trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Gyvenimo scenarijus – mūsų pačių rankose
tiesa.com

Šiais visuotinio skubėjimo laikais mes dažnai per daug dėmesio skiriame atskiriems dalykams ir nepastebime juos sujungiančių svarbių ryšių. Pavyzdžiui, jei mums rūpės tik atskiri mūsų kūno organai, nežinosime, kaip jie tarpusavyje susiję. Ir jei rūpės tik kūnas, neįvertinsime, koks svarbus yra kūno, psichikos ir dvasios ryšys.

Nepakliūkime į blogąjį ciklą

Kai jaučiame psichologinį spaudimą, suaktyvėja simpatinė nervų sistema, o kai patiriame psichologinį komfortą ir laimę, – parasimpatiniai nervai. Naktį, kai miegame, kūnas atsigauna, nes tada vyrauja parasimpatinė nervų sistema.

Žmogus, kurio psichika kasdien įtempta ir kuris nespėja laiku ir ramiai pavalgyti, stokoja fizinės pusiausvyros. Kiekviena liga būna sukelta daugiau negu vieno veiksnio. Viskas yra susiję. Psichiniai, fiziniai, aplinkos veiksniai... Žmogus suserga, kai visi šie veiksniai ima veikti kartu ir susiformuoja blogasis ciklas.

Stabdykime laisvuosius radikalus

Netinkama mityba lemia laisvųjų radikalų daugėjimą organizme. Taip veikia ir neigiami jausmai: neapykanta, nuoskauda ir pavydas. Jie ne mažiau žaloja sveikatą negu netinkamas maistas. Jūs galite atsisakyti alkoholio ir rūkymo ir valgyti kuo sveikiausią maistą, bet jei sveiko maisto negaus jūsų psichika, t. y. jei siela bus pilna pykčio, įtampos ir baimės, jūs susirgsite. Sveika gyvensena neįmanoma be sielos harmonijos.

Tarp vėžiu sergančių žmonių yra tokių, kuriems ši liga sparčiai progresuoja, ir tokių, kam ši liga vystosi pamažu. Mokslininkų nuomone, tai labai priklauso ir nuo „šeimininko“, t. y. nuo paties ligonio, konkrečiai kalbant, nuo jo ištvermės. Metastazės ir ligos atkrytis daug labiau tikėtini tada, kai ligonio imuninė sistema yra silpna.

Įsiklausykime, ką sako organizmas

Lyginant su pasaulio amžiumi, žmogaus gyvenimo trukmė labai trumpa, trumpesnė nei virusų. Žmogaus gyvenimas yra tarsi akimirksnis. Bet yra tiek daug dalykų, kuriuos mes norime per tą laiką nuveikti! Tam reikia nuolatinės motyvacijos ir energijos. Žmogaus gyvenimas toks trumpas, todėl siekime, kad jis būtų sveikas, laimingas ir gyvybingas. Mes turime galimybę ilgai išlikti jauni, sveiki, gerai nusiteikę ir smalsūs. Begalinio pasaulio mikrokosmose yra mažytė vietelė kiekvienam iš mūsų. Pripažinkime, kad negalime sau leisti gadinti savo gyvenimo nuoskaudomis ir baimėmis, kad elgiamės nusikalstamai žalodami savo sveikatą ir slopindami gyvybingumą.

Kodėl turėtume sirgti ir kentėti, jei kiekvienas galime įsiklausyti, ką mums sako mūsų organizmas. Jei nesugebame jo balso išgirsti, mokykimės iš gamtos. Geriau įsigilinkime į gamtos dėsnius ir pamatysime, kad ji siūlo mums tai, ko reikia. Pasikliaukite jais, rinkimės sveiką mitybą ir sveiką gyvenseną – ir patys sukursime puikų savo gyvenimo scenarijų, o organizme pakaks ilgą, visavertį ir laimingą gyvenimą galinčių užtikrinti maisto medžiagų ir fermentų.

2011 12 04 19:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt