trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Iškrovos dienos
tiesa.com

Jau pavasarėja – pats metas nusimesti per žiemą sukauptus lašinukus. Bet ar mokame lieknėti nepakenkdami sveikatai?

Nors apie greito lieknėjimo žalą visur rašoma ir perspėjama, tačiau moterys ima ir susigundo galimybėmis numesti „7 kg per 2 dienas“. Bet svarbiems dalykams atlikti iš tiesų reikia laiko. Ir jei norite sureguliuoti savo svorį – pats laikas tai daryti dabar. Ne veltui nuo senų senovės žmonės, pasitikdami pavasarį, pasninkaudavo – juk tai yra ne kas kita, kaip organizmo valymas, savotiška dieta. Laikotarpis iki velykinio gamtos atbudimo tam pats tinkamiausias.
 
Beje, dar apie tuos žieminius „riebaliukus“. Viena iš teorijų teigia, kad žmonės, kaip ir kai kurie gyvūnai, senų senovėje žiemą tiesiog įmigdavę žiemos miegu. Ir visą šaltąjį sezoną pramiegodavę kaip barsukai oloje ar meškos irštvoje... Jei ši hipotezė turi pagrindo, tai puikiai paaiškina, kodėl mums priauga tų riebaliukų ir kodėl sulėtėja mūsų organizmo medžiagų apykaita.
O vienas iš geriausių būdų atsikratyti per žiemą sukauptų „atsargų“ – iškrovos dienos.
 
Kas nutylėta?
Atrodytų, šioje srityje jau viskas seniai atrasta, šis metodas visiems visai aiškus ir iškrovos dienų tipai jau seniai suskaičiuoti ant pirštų: obuolių, agurkų, arbūzų, pieno, mėsos...
Bet visose rekomendacijose tarsi išlieka kažkas nutylėta, nepasakyta iki galo – atrodo, specialistai šį tą svarbiausio tarsi pamiršta paaiškinti. O iš tiesų yra taip: gali ištisą dieną valgyti kopūstus užkąsdamas agurkais ir būti įsitikinęs, kad organizmui darai didelę paslaugą, bet norimo rezultato nesulauksi. Nes iškrovos dienos esmė yra ne maisto kiekis ir ne kalorijos, o tai, kad vartojamas tik vienas produktas. Kadangi dietologai „pamiršta“ tai pabrėžti, akcentuoti, tai damos ir sudarinėja iškrovos dienų meniu savo nuožiūra: paprasčiausiai į dienos meniu įdeda visko „po truputį“ kaip į mišrainę. Beje, daugelis iš tiesų ir valgo mišraines...
Antras labai svarbus momentas, kurį būtina pabrėžti – būtent kokią iškrovos dieną pasirinkti kiekvienam konkrečiam žmogui? Apie tai jau reikia pakalbėti išsamiau.
 
Obuolių diena
Specialistai ją dievina. Laiko pačia geriausia iškrovos diena ir ją primygtinai visiems rekomenduoja. Bet iš tiesų ji tinka ne visiems. Žinoma, kad viena porcija obuolių (apie 100 g) sanuoja žarnyną, normalizuoja jo veiklą. Bet 2–3 porcijos, atvirkščiai, silpnina. O jei suvalgysite 1,5 kg obuolių (kaip kai kurių iškrovos dienų rekomendacijose nurodoma)? Na, turbūt neišvengiamai paleis vidurius... Bet, be abejo, yra žmonių, kuriems nieko panašaus nenutiks. Štai jie ir gali „sėdėti ant obuolių“
Kai kurie specialistai tvirtina, kad obuolių dienos praeina labai lengvai, alkis nekamuoja. Bet... to tikrai negalima pasakyti apie visus. Kai kuriuos kamuoja baisus akis, nes obuoliai iš tiesų gali išprovokuoti žvėrišką apetitą.
Pažindami savo organizmą geriau nei kiti, patys ir nuspręskite, ar jums tiks obuolių dieta. Jei jūsų organizmas neprotestuoja prieš šiuos vaisius, tai tokia iškrova ypač rekomenduotina tiems, kurie turi problemų dėl inkstų ir žarnyno – obuoliai pagerina jų veiklą.
Jums reikės 1,5 kg šviežių obuolių, juos turite suvalgyti per dieną, paskirstę 6 valgymams. Specialistai rekomenduoja rinktis nesaldžius obuolius, labai tinkami antaniniai. Viena tokios iškrovos diena gali padėti atsikratyti 0,5–1,0 kg.
 
Pomidorų diena
Apie visas iškrovos dienas, pagrįstas šviežių daržovių valgymu, galima iš karto pasakyti vieną dalyką: prieš jas rinkdamiesi turite būti tikri, kad jūsų žarnynas – idealios būklės. Jei taip ir yra – pirmyn!
Kalbant apie pomidorus reikia pasakyti, kad juose gana daug oksalo rūgšties. Todėl žmonėms, turintiems skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimų, o juo labiau – sergantiems šlapimo pūslės akmenlige ar podagra, pomidorų dietos rinktis negalima. Pomidoras – puiki daržovė, bet ji naudinga tik sveikiems žmonėms.
Jums reikės 1,5 kg šviežių pomidorų, juos turite suvalgyti per dieną, paskirstę 6 valgymams. Pomidorus galima netgi šiek tiek pabarstyti druska (3–4 g, ne daugiau). Viena tokios iškrovos diena gali padėti atsikratyti 1 kg svorio.
 
Agurkų diena
Agurkų skiriamasis bruožas – jie turi pačius aukščiausius šarminius ekvivalentus iš visų daržovių. Agurkas tiesiog rekordininkas pagal šarmo kiekį! Ir tai būtinai reikia turėti omenyje renkantis šią dietą. Pirmiausia agurkai bus naudingi tiems, kurių organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyra yra išsibalansavusi ir organizmas „užrūgštėjęs“. Ši iškrovos diena labai patartina visiems, kam reikia sanuoti žarnyną, taip pat į patinimus linkusiems žmonėms. Beje, jei vargina patinimai, geriau valgykite šiltnamio agurkus, o ne išaugintus atvirame grunte, nes juose daugiau kalio, kuris ir suteikia agurkams dehidratacinių savybių.
Jums reikės 1,5 kg šviežių agurkų, juos turite suvalgyti per dieną, paskirstę 6 valgymams. Agurkus taip pat galite truputį pabarstyti druska (3–4 g, ne daugiau). Viena tokios iškrovos diena gali padėti atsikratyti 1,5 kg svorio.
 
Agurkų ir mėsos diena
Tokia „išimtis“ – ne dėl įvairovės, bet todėl, kad šie du produktai vienas kitam ne tik netrukdo, bet vienas kitą dar ir sėkmingai papildo.
Jums reikės per dieną suvalgyti 1,2 kg agurkų ir 50 g virtos neriebios mėsos. valgyti reikia tokia tvarka: 4 kartus iš eilės valgykite vien agurkus, o vakare, penktam valgymui, suvalgykite 50 g mėsos. Viena tokios iškrovos diena gali padėti atsikratyti iki 1 kg svorio.
  
Kefyro diena
Kefyro diena tinka iš esmės visiems. Be abejo, jos primygtinai nepiršime tiems, kurie jo labai nemėgsta... reikia tik turėti omeny, kad labai šviežias kefyras laisvina vidurius, o keletą dienų pastovėjęs, atvirkščiai, kietina. Taigi, kefyrą iškrovos dienai rinkitės pagal savo poreikius.
 
Jums reikės 1,5 l kefyro išgerti per dieną, per 6 kartus. Viena tokios iškrovos diena gali padėti atsikratyti. 0,4–1,5 kg svorio.
 
Varškės arba grietinės diena
Tokios iškrovos dienos tiks iš esmės visiems sveikiems žmonėms. Grietinės dietos negalima rinktis, jei sergate cukriniu diabetu ar nutukimu. Jos bus labai naudingos tiems, kurie negali rinktis daržovių ir vaisių dietų, ypač jei silpnas žarnynas.
Jums reikės: 400 g neriebios varškės ar grietinės, ją turite suvalgyti per dieną, per 4 valgymus. Viena tokios iškrovos diena gali padėti atsikratyti 0,5–1 kg svorio.
 
Pieno diena
Pieno dienas specialistai rekomenduoja rinktis labai atsargiai, nes karvės pienas – labai stiprus alergenas. Todėl tokią iškrovos dieną gali sau leisti tik tie, kurie yra visiškai tikri, kad jiems nieko neatsitiks. O jei jau ryšitės – būkite ypač atidūs ir kilus mažiausiam įtarimui dėl alergijos, nutraukite pieno produktų vartojimą.
 
Jums reikės per dieną išgerti 6 stiklines pieno, geriausia gerti po pusę stiklinės. Viena tokios iškrovos diena gali padėti atsikratyti iki 1 kg svorio.
 
Mėsos diena
Mėsos dienos netinka hipertonikams ir turintiems inkstų veikos sutrikimų.
Jums reikės 360 g virtos neriebios mėsos ir 50–80 g daržovių padalyti į 4 dalis ir suvalgyti per dieną. Mėsą galima pakeisti žuvimi. Viena tokios iškrovos diena gali padėti atsikratyti 0,5–1 kg svorio.
 
Vaisių arba daržovių diena
Jums reikės per dieną, per 6 valgymus, suvalgyti 1,5 kg bet kokių vaisių ar uogų (pasirinkite pagal savo skonį). Arbūzo minkštimo galima valgyti iki 2 kg. Viena tokios iškrovos diena gali padėti atsikratyti iki 1,5 kg svorio.
Bulvių diena
Apie tokią iškrovos dieną beveik niekur nerašoma, dietologai jos nepropaguoja – o be reikalo. Šviežios daržovės ir vaisiai vis dėlto erzina skrandžio ir žarnyno gleivinę, provokuoja pilvo pūtimą. O virtos bulvės tokios žalos nedaro. Ypač patartina tokia iškrovos diena visiems, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis bei linkusiems į patinimus.
Jums reikės 5–6 kartus per dieną valgyti po 300 g virtų su lupenomis bulvių. Viena tokios iškrovos diena gali padėti atsikratyti 0,4–1 kg svorio.

2011 03 16 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt