trečiadienis, spalio 28 d.
Joga – geresnei miego kokybei
tiesa.com

Jogą ir natūralią mediciną Indijoje studijavusi, Jogos, Ajurvedos ir Holistino masažo terapeutė Olya Samadhim specialiai „Tiesos“ skaitytojams: apie jogos svarbą kokybiškam miegui.

Kai darbai, planai ir kasdieniai rūpesčiai susikaupia, mūsų smegenys dažnai dirba sunkiau nei kompiuteris, tačiau atlikus visus darbus, smegenų veiklos neįmanoma pailsinti paspaudus „shut down“ mygtuko. Kartais, kai ateina laikas ilsėtis, tiesiog negalime užmigti, ar užmigę naktį dažnai pabundame, o būna, kad nors ir miegame be pertraukos visa naktį, atsibundame nepailsėję.

Čia tikrai pagelbėti gali joga. Tam, kad persijungtumėte iš įtemptos dienos į ramesnį miegui palankų ritmą, – pamėginkite šį pratimų ciklą. Tiesa, pratimus atlikti reikia būtent tokia seka:

1. Kumbhakasana x 3

Taip! Būtent tam, kad atsipalaiduotumėte! Kumbhakasana yra poza, kurioje dalyvauja daugybė kūno raumenų, todėl ji padeda susikaupti ir „grįžti į kūną“ – kitaip tariant, kai visi kūno raumenys įsitempę, jūsų mintys neišvengiamai prisijungs! O to ir reikia geram atsipalaidavimui – grąžinti mintis į čia ir dabar, leisti smegenims pailsėti nuo planavimo, sprendimų priėmimų ir kovojimo su įtampa.

Šioje pozoje būkite dešimt įkvėpimų. Kiek atsikvėpę, atsisėdę ir sukryžiavę kojas atlikite dar penkis įkvėpimus. Pakartokite tą patį pozų duetą dar du kartus.

[1356]

2. Vasisthasana.

Susigražinkite balansą. Daugybė dalykų darbo dienos metu išbalansuoja ir mintis, ir kūną. Jogos balanso pozos telkiasi į pasitikėjimą savimi, rezultatas – ramybė. Juk pasitikintis savimi žmogus yra ramus.

Pamėginkite išbūti šioje pozoje penkis įkvėpimus vienoje pusėje, ir penkis – kitoje.

[1366]

3. Navasana x 3.

Valties poza įtempia preso raumenis. Jogos moksle sakoma, kad pilve mes laikome daugelį emocijų, ir tikrai gali būti, kad ne visos jos yra teigiamos. Prieš miegą mes tikrai nenorime, kad neigiamos emocijos trukdytų užmigti, ar pasireikštų neramiais sapnais.

Stipriai laikydami presą įtemptą, stebėkite kaip raumenys šila, net kaista, ir visos neigiamos emocijos sudega (kartu su nereikalingomis kalorijomis!)

Pozą pakartokite tris kartus, kaskart laikydami po penkis įkvėpimus.

[1358]

4. Supta baddha konasana.

O dabar laikas visiškai atpalaiduoti preso raumenis. Pozą laikykite apie tris minutes. Gulėdami užsimerkite, stenkites įkvėpti kuo daugiau oro, ir kuo įmanoma lėčiau. Šioje pozoje plaučių ertmė prasiplečia, todėl giliai kvėpuoti yra lengva. Iškvėpkite natūraliai, netgi atsidusdami, jei to norisi. Iškvėpdami stebėkite, ar pilvas (ypatingai pilvo apačia) ir vėl neįsitempė. Jei preso raumenys „kovoja“, pamėginkite mintyse juos atpalaiduoti dar truputėlį.

[1359]

5. Paschimotanasana.

Šioje pozoje puikiai pailsi nugaros ruamenys. Išilginiai nugaros raumenys glaudžiai susiję su kaklo ir galvos raumenimis, to pasekoje, galite pastebėti surauktą kaktą, įsitempusius antakius. Jaučiamas akių spaudimas, būna pakilę pečiai. Pasilenkę pabūkite apie penkis įkvėpimus, stebėkite savo nugarą. Įkvėpkite taip giliai, kad išsipūstų šonkauliai, tuo pačiu praplėsdami nugaros raumenis. Iškvėpkite labai lėtai.

[1360]

 

6. Apanasana.

Šioje pozoje leidžiame atsipalaiduoti klubams. Lengvai pasiubuokite, o po to laikykite prispaudę kelius prie krūtinės. Užsimerkite ir stebėkite savo kvėpavimą.

[1363]

7. Supta Matseyandrasana.

Šioje pozoje gerai pailsi pečiai. Dar sakoma, kad ši poza pagerina virškinimą, nes yra stimuliuojami pivo ertmės organai. Jei per dieną suvalgėte kažką sunkesnio, šis pratimas gali padėti palengvinti virškinimo procesą.

[1364]

8. Balasana.

Meditacinė poza. Lėtai kvėpuodami, sukaupkite mintis ties kakta, kuri šiame pratime spaudžiasi prie žemės arba pagalvės (susukto pleduko, ar rankų). Pasistenkite atpalaiduoti kaktos ir kaklo raumenis. Leiskite pailsėti šiems brangiems raumenims, kurie dirba visa dieną, laikydami jūsų galvą ant pečių.

[1361]

9. Savasana.

Viena svarbiausių pozų jogoje. Pasitikėkite traukos jėga ir visiškai atpalaiduokite kiekvieną kūno raumenuką. Stebėkite pilvo arba krutinės judėjimą jums kvėpuojant. Šis meditacinis pratimas gali palaikyti raumenų atpalaidavo procesą: „Kai įkvepiu pilna krūtine, nukreipiu savo energiją aukštyn į dangų, ir mano kūnas tampa lengvas kaip dangus. Kai iškvepiu, nukreipiu savo mintis į žemę, ir mano kūnas pasidaro sunkus, tačiau jis perima žemės ramybę, stabilumą ir žinojimą, kad viskas bus gerai.“

[1365]

Daugiau jogos ir masažo specialistės Olyos patarimų ir informacijos galite rasti čia

[1362]

2015 09 27 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt