trečiadienis, liepos 8 d.
Įveik rudeninį liūdesį!
tiesa.com

Vis anksčiau temsta, o nuotaika atrodo ne ką geresnė, nei oras už lango? Skubame nuraminti: nieko baisaus – tai tik vėlyvas ruduo lauke ir jo galimas poveikis mums, moterims. Kaip nepasiduoti apatijai ir neleisti sezoninei melancholijai užvaldyti sielos? Štai keletas per amžius žmonių išbandytų „gudrybių“, kaip „prisijaukinti“ šį gan niūrų laikotarpį.

1. Situaciją gelbsti ryškios spalvos

Ryškumo, skaisčių, šviesių spalvų visur, kur tik įmanoma – toks pirmutinis ekspertų patarimas. Namuose pasikabink oranžines užuolaidas, darbo stalą biure papuošk geltona vaza, o rytinę kavą gerk iš raudono puodelio. Smulkmenos? Bet jos padeda! Psichologams seniai žinoma, kad spalvos labai veikia mūsų emocinę nuotaiką. Kadangi dabar mums taip trūksta saulės, specialistai pataria savo aplinką „nušviesti“ kaip tik geltona spalva ir jos atspalviais. Nuotaiką padeda pakelti ir žalia, žydra, raudona spalva.

2. Gaudyk natūralią šviesą

Net ir vėlyvą rudenį, jei pasistengsi, gali mėgautis ir natūralia saulės šviesa – ar bent jau grynu oru! Nors pusvalandį „šviesaus“ paros laiko skirk pasivaikščiojimui. Jei dėl darbo pobūdžio negali tuo lepintis kada panorėjusi, tam išnaudok pietų pertrauką. Arba paklaidžiok po skverus ir parkus bent savaitgaliais, atsipalaidavusi ir ramiai kvėpuodama rudenišku oru.

3. Daugiau dėmesio skirk maisto racionui

Rudenį, kai organizmas staiga priverčiamas kovoti su šalčiu, drėgme ir vėjais labai svarbu tinkamai subalansuoti savo mitybą: neatsisakyti sočių pusryčių, laikytis valgymo režimo ir, be abejo, valgyti produktų, kuriuose gausu vitaminų. Dabar kaip niekad mums būtinas vitaminas D3 (jo yra kiaušiniuose, piene, apelsinų sultyse, grybuose, lašišoje), vitaminas C (kopūstai, česnakai, svogūnai), vitaminas E (migdolai ir kiti riešutai, špinatai, avižiniai dribsniai ir pan.).

Kaip žinome, liūdesį nugalėti padeda ir šokolado gabalėlis, padidinantis endorfino („laimės hormono) kiekį kraujyje. Tiesa, čia svarbiausia nepersistengti, kad nuotaikos nesugadintų padidėjusi talijos apimtis... Ekspertai rudenį pataria naudoti imbierą, greipfrutus, medų, citrinas.

4. Pažiūrėk gerą melodramą

Ruduo – ne tik melancholijos, šalčio ir drėgmės, bet ir jaukumo bei romantikos metas. Tik įsivaizduokite: Lauke tamsu, lietus, pereinantis į šlapdribą, o jūs užsimaunate vilnones kojines, įsisupate į minkštą apklotą ir su puodeliu karštos arbatos įsitaisote prie televizoriaus ir žiūrite komedijinę melodramą... Toks vakaras padės atstatyti jėgas, atsipalaiduoti ir iš visos širdies pasijuokti. O juoko terapija, kaip žinoma, didžiausias blogos nuotaikos priešas.

5. Pasilepink „jaukia“ namine apranga

Ar gali būti geresnių „antidepresantų“ moteriai, nei apsipirkimas? Šįkart susiruošk į parduotuvę vienu tikslu – kad įsigytum kuo gražesnių ir patogesnių drabužių, kuriuos vilkėsi rudenį ir žiemą namuose. Beje, nepamiršk ir apavo.

6. Savo „Arsenalą“ papildyk šiltais aksesuarais

Ruduo nušvis naujomis spalvomis, jei tu, užuot ištraukusi pilką jau atsibodusį pernykštį šaliką, nusimegsi ar nusipirksi naują, ryškų ir žaismingą. O jei prie jo priderinsi ir madingas pirštinaites, ir kepurę – štai ir visa nuotaikinga tavo rudens palydovų kompanija! Jau vien šių aksesuarų pirkimas (o juo labiau kūrimas savo rankomis) suteiks begalę gerų emocijų, kurios tavęs neapleis ir juos dėvint.

7. Dažniau susitik su draugais

Ir dar vienas patikimas būdas atsikratyti rudeninio liūdesio – dažniau susitikti su draugais. Skambink jiems jau dabar!

2015 10 25 08:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt