarkas – su džinsais, šviesios kelnės – su polo marškinėliais ar lengvu megztiniu. Aprangos kiekis apskaičiuojamas pagal formulę: kelionei iki dviejų savaičių reikia ne daugiau kaip šešių aprangos komplektų – trijų dieninių ir tiek pat vakarinių. Ir tai nereiškia, kad skaičių nulemia pats kelionės pobūdis. Tinkamai susidėję daiktus kasdien galite atrodyti šviežiai ir elegantiškai.

Marškiniai ir kaklaraiščiai suteikia daugiausia įvairovės

Pagal statistiką, marškiniai ir kaklaraiščiai užima mažiausiai vietos lagamine, bet suteikia daugiausiai įvairovės. Vieneri marškiniai ir trys kaklaraiščiai – ir Jūsų išvaizda kasdien bus vis kitokia. Arba atvirkščiai – treji marškiniai ir vienas kaklaraištis. Įvairovės įneš bet kuris ryškus aksesuaras: nosinaitė krūtininėje švarko kišenėje akivaizdžiai pakeis to paties švarko vaizdą vakare, diržas su įmantria sagtimi – ir tie patys Jūsų džinsai jau yra tinkami vakare einant į klubą. Lengvoje kelionėje nėra pavojinga maišyti formalų stilių su laisvuoju. Tačiau visada reikia marškinėlių – miegui arba, hm, šokiams. Higienos sumetimais turėkite jų daugiau kaip vieną porą, nors vyktumėte ir trumpam.

Kaip supakuoti daiktus?

Kojines ir apatinį trikotažą susukite į kuo standesnius ritinėlius – taip jie užims mažiau vietos ir nesiglamžys. Jei vežatės ir vakarinius batus, susuktas kojines kiškite į batų vidų – taip batai geriau išlaikys savo formą, ir nepaliksite juose tuščių neišnaudotų ertmių. Taip pat naudokite ir savo asmeninių higienos priemonių rankinę: išnaudokite jos tuščias ertmes kitiems daiktams, tokiems, kaip kabeliai, laidai ar kištukai. Beje, nerekomenduojama į lagaminą krauti susuktų į ritinėlį diržų, kur kas geriau leisti jiems laisvai apjuosti lagamino perimetrą. O su kaklaraiščiais – atvirkščiai – dėkite juos susuktus į ritinėlį.

Dedamą į lagaminą švarką išverskite į kitą pusę ir dėkite sulenktą per pusę arba du kartus. Nesukite ir nelankstykite megztinių bei palaidinių – guldykite per visą lagamino dugną, taip kiti daiktai viduje turės tarpinį stabilizatorių. Vykdami nevilkėkite lengvų drabužių, jie lagamine puikiai perdengs trapesnius daiktus. Siekdami sumažinti bagažo svorį, pačius sunkiausius drabužius – striukę, švarką ar megztinį – apsirenkite, lėktuve galėsite juos pakabinti ant pakabos.

Jei keliaujate trumpam

Jei keliaujate kur nors savaitgaliui (o tokios kelionės yra pačios sudėtingiausios, nes niekada nežinote, ko gali prisireikti), – prisiminkite, kodėl išeiginės dienos yra vadinamos išeiginėmis. Būtent – išėjimui – į kitą emocinį lygmenį, į gamtą, į žmones – ten, ko Jums labiausiai trūko per darbo savaitę. Todėl argi nelogiška pasiimti daiktus, kurie padėtų gerai atsipalaiduoti ir pailsėti? Futbolo kamuolys vietoj eilinės poros batų. Knyga vietoj barzdaskutės. Stalo žaidimas laikui su vaikais praleisti vietoj nešiojamojo kompiuterio.

Jūsų kostiumai ir batai turi pradėti kelionę pasiruošę, tai yra išvalyti. Apsirenkite patogiai – polo marškinėliai, megztinis, patogūs ir įsispiriami batai. Neužmirškite – keliaujantys žmogus turi daug smulkmenų, turėkite kišenių joms priglobti.

Su rankine ar be jos?

Vyriškos rankinės nėra labai praktiškas aksesuaras nešioti su savimi visą laiką, nes visada esate priverstas atsiminti, kur ją padėjote, o tai trukdo atsipalaiduoti. Rankinė, nešiojama ant plataus diržo, apjuosto apie juosmenį, atrodo pernelyg techniškai, ir man primena juodadarbius, išlindusius iš statybų aikštelės sumuštinio nusipirkti. Nešiojama ant rankos rankinė siunčia aplinkiniams signalą, kad gyvenate prastame viešbutyje, kur Jus gali apvogti, ir šiuo metu galvojate apie tokius pašalinius dalykus, kaip išsaugoti savo dokumentus, pluoštelį eurų ir raktus… Kur juos dėti? Laikas pagalvoti apie geresnį ir padoresnį viešbutį.

Tačiau rankinės su asmens higienos priemonėmis – jau kita istorija. Tikro džentelmeno rankinė visada turi būti paruošta skubiam išvažiavimui, o joje: skustuvas, skutimosi reikmenys, šukos, dezodorantas, dantų pasta, dantų šepetėlis, odos drėkinamasis kremas, ibuprofenas ir prezervatyvai… Tokia rankinė turi būti odinė, ji ilgiau tarnauja, be to, dar ir siunčia signalus apie tam tikro lygio eleganciją. Jei dama apsilankys Jūsų numerio vonioje, pamatys ten klasę, o ne „Gillette“ reklaminį guminuką, įsigytą degalinėje.

2015 04 04 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt