penktadienis, spalio 30 d.
Efektyvus būdas apsaugoti savo asmenines ribas nuo manipuliatoriaus
Alfa.lt

Niekam ne paslaptis, kad nedori žmonės mėgsta pažeisti savo partnerių asmenines ribas ir dažniausiai tai padaro grubiai. Savo elgesiu jie siekia kito žmogaus nuolankumo, paklusnumo, palankumo ir bando įbauginti jį.

Psichologė Anastasija Ragulina siūlo panaudoti vieną veiksmingą triuką, kuris padeda atsilaikyti prieš manipuliatoriaus agresiją.

Kaip apsisaugoti nuo manipuliatoriaus?

Egzistuoja vienas metodas, kuris gali padėti apsaugoti asmenines ribas ir nepasiduoti manipuliacijoms.

Paklauskite manipuliatoriaus: „Ką tu dabar nori tuo pasiekti?“. Kad sustiprintumėte savo ketinimą ir leistumėte agresoriui aiškiai suprasti, kad neketinate jam pataikauti, galite pratęsti šią frazę ir pasakyti: „Aš matau, ką dabar stengiesi padaryti (pažeminti mane/ peržengti ribas). Kuriam tikslui tai darai? Nenoriu, kad tampytum mane už virvutės“.

Nebijokite susidurti su manipuliatoriaus reakcija. Nesigėdinkite pakartoti šių frazių. Jis gali sutrikti, pasimesti, gali smarkiai supykti, bet jeigu jūs laikysitės savo, anksčiau ar vėliau jis išgirs jus.

Iš pradžių manipuliatorius vaizduos, kad apskritai jūsų nesupranta. „Aš taip nesakiau! Apie ką tu čia apskritai kalbi?“ Atsakydamas jis gali pradėti jus kaltinti. Prisiminkite, kad tai bus taip pat manipuliacija. Nesitikėkite, kad po jūsų žodžių, jis iškart pakeis savo elgseną.

Psichopatai, sociopatai santykiuose nesikeičia. Jų elgsenai pakeisti reikia psichiatro pagalbos ir medikamentinio gydymo. Neužsiverskite sau tokios naštos. Jums nepavyks jų išdresiruoti ir pakeisti.

Jūsų frazių tikslas turi būti tik vienas: leisti jam suprasti, kad jūs žinote apie jo asmenines savybes, kad suprantate, koks žmogus jis yra. Tokiems žmonės demaskavimas būna tolygus pralaimėjimui.

Jie kruopščiai slepia savo esmę po sėkmingumo, mielumo, charizmos kauke.

„Aš žinau, ką tu slepi“ – šis ėjimas gali sugluminti manipuliatorių. Tai reikš, kad jūs „perkandote“ jį, demaskavote, išmušėte pagrindą iš po kojų.

Kai kurie agresoriai po to patys pasitraukia iš santykių, negalėdami susitaikyti su tuo, kad jų puikusis žaidimas žlugo. Jie pyksta, niršta, bet anksčiau ar vėliau išeina, kad surastų kitą auką, kuri jais tikėtų, jiems paklustų.

Jeigu turėsite pakankamai argumentų ir laikysitės tvirtai savo pozicijos, jums pavyks įveikti manipuliatorių.

2020 09 20 09:28
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt