ketvirtadienis, liepos 9 d.
Intymūs pokalbiai – gyvenimo smulkmena ar būtinybė?
tiesa.com

Partneriams psichologai pataria kalbėtis apie viską, o apie seksą – būtinai, nes neaiškumai ir nesusipratimai šioje srityje pražudė ne vieną santuoką.

 Tačiau čia labai tinka posakis: lengva pasakyti – sunku padaryti. Kaip užduoti klausimus partneriui ir tinkamai išsakyti jam savo pageidavimus, kad būtum suprastas? Kur ir kada tai geriausia daryti?

Kalbėk tik apie save

Psichologų nuomone, šiam pokalbiui nepatartina rinktis miegamojo, nes tai išties gali išsklaidyti aistros aurą. Geriausia kalbėtis tuomet, kai abu esate atsipalaidavę, ramūs ir kur nors vieni maloniai leidžiate laiką. Pokalbio iniciatorė dažniausiai būna moteris, taigi ji pirmučiausia turi gerai apgalvoti, ką nori pasakyti, aiškiai suformuluoti savo norus. Jokiu būdu pokalbio nepradėkite negatyviai – teigiama įžanga antrąją pusę privers suklusti ir padės lengviau įsitraukti į pokalbį. Taigi pirmiausia pasidžiaukite, kas jums tarpusavio santykiuose (ir meilės guolyje) labai patinka, ką tiesiog dievinate, o jau tada po truputį galite atskleisti, kas jus trikdo, kas trukdo, neramina ar netgi nervina. O svarbiausia pokalbio taisyklė – jokiu būdu nekaltinkite partnerio, nežerkite jam nei priekaištų, nei pamokymų – kalbėkite tik apie save. Bet kokios užuominos apie tai, ką ne taip daro partneris, sugriaus visą sumanymą pasikalbėti. Juk jeigu jums ir taip viskas aišku – kam tas pokalbis? Ir kuo konkrečiau kalbėsite, tuo bus geriau abiem.

Jei nenori atsiliepti

Jeigu partneris siūlo išbandyti kažką, kas moteriai neatrodo priimtina, jos atsakymas jam turi būti visiškai aiškus. Be abejo, visi vyrai į žodžius „nenoriu“, „atstok“ ar pan. reaguoja labai skausmingai, tad tai nebus pats geriausias pasirinkimas. Ir čia galioja ta pati „kalbėjimo apie save“ taisyklė: moteris gali švelniai pasakyti, kad nėra pasirengusi ar kad nesijaučia saugi toje aplinkoje, gali kalbėti apie savo troškimus ar savo nenorą užsiimti tuo, kas nepatinka, bet tik jokiu būdu nevertinti partnerio noro ir fantazijų. Jei vyras tikrai myli savo moterį, jis nenorės jos versti daryti ko nors, kas jai nepatinka. O kad neįskaudintum partnerio, svarbu pasakyti, kad supranti jo troškimus, bet galbūt tau dar reikia laiko.

Nors ne vienam atrodo, kad kalbėtis apie seksualinius santykius – tai tarsi nudengti romantišką meilės šydą ir apnuoginti savo meilę, bet iš tiesų tai tik mitas. Atviri pokalbiai kaip tik sustiprina ryšį ir artumo jausmą. Be abejo, ir ėmus kalbėtis ne viskas iš karto keičiasi, lyg burtų lazdele pamojus, bet jei galiausiai paaiškėja, kad ir partneris laukė progos išsikalbėti, tai jau išties geras ženklas. O vieno sutuoktinio norai išsikalbėti atsitrenkia kaip žirniai į sieną, negalima to priimti vien neigiamai. Galbūt pokalbiui dar neatėjo laikas, o galbūt partneris savo moterį gali suprasti ir be žodžių?

2014 01 18 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt