sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Ginklas prieš seksualinius nusikaltėlius – cheminė kastracija
tiesa.com

Augantis seksualinių nusikaltimų skaičius įvairiose šalyse kelia aršias diskusijas, ar nereikėtų įteisinti pedofilų ir seksualinių nusikaltėlių cheminę kastraciją, -pranešė naujienų portalas express.co.uk. Cheminė kastracija, kai žmogui nuolat leidžiami tam tikri medikamentai ir taip slopinamas lytinis potraukis, siūloma kaip bausmė bei prevencinė priemonė pasikartojančių seksualinių nusikaltimų atvejais. Vienur kastraciją norima atlikti priverstinai, kitur – savanoriškai.

Įstatymas pedofilus teisti laisvės atėmimu ir priverstiniu ambulatoriniu gydymu – vadinamuoju cheminiu kastravimu, jau veikia devyniuose Jungtinės Amerikos Valstijos regionuose, Makedonijoje, Pietų Korėjoje, Moldovijoje, Rusijoje ir Lenkijoje. Danija ir Švedija taip pat skiria specialius vaistus seksualiniams nusikaltėliams, padedančius nuslopinti jų lytinį potraukį. Šiuo metu Australija ir Jungtinė Karalystė taip pat svarsto apie cheminės kastracijos įstatymo įvedimą.

Profesoriaus, seksualinių nusikaltėlių psichiatro Dono Grubino teigimu, 2012-iais Jungtinėje Karalystėje daugiau nei šimtas pedofilų kreipėsi į jį prašydami skirti medikamentinį gydymą, kuris padėtų jiems nuslopinti jų seksualines fantazijas ir potraukį. Manoma, kad cheminės kastracijos įstatymas padėtų sumažinti nusikaltimus net 40 proc.

Toks seksualinių nusikaltimų problemos sprendimo būdas pasaulyje vertinamas prieštaringai. Kai kurių ekspertų manymu, tai yra patikimiausias kelias kovoti su seksualiniais nusikaltimais. Tuo tarpu medikai teigė, negalintys versti nusikaltėlių gerti medikamentus, kurių poveikis sveikatai nėra aiškus, be to kastracija nesuderinama su žmogaus teisėmis ir laisvėmis – ji esą pažeidžia konvencijas dėl žmogaus teisių bei dėl kankinimų ir nehumaniškų bausmių uždraudimo.

2015 08 31 08:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt