trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Jogos gydomoji galia
tiesa.com

Jogos pozos, tokios kaip „šuniukas“, padeda sumažinti pacientų, sergančių vėžiu, uždegimus – skelbė nationalgeographic.com.

Kuo daugiau sužinome apie jogą, tuo darosi aiškiau, kokią naudą ji teikia žmogaus kūnui. Joga padeda atsipalaiduoti, normalizuoja širdies ritmą, todėl šis sportas labai tinka tiems, kurių aukštas kraujo spaudimas. Įvairios pozos padidina žmogaus kūno lankstumą ir jėgą, gelbsti nugaros skausmus kenčiantiems žmonėms.

Nesenai atlikto medicininio tyrimo duomenys įrodo, kad saulės pasveikinimas ir šuniuko pozos padeda sumažinti žmogaus kūno uždegimus, kuriuos sukelia traumos ir įvairūs dirgikliai. Tai labai svarbu, nes uždegimas yra susijęs su lėtinėmis širdies, diabeto, artrito ligomis. Tai taip uždegimai yra viena iš priežasčių, dėl kurių sirgę vėžiu praėjus mėnesiams ar net metams po gydymo dažnai jaučia nuovargį.

Mokslininkai tyrimą atliko su 200 krūties vėžį išgyvenusiais pacientais, kurie niekada anksčiau nepraktikavo jogos. Pusė grupės ir toliau ignoravo jogą, kol kita pusė ja užsiimdavo du kartus per savaitę. Užsiėmimai trukdavo po 90 min. ir taip 12 savaičių. Tyrimo duomenimis, tie, kurie praktikavo jogą, nutraukus 3 mėn. gydymą jautėsi energingesni ir rečiau skundėsi nuovargiu.

Po vėžio gydymo pacientai dažnai jaučia nuovargį ir didžiulį stresą, blogai išsimiega. „Prastas miegas sukelia nuovargį, o nuovargis – uždegimus“,– sakė tyrėja Kiecolt-Glaser. – Buvo įrodyta, kad joga sumažiną stresą ir padeda žmonėms geriau išsimiegoti.

2015 07 11 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt