trečiadienis, liepos 8 d.
Iki Juodosios jūros - žirgais
tiesa.com

Šį rudenį planuojama atkartoti prieš 600 metų vykusį Vytauto Didžiojo žygį ir žirgais nujoti nuo Lietuvos iki pat Juodosios jūros. Pagal projekto „2000 km istorijos” idėją dešimt raitelių per keturiasdešimt dienų, aplankydami svarbiausius Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) istorinius objektus, turėtų pasiekti Ukrainą ir naujai įamžinti istoriją.

„LDK istorija daugumai yra mažai pažįstama, netgi tai, ką žinome, išmokome sovietinėje mokykloje, kuri daug ką traktavo savaip. Lietuvoje tokio žygio atkartoti niekas nebandė. Tai yra ne tik didelis asmeninis iššūkis bei išbandymas, bet kelionė, kurioje mes galėsime iš naujo pažinti ir įamžinti mūsų istorinį bei kultūrinį palikimą“, - apie projektą „2000 km istorijos“ pasakoja idėjos sumanytojas Giedrius Klimkevičius.

 
 
Neprofesionalių raitelių būrys, kuris šiuo metu dar yra renkamas, jos Žemaitukų žirgais. Istoriniai šaltiniai teigia, kad būtent tokiais arkliais jojo ir Vytautas Didysis, todėl „2000km istorijos” sieks priminti šios veislės ypatingumą ir paskatinti Žemaitukų išsaugojimą.
 
Žemaitukai garsėja savo ištverme ir užsispyrimu. Žemaitukų arklių augintojų asociacijos nario ir būsimo žygio dalyvio Vaidoto Digaičio teigimu, žirgai jau ruošiami ir specialiai treniruojami šiai kelionei. „Iššūkis labai viliojantis, tačiau kelionė ilga ir sunku prognozuoti, kas gali nutikti, negalim būti tikri, kad išvengsim traumų“, - kalba šešerius metus jodinėjantis V. Digaitis.
 
Žygio startui numatyta Vytauto Didžiojo karūnavimui buvusi skirta diena - rugsėjo 8 – oji. Iš Trakų išjoję raiteliai, aplankydami daugiau nei 20 svarbiausių LDK istorinių objektų, ketina pasiekti Očakov miestelį Ukrainoje.
 
Žygio metu bus kuriamas dokumentinis filmas apie LDK palikimą bei netradicinę kelionę užmirštais takais. Filmas bus pristatytas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, Ukrainoje, kitose Europos šalyse.
 

2010 07 28 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt