trečiadienis, liepos 8 d.
Itališka duona Ciabatta
tiesa.com

Norisi kuo giliau uosti naminės duonos kvapą ir stebėti, kaip traškiu paviršiumi čiuoždamas sviestas nepaliaujamai lydosi, o pasiekęs kraštą įkrenta į neišlipamą smegduobę…

Reikės:

Bigai (itališkas duonos starteris):

50 g a.r. kvietinių miltų

50 g drungno vandens

0.5 a.š. sausų mielių

Tešlai:

200 g a.r. kvietinių miltų

150 g drungno vandens

10 g šviežių mielių

Žiupsnelio druskos

Paruošimas

Į dubenėlį beriame miltus, sausas mieles, pilame drungną vandenį ir mediniu šaukštu viską gerai išplakame iki vientisos masės. Pridengiame rankšluoščiu ir kambario temperatūroje paliekame stovėti 12 val., arba tol, kol viršus pasidengia oro burbuliukais. Rūgimo laikas priklauso nuo kambario temperatūros. Kuo šilčiau, tuo greičiau įrūgs.

Į virtuvinio kombaino indą pilame vandenį, dedame šviežias mieles, išrūgusią bigą. Viską permaišius beriame miltus ir žiupsnelį druskos. Uždedame K formos kablį bei nustatę vidutinį greitį paliekame 15 min. minkyti, tuomet greitį truputėlį padidiname ir dar 5 min. minkome.

Minkymas bus baigtas, kai tešla atšoks nuo indo šonų ir visa apsivynios aplink kalbį, o išjungus lėtai nuo jo nukris. Tešlos struktūra turi būti labai elastinga, tąsi bei lipni.

Tešlą verčiame į aliejumi išteptą dubenį bei kelis kartus apverčiame, kad susivilgytų aliejumi. Uždengiame ir šiltoje vietoje 40 min. kildiname.

Imame mentelę ir pakilusią tešlą nuo šonų verčiame vidurio link, apverčiame. Dar kartą tą patį pakartojame. Uždengiame ir vėl paliekame kilti (40 min.).

Tešlą perlankstome lygiai taip pat kaip pirmąjį kartą ir paliekame kilti 1 val. Beje, tešlą lankstome kuo atsargiau, kad susidarę oro burbuliukai nesubliukštų.

Prabėgus visam kildinimo laikui, tešlos tūris turi būti padidėjęs daugiau nei dvigubai, o viršuje matytis įvairaus dydžio oro burbuliukai.

Ant gausiai miltais nubarstyto stalo išverčiame tešlą, mentelės pagalba, labai atsargiai, formuojame pailgą kepaliuką. Viršų apibarstome miltais, pridengiame rankšluoščiu ir kildiname 30 min. Galiausiai, suformuotą kepaliuką apverčiame ir perkeliame ant kepimo popieriaus. Paskutinis kildinimo etapas – 30 min.

Orkaitę įkaitiname iki 250°C. Kepaliuką, kartu su kepimo popieriumi, perkeliame ant šiek tiek pašildytos skardos. Viršų apibarstome miltais ir siunčiame į orkaitę, 13 – 15 min., arba tol, kol viršus pasidengia rusvai gelsvu atspalviu.

Traukiame iš orkaitės, nupurtome miltų likučius ir, kol šilta, skanaujame!

www.muzasukocelu.lt

2016 05 10 07:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt