antradienis, rugpjūčio 11 d.
Jei slenka plaukai...
tiesa.com

Plaukų struktūros pakeisti negalima, ji paveldima. Tačiau plaukų grožis priklauso ir nuo mūsų požiūrio į juos ir, žinoma, priežiūros.

Plaukuotoje galvos dalyje yra apie 100–150 tūkst. plaukų, o vidutiniškai plaukas gyvena 5–7 metus. Kiekvienam plauko folikului yra būdinga augimo ir ramybės fazių kaita. Paprastai apie 85 proc. yra augimo fazėje, 1 proc. – tarpinėje ir 14 proc. ramybės fazėje. Plaukas ir jo folikulas labiausiai yra pažeidžiami augimo periodu. Kodėl ima slinkti plaukai?
Plaukai ima slinkti dėl daugelio priežasčių: persirgus infekcinėmis ligomis, po sudėtingų operacijų, stresų, po įvairių infekcinių ligų, moterims po gimdymo, vartojant kai kurias kontraceptines tabletes. Plaukų slinkimui turi įtakos sezoniškumas. Rudenį ir pavasarį plaukų slinkimu skundžiasi daugiau vyrų ir moterų.
Dar viena plaukų slinkimo priežastis – padidėjęs riebalų liaukų sekreto išsiskyrimas. Jis užkemša poras, plaukas negauna deguonies, augti reikalingų medžiagų, todėl, kaip ir kiekvienas gyvas organizmas, žūsta.
Neretai plaukai jautriai reaguoja į pačius menkiausius skydliaukės, medžiagų apykaitos sutrikimus, anemiją, navikus, taip pat odos ir jungiamojo audinio ligas (psoriazę, raudonąją vilkligę, seborėją), grybelines ligas.
Esant aktyviai hormonų androgenų veiklai, plaukų slinkimas yra užprogramuotas genetiškai – tai vadinama androgeniniu nuplikimu. Ši patologija sudaro apie 95 proc. visų vyrų nuplikimų. Plaukų slinkimą skatina tiesioginiai saulės spinduliai, karštas oras, sūrus jūros vanduo, įvairios cheminės medžiagos. Kada laikas susirūpinti?
 
Per dieną natūraliai gali iškristi 50–100 plaukų. Tačiau kartais reiktų pradėti nerimauti ir dėl daug mažesnio jų skaičiaus, ypač jei vietoj išslinkusių plaukų ataugo daug silpnesni ir plonesni. Tai gali atsitikti dėl plauko svogūnėlio atrofijos.
Tačiau net ir tuomet, jei plaukas išslinko su svogūnėliu, toje vietoje lieka svogūnėlio matrica, ir plaukas vėl ataugs. Tokiais atvejais svarbu sustabdyti svogūnėlio atrofijos procesą bei fibrozės procesą plauko folikule. Kaip sustabdyti slinkimą?
Plaukų svogūnėlių regeneraciją skatina netoksinė vitaminų kilmės medžiaga metilnikotinamido chloridas. Jis saugo nuo uždegimų ir seborėjos, gerina kraujotaką, saugo nuo plaukų slinkimo ir skatina plaukų augimą. Kasdien naudojant plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra šios medžiagos, plaukų slinkimas paprastai sumažėja po 3–4 savaičių. Tai patvirtino klinikiniai tyrimai. Svarbu tai, kad po daugelio testų nepastebėta jokio nepageidaujamo poveikio.
Plaukų slinkimą stabdo ir priemonės, kurių sudėtyje yra medžiagos, vadinamos SP94, ir amineksilio.
 
Tačiau senoliai žinojo ir nemažai natūralių priemonių nuo plaukų slinkimo. Vienas jų – kaukė. Jums reikės: šaukšto medaus, šaukšto alijošiaus sulčių, arbatinio šaukštelio česnako sulčių (neišsigąskite, alijošius užgožia česnako kvapą). Viską sumaišykite, gauta mase įtrinkite plaukų šaknis ir 2 val. laikykite šiltai apvynioję. Atlikite 25 procedūras.
Dar vienas receptas. Paimkite lygiomis dalimis ąžuolo žievės ir svogūno lukštų, užpilkite verdančiu vandeniu ir valandą pavirinę ant mažos ugnies perkoškite. Truputį ataušinę antpilu įtrinkite galvos odą, pridenkite polietileniniu maišeliu ir palaukite 12 val. Po to plaukus išskalaukite šiltu vandeniu.

2010 02 21 17:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt