ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Japonų menininkė paverčia paprastus skrebučius meno kūriniais
Alfa.lt

Kol dauguma praleidžia saviizoliaciją namuose gulėdami ant sofos, japonų menininkė Manami Sasaki nusprendė kūrybiškai panaudoti savo laisvą laiką. Ji ėmė kurti tikrus šedevrus iš paprasčiausių skrebučių. Taip, būtent ant įprastų pakepintų duonos riekelių, kurias dauguma valgo per pusryčius.

Pažiūrėkite, kaip nuostabiai atrodo jos valgomas menas.

Kas rytą Manami sėda prie stalo ir paverčia duonos riekelę savo drobe, ant kurios „tapo“ meno kūrinius. Temas savo neįprastai kūrybai ji pasirenka įvairias. Tarp jų galima pamatyti ir japonų dailininko Ikko Tanakio paveikslo „Šaraku 200-metis“ kopiją, ir viduramžių rašytojos Sei Senagon portretą. Manami mėgsta puošti savo skrebučius įvairiais nacionaliniais motyvais: japonišku sodu, jazminais, žydinčiomis sakuromis.

„Dabar, kai dirbu namuose, rytais atsirado daugiau laisvo laiko. Noriu pabusti ir pradėti dieną būdama geros nuotaikos, todėl ir nusprendžiau paversti skrebučius, kuriuos valgau, menu. Visada kreipiu didelį dėmesį į ingredientus, nenaudoju jokių priedų ir maistinių dažų. O mano piešinių temos paprastai būna susijusios su japonų kultūra, menu ir dizainu“, – pasakojo menininkė.

Menininkę įkvepia japonų tradicijos, todėl nenuostabu, kad ant kai kurių skrebučių ji pavaizduoja savo šalies peizažus, animacinių filmukų, teatro personažus, šokėjus. Visus produktus, kuriuos naudoja Manami, galima rasti bet kurioje vietinėje virtuvėje, išskyrus maistinį (susalinį) auksą.

Manami pasakoja, kad paprastai jai prireikia 3 valandų vienam skrebučiui sukurti. Ilgiausiai kurtas šedevras atėmė apie 6 valandas. Visus produktus kūrėja nusiperka iš anksto.

Kai menininkės paklausė, kas jai labiausiai patinka šiame procese, ji atsakė: „Kai skrudinama duona, man patinka šitas kvapas. Tokiais momentais negaliu sulaukti, kada pagaliau ją suvalgysiu.“

Be piešinių ant skrebučių, Manami Sasaki kuria akvarelines iliustracijas. Jai patikdavo piešti dar mokykloje. Paskui ji baigė Tokijo kolegiją ir įsidarbino dizainerių firmoje. Piešiniai ant skrebučių – jai hobis, o ne darbas. Idėjų jai netrūksta. Įdomu, ką dar sugalvos Manami ?

2020 05 21 19:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt