pirmadienis, birželio 1 d.
JK dėl koronaviruso nuo penktadienio uždaro mokyklas: nedels imtis ir kitų priemonių
tiesa.com
pixabay.com

Jungtinėje Karalystėje nuo penktadienio visos mokyklos bus uždarytos „iki atskiro pranešimo“, vyriausybei imantis naujų priemonių koronaviruso pandemijai stabdyti, trečiadienį pranešė švietimo sekretorius Gavinas Williamsonas.

Premjeras Borisas Johnsonas vengė sekti kitų Europos valstybių pavyzdžiu ir uždaryti mokyklas, nes toks žingsnis smarkiai paveiktų darbuotojus.

Tačiau užkratui plintant ir mirčių per parą padaugėjus nuo 71 iki 104, vyriausybės vadovas nurodė, kad mokyklos vėliau šią savaitę bus uždarytos neribotam laikui.

„Kai mokyklos užvers savo vartus penktadienio popietę, jie liks uždaryti iki atskiro pranešimo“, – per spaudos konferenciją sakė premjeras. Išimtys bus daromos itin svarbių darbuotojų, įskaitant medicinos personalą, policininkus ir kurjerių tarnybų vairuotojus, vaikams taip pat pažeidžiamiausiems vaikams. B. Johnsonas anksčiau šią savaitę rekomendavo gyventojams dirbti iš namų ir vengti kelionių ir nebūtinų tiesioginių kontaktų su kitais žmonėmis, nes epidemijos tempas pradeda įsibėgėti.

Trečiadienį jis sakė, kad šios priemonės daro poveikį, bet pakartojo, kad žmonėms, kuriems pasireiškė susirgimui COVID-19 būdingi simptomai, turėtų izoliuotis vienai ar dviem savaitėms, priklausomai nuo aplinkybių. „Visi privalo vadovautis šiais patarimais, kad apsaugotų save ir savo šeimas, taip pat, dar svarbiau – platesnę visuomenę“, – pabrėžė premjeras. B. Johnsonas pridūrė, kad „nedelsime įvesti tolesnių ir spartesnių priemonių“.

Spėliojama, kad Londone gali būti imtasi itin drakoniškų priemonių, nes sostinėje registruojama daugiausiai užsikrėtimų. „Žinome, kad Londonas lenkia kitus iš mūsų, todėl galime pamatyti griežtesnių priemonių negu iki šiol esame paskelbė, kad jų bus imamasi“, – anksčiau Edinburge sakė Škotijos vyriausioji ministrė Nicola Sturgeon.

Ketvirtadienį vyriausybė pateiks teisės akto projektą, numatantį, kad jai bus suteikti nepaprastieji įgaliojimai imtis priemonių prieš pandemiją, įskaitant įvairių objektų uždarymą ir susirinkimų suvaržymą.

2020 03 19 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt