ketvirtadienis, spalio 29 d.
Iš imigrantų nori atimti Europos sveikatos draudimo kortelę
tiesa.com

Europos sveikatos draudimo kortelę turi bene kiekvienas. Ši kortelė yra skirta laisvai Europos Sąjungoje (ES) keliaujantiems piliečiams tam, jog susirgus ar susižalojus bt kurioje sąjungos šalyje būtų suteikta būtina pirmoji pagalba. Tačiau britų spauda atskleidė, kad Nacionalinėje sveikatos sistemoje esanti spraga suteikia puikias galimybes pasipelnyti.

Kaip teigė naujienų portalas dailymail.co.uk, daugelis imigrantų ima gudrauti ir, užuot, mokėję už medicinines paslaugas gyvendami Jugtinėje Karalystėje, dalį procedūrų atlieka gimtosiose šalyse, o čia tiesiog susigrąžina pinigus. Tokia sparčiai plintanti praktika Nacionalinai sveikatos tarnybai (angl. National Health Service, NHS) atsieina milijonus svarų sterlingų.

Ani Horvath iš Vengrijos atliko žurnalistinį tyrimą, kuris patvirtino, kad tai padaryti išties nesudėtinga. Pasirodo, kad JK atsiimtum gydimui kitose ES šalyse išleistus pinigus, net nebūtina gyventi, dirbti ar mokėti mokesčius. Dėl sklandžiai neveikiančios NHS sistemos, gydymo paslaugas savo šalyje gavę užsieniečiai JK nesunkiai gali už tai atgauti pinigus.

Britų spaudoje pasirodžius pranešimams apie tokias aferas, užvirė didžiulis pasipiktinimas, nes tokie veiksmai yra prilyginamas vagystei iš valstybės. Kilęs nepasitenkinimas nedelsiant nukrypo į šalyje gyvenančių imigrantų pusę. Pasak dailymail.co.uk, vien tik imigrantų gydymui šiuo metu NHS išleidžia daugiau nei 721 mln. svarų.

Tiesa, Didžiosios Britanijos gyventojai mano, kad Europos sveikatos draudimo kortelė buvo sukurta būtent JK piliečiams, o kiti ja naudotis neturėtų. „Šios kortelės buvo sukurtos atostogų vykstantiems JK piliečiams, kuriems sunegalavus gydymo išlaidos užsienyje būtų padengtos NHS”, - rašė dailymail.co.uk. Teigiama, jog tokios kortelės iš imigrantų turėtų būti atimtos.

Naujienų portalas teigia, kad internetiniuose pokalbių forumuose lietuviai, rumunai, lenkai ir slovakai dalinasi patarimais, kaip dėl fiktyvių gydymo išlaidų apgauti NHS ir apgaule išsireikalauti kuo daugiau pinigų.

„Žmonės, kurie JK visą savo gyvenimą mokėjo mokesčius, dabar gali negauti gydymo. Tuo tarpu piliečiai iš užsienio, kurie nesumokėjo nei cento, gauna nemokamą gydymą, kurį padengia NHS. Tai yra negarbinga ir turi būti kuo greičiau sustabdyta.“, - teigė NHS pacientų rūpybaus skyriaus vadovė Joyce Robins.

Europos sveikatos draudimo kortelė: ką reikia žinoti?

2015 08 10 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt