šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Jei ieškai idealios moters
tiesa.com

Praėjo širdelėmis padabinta švento Valentino diena, atskuba pavasaris, o tu vis dar vienišas? Norom nenorom kyla klausimas: ar tik neieškai idealios antrosios pusės? Manai, tau tik tokios reikia? Manai, tokių būna? Jei vis dar taip manai, pradžiai, kaip rekomenduojama V. Giberto knygoje „Ateities modeliavimas“, perskaityk šią alegoriją.

Vienas žmogus visą gyvenimą vengė santuokos pančių ir kai sulaukęs devyniasdešimties gulėjo mirties patale, kažkas jo paklausė: „Tu taip ir nevedei, bet niekuomet nesakei, kodėl. Dabar, stovėdamas ant mirties slenksčio, patenkink mūsų smalsumą. Jei turi kokią nors paslaptį, nors dabar ją atskleisk.“ Senis atsakė: „Ne, aš nebuvau nusiteikęs prieš santuoką, bet visuomet ieškojau idealios moters. Aš visą laiką jos ieškojau – taip ir prabėgo mano gyvenimas.“ „Bet nejaugi visoje didžiulėje planetoje, kurioje gyvena milijonai žmonių ir pusė iš jų – moterys, tu negalėjai surasti vienos vienintelės idealios moters?“ Mirštančio senuko veidu nuriedėjo ašara. Jis atsakė:„ Ne, vieną aš vis dėlto radau.“ Klausiantysis buvo visiškai suglumęs. „Tai kas gi atsitiko, kodėl jūs nesusituokėte?“ Ir senukas atsakė: „Ta moteris ieškojo idealaus vyro...“

Deja, daugelis ieško idealių antrųjų pusių. Užmezga santykius ir, užuot pamilę žmogų, užuot priėmę jį tokį, koks yra, mėgina jį pakeisti, priderinti prie savo galvoje susikurto paveikslo. Dėl to kenčia patys ir priverčia kentėti savo partnerį. Ji turi būti mėlynakė... protinga... sumani šeimininkė... ir taip toliau. Bet juk tai tik tam tikrų savybių rinkinys, anaiptol negarantuojantis, kad tu su ja būsi laimingas! Ar esi tikras, kad atradęs „optimaliausią variantą“ džiaugsiesi meile? Jei nori tikrai kokybiškų santykių, verčiau pasigilink į šiuos psichologų suformuluotus patarimus.

Būk pats pasirengęs meilei. Kad į savo gyvenimą pritrauktum meilę ir kokybiškus santykius, reikia pačiam būti tam pasirengusiam. Nesiveržk į santykius vien iš vienatvės ar dėl to, kad „taip reikia“. Pabūk vienumoje pats su savimi ir suvok, ko tau iš tiesų gyvenime norisi. Iš naujo įvertink visus ankstesnius savo santykius su moterimis, pasirausk savyje ir išdėliok į lentynėles, kas gi tau trukdo sukurti kokybiškus santykius. Ieškok problemos būtent savyje, atsirink nereikalingus savo būdo bruožus ir juos keisk.

Išmesk iš galvos išankstines nuostatas. Kai tik išmesi iš galvos visas nesąmones apie tai, kokia „turėtų būti“ tavo mergina ir „kokios dabar yra“ merginos, netruksi pritraukti į savo gyvenimą būtent tas, kurių interesai ir požiūris į gyvenimą bus panašūs į tavo. Ir tai teiks neapsakomą džiaugsmą! Juk pasaulis tarsi tas pats, miestas tas pats... Bet tu pasikeitei – ir viskas dabar kitaip aplinkui. Atmink, visas pasaulis prasideda nuo tavęs ir tavo suvokimo bei įsivaizdavimo. Nes mintys – materialios...

Laimingi – abu. Svarbiausias tarpusavio santykių principas turi būti: laimingi abu, nes tik tuomet tai kokybiški santykiai. Merginų daug, ir visos jos būna labai skirtingos... Yra ir mylinčių, ir palaikančių, ir gerų, ir švelnių. Tai kokią merginą norėtum sutikti? Svarbu tik paleisti ankstesnius „idealius“ vaizdinius apie būsimą gyvenimo draugę – ir leisti jai, tikrai, įeiti į tavo gyvenimą.

Būk jai dėkingas vien už tai, kad ji yra. Juk jau turbūt esi pajutęs, kad meilė gali būti visai netobula, nukreipta į netobulą žmogų. Taip yra todėl, kad, pasak psichologų, meilė yra besąlygiška. Tereikia priimti žmogų tokį, koks jis yra, ir būti dėkingam jam, už tai, kad jis yra. Ir – paradoksas – gyvenimas prisipildys laimės ir prasmės.

Nemėgink jos keisti. O gal jau radai merginą, artimą savo idealui, tik... dar tikiesi pakeisti kai kuriuos jos bruožus, kurie į susikurtą modelį „netelpa“ Stop! Nemėgink pakeisti kito žmogaus, užuot tai daręs atsigręžk į save patį...

Tikėk ja. O santykiams viena iš pačių svarbiausių savybių – tai tikėjimas ta, kuri šalia. Kad ir ką ji nuspręstų pradėti, kad ir ko panorėtų imtis, netgi pačių „beprotiškiausių“ dalykų – palaikyk, patikėk ja taip, kaip nė ji pati netiki! Ir ji tavyje matys angelą sargą, kuris visuomet besąlygiškai myli ir visuomet palaiko, ir visada norės būti greta, visuomet norėsis išpasakoti tau pačius slapčiausius dalykus, – juk ji nebijos šalia tavęs būti pačia savimi! Gal ir ne idealia – užtat gyva, tikra, įdomia, mylinčia ir mylima – Tavo vienintele.

2015 02 21 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt