antradienis, liepos 7 d.
Gerumas, kuris netikėtai virsta blogiu
tiesa.com

Norite patikti visiems? Stengiatės įtikti? Pataikaujate? Ar susimąstėte, kad taip bandote manipuliuoti kitais? Kas yra iš tikrųjų tie „geri vyrukai“ ir „geros merginos“?

Žmogus, išauklėtas draudimų, padidintų reikalavimų, išnaudojimo, atstūmimo ir neurotinio principingumo atmosferoje, žiūri į save per tokio paties elgesio prizmę ir to paties tikisi iš kitų. Toks požiūris į save yra žemos neurotiko savivertės rezultatas. Suprantama, kad tokio tipo šeimoje vaikas stengiasi gintis nuo emocinio skausmo, kurį jam sukelia atstūmimas, panieka, nevertinimas ir bausmės. Neturėdamas galimybės gintis jėga, vaikas naudojasi kitais būdais – nenuoširdumu ir gudrumu.

Nuolaidžiavimas ir pataikavimas

Viena iš nenuoširdumo formų yra nuolaidžiavimas ir pataikavimas. Šių manipuliacijų tikslas – pelnyti dėmesį, užkirsti kelią bet kokiam nepasitenkinimui ar aplinkinių abejingumui, kad jie visada būtų patenkinti manipuliatoriumi ir be jokių atsikalbinėjimų atspėtų ir tenkintų jo troškimus. Nepasitenkinimas ir pyktis ant tų, kuriems neurotikas aukoja savo interesus, pasireiškia psichosomatiniais simptomais (pavyzdžiui, padidėjusiu kraujo spaudimu) ir pasyvia agresija (pavyzdžiui, apmaudžiomis klaidomis, planų žlugdymu). Stengdamasis visaip įtikti ir padėti kitiems, neurotikas kenkia ir lepina aplinkinius, nes žmonės pripranta žiūrėti į jo pastangas kaip į kažką savaime suprantamo ir nevertina jų.

Paslaugos ir „gerų vaikinų“ bei „gerų merginų“ kantrybė aplinkinių suvokiami kaip nesibaigiantis resursas.

Tokiu būdu visiems patikti siekiantis neurotikas įklimpsta į tokius santykius, kurių pats taip smarkiai trokšta išvengti: kiti nustoja jį vertinti, mėgti, ima ignoruoti, atstumia ir kelia perdėtus reikalavimus, rašo portalas Econet.ru.

2018 11 27 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt