trečiadienis, liepos 8 d.
Įjos į Ukrainą (video)
tiesa.com

Projekto „2000km istorijos” raiteliai, jojantys prie Juodosios jūros, rytoj kirs Baltarusijos – Ukrainos sieną. Prajoję pusė tūkstančio kilometrų dešimt raitelių keturiasdešimties parų kelionę nuo antradienio tęs kelionę buvusiomis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) žemėmis jau Ukrainos teritorijoje.

Nusprendę įveikti iššūkį, kuriam niekas nesiryžo jau 600 metų, aštuoni vyrai ir dvi moterys žemaitukų veislės žirgais, rugsėjo 8 dieną išjoję iš Senųjų Trakų iki spalio 18 dienos ketina pasiekti Očakovo miestelį Ukrainoje. Jodami raiteliai aplanko svarbiausius LDK istorinius objektus. „2000km istorijos” žygio dalyviai jau aplankė Norviliškių pilį, Alšėnus, Krėvą, Naugarduką, Slaniną. Ukrainoje šį savaitgalį planuojamas ilgesnis raitelių ir juos lydinčių keliautojų sustojimas Lucke.
 
„Įspūdžiai yra neeiliniai. Vaizdai ir apylinkės, pro kurias jojame labai vaizdingos, mūsų protėviai čia palikę reikšmingus pėdsakus ir apima išskirtinės emocijos keliaujant šiais keliais. Žinoma, nemažiau įdomi ir vertinga patirtis yra pati kelionė žirgais žygeivių būryje. Žirgai tapo mūsų ištikimais partneriais, nors nuovargis tiek fiziškai, tiek psichologiškai yra didelis, jausmas, kurį gauname jodami viską atperka“, - pasakoja pats su kumele Bomba žygyje jojantis „2000km istorijos“ idėjos sumanytojas, festivalio „Be2gether“ organizatorius Giedrius Klimkevičius.
Žirgus kasdien apžiūri veterinaras, Sveikatos mokslų universiteto docentas, katedros vedėjas bei Stambių gyvulių klinikos vedėjas Audrius Kučinskas, suleidžia žemaitukams vaistų bei tyrimams paima jų kraujo. Daktaro laipsnį turintis veterinaras po kelionės ketina rašyti mokslinį-tiriamąjį straipsnį apie žemaitukų ištvermę.
„Šiems žirgams šita kelionė - visiškai nebaisi, nes jie negauna didelio krūvio. Tai nėra ištvermės varžybos, kuriose žirgams tenka bėgti 100 ir daugiau kilometrų. Daug diskutavome su raiteliais ir visi esame vieningos nuomonės, kad čia žemaitukai gauna mažesnį krūvį nei per varžybas. Jie bėga tiek, kiek patys to nori. Jei pavargsta, iš karto galvojama apie poilsio dieną, o jojant stojama valandai ar pusvalandžiui, žirgai parupšnoja žolytės, atsigeria, išsimaudo upėje“, - teigia A.Kučinskas.
Įjojus į Baltarusiją, Alšėnuose prie raitelių prisijungė benamis šuo, kuris tapo dar vienu ryžtingu ir lojaliu žygio dalyviu. Alšio vardą gavęs šuo, ištikimai lydi raitelius bei stovykloje atlieka sargo darbą. Žygio organizatoriai jau pasirūpino veterinariniais dokumentais, kad šuo galėtų tęsti kelionę Ukrainoje, o vėliau parkeliauti su žygeiviais į Lietuvą.
„2000 km istorijos“ – tai istorinis – kultūrinis 40 dienų žygis žirgais buvusia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija iki Juodosios jūros. Tai tarptautinis socialinis – edukacinis projektas, skirtas naujai užfiksuoti istorines Lietuvos šaknis. Žygyje dalyvauja 10 neprofesionalių jojikų, dirbančių verslo, meno, žemės ūkio srityse ir pasiryžusių įveikti 2000 kilometrų iki Juodosios jūros.
 

2010 09 20 21:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt