antradienis, lapkričio 30 d.
Jauni amerikiečiai negimdo vaikų, nes „pasaulis griūva ir ateities nėra“
Parengė Aidanas Praleika

Apklausos rodo, kad net 39 proc. Z kartos amerikiečių neskuba gimdyti vaikų, nes baiminasi, kad dar jiems gyviems esant ateis „pasaulio pabaiga“. Kaip rašo „The New York Post“, dar niekada JAV jaunimas taip masiškai neatsisakinėjo santuokos ir palikuonių.

Tokį savo pasirinkimą jie aiškina begale įvairiausių priežasčių. Kai kurios jų skamba tiesiog infantiliškai. Jauna aktorė Rachel Diamond turi 64 tūkst. sekėjų tinkle „TikTok“, nuolat propaguoja bevaikį gyvenimą, o pati sterilizavosi.

Aktorė pasakoja, kad po nuotolinių konsultacijų su terapeutu, kurį susirado pagal skelbimą internete, ji suprato, kad vaikystėje ją traumavo tai, kad tėvas neretai pliaukštelėdavo per sėdimąją, esą todėl ji nenori būti tokia, kaip jis ir nusprendė neturėti vaikų.

R. Diamond pavyzdys atspindi bendras tendencijas JAV visuomenėje. 2020 m. mirčių ir gimdymų statistika buvo neigiama net 25 valstijose, t.y., pusėje šalies. Registruojama rekordiškai mažai santuokų – 6.5 santuokos tūkstančiui žmonių. „Milenialsai“ tapo pirmąja amerikiečių karta, kurios dauguma (56 proc.) atsisako santuokos. Ši karta taip pat yra rekordininkė pagal jaunų žmonių (20 – 30 metų amžiaus) pasirinkimą gyventi su tėvais. Pasirodo, kad šios kartos amerikiečiai taip pat mažiausiai užsiima seksu.

Tokie JAV megapoliai, kaip Niujorkas ir San Franciskas, į kuriuos jaunimas plūsta kurti savo ateities, tampa bevaikių žmonių centrais. „San Franciske daugiau šunų, nei vaikų“, – rašo straipsnio autorė Suzy Weiss.

Anot jos, ankstesnių kartų jaunimas norėdavo turėti vaikų, nes tai buvo savaime suprantama – nuo to priklauso visuomenės išlikimas. Jie stengėsi suderinti tėvystę su karjeros siekiais, o šiandien jauni amerikiečiai vis dažniau klausia, kam apskritai derinti šiuos dalykus, kai galima tiesiog neturėti vaikų.

„Šios jaunos kohortos žinia aiški – gyvenimas ir taip ganėtinai sunkus, o pasaulis yra sudaužytas ir liepsnoja. Visuomenėje klesti nelygybė, o pasaulinio vandenyno lygis nuolat kyla. Kas gi norėtų į tokį siaubingą pasaulį atnešti naują nekaltą gyvybę?“, – ironiškai klausia straipsnio autorė.

Pasak apklausų, 39 proc. Z kartos žmonių nenori turėti vaikų, nes bijo ekologinės katastrofos. Tyrimas Mičigano valstijoje atskleidė, kad daugiau kaip ketvirtadalis gyventojų sąmoningai atsisako turėti vaikų, o pandemijos laikotarpiu taip manančių žmonių skaičius dar išaugo beveik penktadaliu.

„Manau, kad gimdyti vaikus yra morališkai neteisinga“, – straipsnio autorei pasakojo 28-ių metų Isabel, laikanti save antinataliste (žmonės, kurie mano, kad daugintis yra neetiška). Jauna teksasietė mėgino sterilizuotis jau prieš 7 metus, tačiau buvo per jauna pagal Teksaso įstatymus. Ji ir toliau ieško būdų atlikti operaciją, nes baiminasi, kad gali pastoti netyčia.

31-ių metų Denverio gyventoja Darlene Nickell sterilizacijos operacija jau atlikta. „Mano karta puikiai žino, kaip mus traumavo mūsų tėvai“, – sakė ji, pridūrdama, kad jos pavyzdžiu veikiausiai paseks ir 2 jaunesnės seserys.

Gimgymo priešininkai buriasi ir socialiniuose tinkluose, kur dalijasi patirtimis, pataria, kur susirasti sterilizaciją atliksiantį gydytoją ir forumuose diskutuoja tokiais klausimais, kaip „Ar galima pasitikėti vaikinu, jei jis atsisako atlikti vazektomiją?“. Pasak straipsnio autorės, juos dažnai kamuoja visas baimių kompleksas, nuo nėštumo baimės – iki baimės prisiimti atsakomybę.

19-metė kanadietė Sophia pareiškė, kad atliks sterilizaciją, nes tai daug paprasčiau, nei nuolat naudoti kontracepcijos priemones. „Padarysiu tai, pailsėsiu kelias dienas, ir daugiau niekada apie tai nesusimąstysiu“, – teigė ji. Beje, mergina nustebino gydytojus, pareiškusi, kad niekada neturėjo lytinių santykių.

Šiaurės Dakotos universiteto psichologas egzistencialistas Clay’us Routledge’as teigia, kad dabartiniai dvidešimtmečiai dažnai mano, kad svarbiausia pasaulio problema – žmonės. Ne tik todėl, kad žmonija stato fabrikus arba teršia vandenynus, bet kad yra iš prigimties nepajėgus elgtis kitaip. „Jie mano, kad ateitis nieko gero nežada. O jei „ateities nėra“, kodėl gi nesimėgauti šia akimirka? Kam aukoti labdarai arba stengtis, kad pasaulis būtų geresnis?“, – svarstė psichologas.

2021 10 31 11:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt