pirmadienis, kovo 1 d.
Intuicija: kaip išmokti savęs klausytis
Alfa.lt

Žymusis rašytojas Stephenas Kingas sykį užsiėmė tyrimu dėl savo naujo romano. Jis domėjosi, kiek žmonių turi sugebėjimą nujausti. Ir išsiaiškino, kad paprastai į lėktuvą pavėluoja arba dėl kokių nors priežasčių pakeičia bilietus 1–3 proc. keleivių. Tačiau tais atvejais, kai lėktuvas patirdavo avariją, paaiškėjo, kad tas skaičius padidėdavo iki 15 proc. Dauguma iš jų paprasčiausiai neatvykdavo į oro uostą. Niekas iki šiol nežino kodėl.

Garsusis „siaubų“ meistras prisipažino, kad jam pačiam tai buvo netikėtas atradimas. Jis ne kartą aptikdavo žmonių, kurie stebuklingu būdu išsigelbėjo nuo baisios mirties, ir klausinėjo, dėl kokios priežasties jie nepateko į nesėkmingą reisą. Dažniausiai tie žmonės patys nesuprasdavo, kodėl taip atsitiko. Vienam prieš vykstant į oro uostą prasidėjo smarkūs galvos skausmai, kitam paskambino sena tetulė ir maldavo skristi kitu reisu, trečias sapnavo baisų sapną, ketvirtam prasidėjo stiprus viduriavimas ir taip toliau.

Pokalbis su savimi

Psichologas Ezra Tschebalskis mano, kad mūsų kūnai pasižymi unikalia intuicija ir dažnai perspėja dėl to, kas su jais įvyks. Kitas dalykas, kad mažai kas klauso kūno. Tai gali būti netikėtas skausmas ar sunkumas krūtinėje, žmogus staiga pradeda dusti, nutirpsta kojos, pajunta skubų poreikį bėgti į tualetą, paprasčiausią troškimą kuo greičiau ištrūkti iš patalpos į atvirą erdvę, ar padaryti bet kokį judesį.

Iš to poreikio atlikti kažkokį aktyvų veiksmą ir kyla atsakymas į klausimą. Žmonės kokiu nors veiksmu gali paveikti situaciją. Intuicijai vystyti tinka vienas „pasąmonės“ pratimas. Reikia užsimerkti ir pabandyti pasinaudoti kitais jutimo organais. Galima pagauti garsų signalus – frazių nuotrupas, paukščių čiulbėjimą. Galima eiti paskui kokį nors „kvapą“ ar paskui „žvilgsnį užkliudžiusią rankinę“. Kažkam pasirodys beprasmiška, bet taip galima sužinoti atsakymą į svarbiausią klausimą, gauti patarimą, netikėtą mintį, idėją, išvysti vaizdinį.

Kiekviename klausime jau slypi atsakymas

Svarbu ne tik gauti ženklus, bet ir teisingai juos išsiaiškinti. Tai padės paaiškinti sapną, surasti teisingą atsakymą. Didėlės reikšmės turi miglota nuojauta: „Jeigu jums atrodo, kad tas reikalas yra nešvarus, vadinasi, jums neatrodo“. Nuojauta nekils kaip žaibiškas blyksnis, nušvitimas, bent jau taip būna retai. Intuicija vadinama „Dievo balsu“, o jis skamba labai tyliai ir dažnai tik tiems, kurie nori jį išgirsti.

Pratybos intuicijai vystyti

Egzistuoja posakis: „Kad panaudotume stiklinę, reikia pirmiausia pripilti į ją vandens“. Kad priverstume intuiciją dirbti, reikia pasiekti tuštumos būseną, kitaip išminčiai nebus kur plūsti. Reikia įgauti vidinę tylą, sustabdyti vidinį dialogą, išjungti visus išorinių signalų šaltinius. Jūs galite užsiimti meditacija, vaikštinėti po mišką ar vandens telkinio pakrantę. Reikia atverti savyje sugebėjimą klausytis garsų, kuriuos mes patys siekiame nuslopinti.

Puikiausi „Dievo balso“ arba intuicijos laidininkai yra maži vaikai. Jeigu jus kankina rimtas klausimas ar dilema, geriausia išeitis bus paklausti vaiko. Bet ne tiesmukai, o lyg tarp kitko arba žaidimo forma. Vaikai yra tyriausi laidininkai, per kuriuos eina energija į šį pasaulį. Jie gali duoti atsakymą į bet kokį klausimą.

Gana stipriai būna išvystyta ir kai kurių moterų intuicija.. Jos nelabai pasikliauna savo protu, vadovaujasi jausmais, širdimi, todėl retai klysta. Kitas dalykas, kad jos dažnai verčia save jos nepaisyti, o verčiau pasitikėti vyrais. Jų intuiciją galima paaiškinti būtinybe saugoti ir išnešioti vaisių. Jei moterys neturėtų intuicijos, pasaulyje nebūtų žmonių gyvybės.

Šaltinis: „Econet“.

2021 02 19 07:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt