trečiadienis, spalio 28 d.
Joga ‒ kūno, proto ir dvasios mokytoja
tiesa.com

Prieš tūkstančius metų iš Indijos kilusi joga tapo viena populiariausių sporto rūšių. Ir nesvarbu, ar joga išpopuliarėjo dėl to, kad žmonės patiria daugiau streso, ar dėl to, kad seka įžymybių gyvenimus; bet kuriuo atveju Amerikos osteopatijos asociacija savo puslapyje osteopathic.org teigia, kad šis indų filosofijos mokymas, apimantis ir fizinius, ir mentalinius pratimus, yra labai naudingas, todėl bene kiekvienas turėtume jogą įtraukti į savo kasdienį gyvenimą.

„Joga yra teorinė ir praktinė gydymo sistema. Jogos tikslas suteikti energijos, sąmoningumo, harmonijos mūsų mintims ir kūnui,“ ‒ pasakoja Natalie Nevins, sertifikuota osteopatijos šeimos gydytoja ir sertifikuota Kundalini jogos trenerė Holivude, ‒ „Kaip osteopatijos gydytoja, visą savo dėmesį skiriu prevencinei medicinai ir praktikai bei organizmo gebėjimui pačiam save išgydyti. Todėl joga yra puiki priemonė, norint išlikti sveikiems, nes ji pagrįsta panašiais principais.“

Šiuo metu yra daugiau nei šimtas skirtingų jogos tipų ir mokyklų, kurių mokymo kursai paprastai paremti kvėpavimo pratimais, meditacija ir specialiais pratimais vadinamais asana. Visa tai pratempia įvairias mūsų kūno raumenų grupes, todėl jogą praktikuojantys žmonės yra lankstūs.

Pasak šeimos daktarės Nevins, jogos relaksacijos technika sumažina chroniškus skausmus, tokius kaip apatinės nugaros dalies skausmą, artritą, galvos skausmą ar riešo kanalo sindromą. Joga taip pat mažina kraujo spaudimą ir kovoja su nemiga.

Daktarė Nevins vardija ir kitus fizinius privalumus:

didesnis lankstumas;

padidėjęs raumenų jėgos tonusas;

geresnis kvėpavimas;

didesnis energingumas ir gyvybingumas;

palaikomas metabolizmo balansas

mažėja svoris;

kardio ir kraujotakos sveikata;

geresnis atletų pasirodymas;

apsauga nuo susižalojimų.

Be fizinių jogos pliusų, kiti jos privalumai: padeda susitvarkyti su stresu, kuris neigiamai veikia ne tik mūsų mintis, bet ir visą organizmą. „Stresas pasireiškia įvairiai: nugaros, kaklo ar galvos skausmais, miego problemomis, piktnaudžiavimu narkotinėmis medžiagomis, negalėjimu susikaupti,“ ‒ dėsto daktarė Nevins. „Joga gali būti labai veiksminga, ugdant įvairius įgūdžius ir siekiant sukurti teigiamą požiūrį į gyvenimą.“

Priešingai nei daugelis sporto rūšių, joga daug dėmesio skiria meditacijai ir kvėpavimui, nes tai gerina bendrą savijautą. „Reguliarus jogos praktikavimas sukuria psichinį aiškumą, stabilumą ir ramybę; atpalaiduoja mintis; padidina kūno sąmoningumą; mažina stresą ir gerina koncentraciją,“ ‒ sako daktarė. Suprasti save ir pažinti savo kūną yra labai naudinga, nes tai gali padėti anksčiau laiko atpažinti įvairius negalavimus, tai tarsi prevencinė priemonė.

Be to, kiekvienas žmogus gali užsiimti joga, nes šis indų menas turi daug skirtingų atšakų. Jogos trenerė sako, kad nesvarbu, ar jūs sofos mėgėjas ar profesionalus atletas, išmatavimai ir fizinis pasirengimas neturi jokios reikšmės, nes kiekvienam pritaikomi jam tinkami jogos pratimai. Esmė yra suprasti savo kūno galimybes ir tobulėti nelyginant savęs su kitais.

Jogą galite praktikuoti, tiesiog norėdami pagerinti bendrą savijautą, išvengti traumų ar gydyti jau turimus negalavimus, stiprinti raumenis ir pajusti nuostabų meditacijos rezultatą. Osteopatijos daktarė pripažįsta, kad joga tai puiki priemonė, padedanti atrasti darną tarp savo vidinio aš ir kūno. Jeigu iki šiol nėra tekę užsiimti joga, bent pabandykite ‒ pamatę rezultatus, nenorėsite atsisakyti. Tai savaime tampa gyvenimo būdu.

2015 11 05 08:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt