antradienis, rugpjūčio 9 d.
Ekspertai paaiškino investavimo riziką
Pranešimas spaudai
Organizatoriai
Investavimas

Investavimas – sparčiai populiarėjantis pasyvių pajamų šaltinis, kurį vis dažniau renkasi ir tie, kurie neturi su finansais susijusio išsilavinimo ar kitų specializuotų žinių. Nenuostabu – per pastarąjį dešimtmetį atsirado naujų investavimo būdų, kurie ne tik nereikalauja gilių žinių, bet ir gali pasiūlyti solidžios grąžos.

Vis dėlto, prieš imantis investavimo, vertėtų įvertinti ir riziką – rodiklį, kuris yra neišvengiamas, norint uždirbti pasyviai.Apie investavimo riziką trumpai papasakoja finansinių produktų palyginimo platformos Financer.com pašnekovai.

Rizikos lygiai

Kalbant apie riziką, ekspertai sako, jog investicinės galimybė gali būti išskaidomos į tris pagrindines rizikos grupes – žemos rizikos, vidutinės rizikos, bei aukštos rizikos investicijas.

Anot jų, nors neretai rizikos dydis yra proporcingas įmanomo pelno dydžiui, taip yra ne visados – kai kurios aukštos rizikos investicijos pagal įmanomą uždarbio dydį nusileidžia žemesnės rizikos galimybėms, tad prieš investuojant, yra svarbu įvertinti kiekvieną rinką atskirai. Financer.com atstovai pateikia keletą skirtingų rizikos lygmenų pavyzdžių – anot jų, taip skaitytojai galės įvertinti, ar jų investavimo planai yra rizikingi.

Žema rizika – vadinamos nerizikingos arba beveik nerizikingos investicijos. Ekspertai sako, jog šio tipo investicijos yra apsaugotos, ir nors tam tikros rizikos gali būti, investuotojai neprisiima visos atsakomybės. To pavyzdžiai – indėliai, taupomosios sąskaitos, bei investavimo platformos, kurios suteikia galimybę finansuoti projektus, jiems suteikiant paskolą, bei tuo pat metu neįgijant nuosavybės teisės į finansuotą projektą. Ekspertų teigimu, šis pasirinkimas – dažniausias, mat platformos gali atnešti virš 14% grąžos, bei tuo pačiu turi investuotojų apsaugos mechanizmus.

Vidutinė rizika – investicijos, kurios yra gerai įsitvirtinusios, tačiau gali atnešti tiek pelno, tiek nuostolių. Pavyzdys – tam tikri vertybiniai popieriai, taurieji metalai, gerai įsitvirtinusių įmonių akcijos ir panašiai.

Aukšta rizika – investicijos, kurioms reikia žinių bei atsargumo, mat jos gali atnešti itin didelių nuostolių. Ekspertai pateikia keletą pavyzdžių – prekyba kriptovaliutomis, momentinis prekiavimas biržose, investavimas į naujas/neįsitvirtinusias įmones. Analitikai sako, nors šio tipo investicinės galimybės šimtams žmonių yra sukrovusios turtus, vis dėlto, tūkstančiai žmonių kasmet praranda visas savo investicijas rinkdamiesi rizikingą investavimą.

Kokį investavimo būdą rinktis?

Paklausus, ar Financer.com Lietuva atstovai galėtų patarti, koks investavimo būdas – optimaliausias, ekspertai atsako, jog tai priklauso nuo individualios žmogaus situacijos.

Viena vertus, jeigu asmuo tik nori gauti pasyvių pajamų bei nepatirti didesnės rizikos, geriausia būtų rinktis investavimo platformas ar kitus žemos rizikos investavimo būdus. Kita vertus, jei žmogus nori mokytis investavimo meno bei yra pasirengęs prarasti pirmąsias investicijas, galbūt būtų protinga pradėti domėtis akcijomis.

Ekspertai primena – nesvarbu, kokio lygio rizika bebūtų, svarbiausia, jog norintis pradėti investuoti žmogus tai darytų tik su tokiomis lėšomis, kurias jis gali sau leisti prarasti.

2022 07 20 12:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt