penktadienis, sausio 22 d.
Geri patarimai, kaip susirasti draugų, kai esi suaugęs
Alfa.lt

Vaikams, regis, susirasti draugų lengviau. Tada draugą visam gyvenimui galima įsigyti, pasidalijus sausainiu, pasiūlius kartu pažaisti kamuoliu ar kt. Iki 20 metų taip pat nėra labai sudėtinga užmegzti naujų ryšių. Labai dažnai panašius žmones sujungia bendri vakarėliai, šokiai, ruošimasis paskaitomis. Tačiau vėliau, kai mokslai pabaigti, kai atsiranda šeima ir vaikai, kai laiko vakarėliams nebelieka, naujų draugų rasti atrodo beveik neįmanoma. Seni irgi dažnai pradingsta. Tačiau nereikėtų nusiminti, nes draugų iš tikrųjų galima rasti bet kokiame amžiuje!

Geri patarimai, kaip susirasti draugų, kai esi suaugęs:

•Mokėti prisitaikyti. Daugelis žmonių praleidžia galimybę susirasti naujų draugų kasdien, nes arba yra per drovūs, arba jaučiasi per daug nepatogiai, arba yra pernelyg įsigilinę į kitus dalykus. Tačiau, norint susirasti draugų, reikėtų stengtis keistis pirmiausiai patiems. Pavyzdžiui, ne tik pasisveikinti su kaimynu, bet ir pakviesti jį išgerti puodelio kavos. Neišeiti iš vakarėlio, negavus patinkančio asmens kontaktų, kad vėliau galėtumėte jį pakviesti kavos ar arbatos. Darbe ne tik pasisveikinti ir atsisveikinti su kolegomis, bet ir kuriam nors iš jų pasiūlyti po darbo nueiti į barą ar kitur. Išmokite atpažinti potencialiai gerus draugus ir patys netrukus nustebsite, kiek aplinkui jūsų yra draugiškų žmonių.

•Leisti sau būti pažeidžiamiems. Žmonės dažnai per daug nerimauja, prieš pakviesdami kitą kavos ar vakarienės, tarsi kviestų jį pasimatymą. Mus gąsdina, kad kiti gali būti nesuinteresuoti turėti daugiau draugų, nes ir taip jų turi pakankamai arba, kad jūs kitiems nė nepatiksite. Tačiau, jeigu norite susirasti draugų, pasistenkite atsikratyti tokių įkyrių minčių ir išdrįskite šiek tiek surizikuoti bei tapti pažeidžiamais, kad užmegztumėte naują ryšį. Jeigu norite su kuo nors susitikti, norite kažką vėl pamatyti, paprašykite apsikeisti telefono numeriais, pakvieskite draugauti socialiniuose tinkluose.

•Pradėti nuo bendros veiklos. Jeigu galimybė iš karto iš širdies pasikalbėti prie taurės nealkoholinio vyno gąsdina, pradėkite nuo kitos bendros veiklos. Bet kokia įdomi veikla padės lengviau užmegzti pokalbį, rasti bendrų temų, nereikės bijoti, kad neturėsite apie ką kalbėti. Pavyzdžiui, galima kartu žiūrėti filmą ir po to aptarti įspūdžius. Galima pasivaikščioti parke, palaipioti uolomis, pažaisti futbolą ar krepšinį. Pasirinkite tokią veiklą, kuri padėtų atskleisti tai, kas jūs esate iš tikrųjų.

•Kurti emocinį intymumą. Vienišumo jausmas atsiranda tada, kai ryšys yra paviršutiniškas, todėl nuoširdus pokalbis su nauju pažįstamu gali padėti pamažu tapti tikrais draugais. Intymumas kuriamas, atskleidžiant šį tą asmeniško apie save, randant bendrų dalykų, pomėgių, apie kuriuos galima ilgai diskutuoti, užduodant prasmingus klausimus. Pagalvokite, ką norėtumėte sužinoti apie šį žmogų (ką jis veikia gyvenime, kur mokėsi, kiek vaikų turi ir pan.). Pagalvokite, ką norėtumėte atskleisti iš savo gyvenimo, kokiomis patirtimis pasidalyti su nauju pažįstamu, kad užsimegztų artimesnis ryšys.

•Naudotis naujausiomis technologijomis. Gyvename amžiuje, kur esame vienas su kitu sujungti moderniomis technologijomis, tad verta tuo pasinaudoti. Socialiniuose tinkluose galima užkalbinti žmones taip pat kaip ir realiame gyvenime ir, jei bendravimas tampa malonus abiem pusėms, pakviesti vėliau susitikti prie puodelio kavos. Internetas ypač introvertams gali padėti susirasti naujų draugų, nes realiai užmegzti naujas pažintis jiems gali būti per sunku. Galima užsiregistruoti į įvairias pažinčių svetaines ir pabandyti ten paieškoti bendraminčių.

•Nuolat palaikyti ryšį. Nuo vieno susitikimo iki kito gali praeiti daug laiko, todėl norint išsaugoti draugystę gyvą, reikia stengtis nuolat ją palaikyti ir puoselėti. Net jei žinote, kad greitai negalėsite susitikti, vis tiek domėkitės, kaip tam žmogui sekasi, kas naujo jų gyvenime, priminkite apie save patį ir net nepajusite, kaip ateis naujas realus susitikimas, o jūs nebūsite nutolę vienas nuo kito, kaip kad būtų, jeigu bendrautumėte tik gyvai.

2020 10 04 09:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt