šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
„Instagram“ 11 metų: 1 mlrd. vartotojų ir 1 tūkst. nuotraukų per sekundę
Alfa.lt
Unsplash
„Instagram“

„Instagram“ šiandien švenčia 11-ąjį gimtadienį. „Facebook“ priklausantis socialinis tinklas pastarąją savaitę švęsti neturėjo kada – masinis „nulūžimas“ ir buvusios darbuotojos paviešinti intriguojantys vidiniai dokumentai neleido atsipalaiduoti. Bet panašu, kad tai jam netrukdo ir toliau būti vienu populiariausių socialinių tinklų pasaulyje.

Pirmoji nuotrauka šuns, šiandien – 1 tūkst. nuotraukų kas sekundę

Socialiniame tinkle, kurio „varomoji jėga“ šiandien yra asmenukės, pirmoji nuotrauka buvo toli gražu ne skaitmeninis autoportretas. „Instagram“ įkūręs Kevinas Systromas į tinklą pirmąjį įrašą įkėlė iš Meksikos. Nuotraukoje užfiksuotas benamio šuns portretas su įrašu „test“.

Šis testas, akivaizdu, pavyko puikiai – tinklalapio „Wouldyouhavethought.com“ duomenimis, į „Instagram“ kas sekundę vartotojai įkelia vidutiniškai 995 nuotraukas iš viso pasaulio. Jas pagal savo nuotaiką pagražina siūlomais filtrais, o populiariausi jų – „Clarendon“, „Aden“ ir „Mayfair“.

Daugiau nei milijardas vartotojų per mėnesį

2010 m. K. Systromas ir Mike‘as Kriegeris, vartotojams pristatę socialinį tinklą, po dvejų metų jį už 1 mlrd. JAV dolerių pardavė „Facebook“. Būtent tada „Instagram“ vartotojų skaičius pranoko visas prognozes ir pasiekė 80 mln.

Šiandien skaičiuojama, kad „Instagram“ socialiniame tinkle per mėnesį apsilanko daugiau nei milijardas aktyvių vartotojų, pusė jų – aktyviai lankosi kasdien.

Vidutiniškai praleidžia pusvalandį

Savo gyvenimo akimirkomis socialiniame tinkle dalijasi labai įvairaus amžiaus auditorija. Didžiausia vartotojų dalis yra 25–34 metų amžiaus žmonės. Vyresni nei 65 metų asmenys sudaro apie 4 proc. vartotojų. Statistiškai kiek didesnė dalis „Instagram“ vartotojų yra moterys.

Jaunesni nei 25 metų žmonės jame vidutiniškai per dieną praleidžia apie 32 minutes. Vyresnė auditorija užtrunka ilgiau – maždaug valandą per dieną.

Pasitikrinti, kiek laiko per dieną skiriate leisdami „Instagram“ tinkle, galite savo profilyje paspaudę „Meniu“ mygtuką ir pasirinkę „Tavo veikla“ (angl. Your Activity) skyrių.

Apie maistą ir kitas įdomybes

Be asmenukių, gyvūnų ar kelionių nuotraukų, vieni populiariausių „Instagram“ kadrų – maisto šedevrai. Tiek pačių pagaminti, tiek ir tie, kurių teko ragauti kavinėse, restoranuose ar užsienyje.

Maistas, kurio nuotraukomis dažniausiai dalijamasi „Instagram“ tinkle, – pica. Sąrašo viršuje taip pat yra sušis ir kepsniai. Tiesa, daugiausia patiktukų yra surinkusi paprasčiausio kiaušinio nuotrauka.

Nepaisant to, dažniausiai naudojamos grotažymės yr: #love, #instagood ir #fashion. Atitinkamai šios grotažymės turi 2,1 mlrd.,1,4 mlrd. ir 1,02 mlrd. įrašų.

2021 10 06 13:46
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt