antradienis, sausio 26 d.
Kad nereikėtų laužyti naujametinių pažadų: idėja lengviems pietums
Alfa.lt

Daugybė žmonių naujus metus pradeda su šviežiu gūsiu įkvėpimo, nusiteikdami ne tik naujiems iššūkiams, bet ir užsibrėždami įgyvendinti ilgai brandintus tikslus. Dažniausiai tarp jų – mitybos įpročių keitimas, siekiant ne tik labiau tenkinančių kūno formų, bet ir sveikesnės gyvensenos. Maisto tinklaraštininkė „Saulėta virtuvė“ neskatina imtis kraštutinumų, tačiau kviečia mityboje atrasti balansą, o tuo pačiu – išbandyti greitai pagaminamą vieno indo receptą.

Maisto įvairovė lėkštėje

Nutilus didžiųjų metų švenčių atgarsiams, nemažai žmonių jaučiasi pavargę nuo gausybės patiekalų, kurie neretai gaminami didesnėmis porcijomis, nei įprasta, taip pat būna riebesni, kaloringesni. Juk retas per svarbias progas atsisako įmantriai paruoštų mėsos, žuvies patiekalų, sočių mišrainių, širdį lepinančių saldumynų.

Startavus naujiesiems metams, žmonės nevengia apsvarstyti pastarųjų savo valgiaraščio pasirinkimų ir dažnai nusprendžia į sausį žengti šiek tiek mažiau apsunkusiu skrandžiu. Neretai tie, kurie jau nuo sausio 1-osios bando drastiškai pakeisti mitybos įpročius, supranta, kad tai – iš tiesų nelengva užduotis.

Maisto tinklaraštininkai ir gamintojai sako, jog norint gyventi sveikiau ir nenutolti nuo užsibrėžtų tikslų, nebūtina imtis kraštutinumų. Jie skatina šaldytuvą papildyti ne tik naujai atrastais vitaminų bei mineralų prisotintais produktais, vaisiais, daržovėmis, bet ir jau spėtomis pamėgti valgiaraščio detalėmis, kurios vėliau proporcingai nuguls į lėkštę šalia sveikesnių pasirinkimų.

Lengvesnė idėja pietums

Maisto mylėtojų mėgiama tinklaraštininkė Asta Černė, dažniau atpažįstama kaip „Saulėta virtuvė“, sako, kad pradedant naujus metus, neretai norima lengvumo ne tik mintyse, bet ir virtuvėje, todėl puikiu pasirinkimu tampa vieno indo patiekalai.

Nuolat savo sekėjams naujus receptus išbandyti siūlanti tinklaraštininkė šį kartą stebina gardžiu patiekalu, dėl kurio nereikės atsisakyti naujametinių pažadų, kad ir kokius juos šiemet sau išsikėlėte. Receptą papildo skoniu išsiskirianti saldžioji bulvė, brokolis, cukinija, vyšniniai pomidorai, prieskoninės žolelės bei bene dešimt metų populiariausio pagardo titulą išlaikantis pomidorų padažas.

„Esame truputį pavargę po maisto fiestų metų pabaigoje, o vieno indo patiekalai – paprasta, kaip dukart du. Šiuos pietus pagaminau labai gretai ir lengvai, didžiąją darbo dalį atliko orkaitė, o mums – mums beliko skaniai suvalgyti ir pasidalinti receptu, nes jis, kad ir koks paprastas, vertas būti išmėgintas“, – sako A. Černė.

„Saulėtos virtuvės“ bulvių virtinukai su daržovėmis

Porcijos: 4 porcijos; gaminimo laikas: 15 min.; kepimo laikas: 20 min.

Jums reikės: 500 g itališkų bulvių virtinukų (gnocchi), 1 vidutinio dydžio brokolio, 1 vidutinio dydžio saldžiosios bulvės, 1 nedidelės cukinijos, 200 g vyšninių pomidorų, 4 valg. š. alyvuogių aliejaus, ½ arb. š. druskos, ½ arb. š. šviežiai grūstų juodųjų pipirų, ½ arb. š. džiovintų česnako miltelių, ½ arb. š. rūkytos paprikos, ½ arb. š. džiovintų čiobrelių, ½ arb. š. džiovintų raudonėlių, ½ arb. š. džiovintų rozmarinų.

Patiekti: šviežių prieskoninių žolelių, „Daumantų“ Tradicinio pomidorų padažo.

Gaminimas:

Orkaitę įkaitinkite iki 220 ᵒC temperatūros. Kepimo popieriumi išklokite didelę kepimo skardą (patogiausia – esančią standartinėje orkaitės komplektacijoje).

Visas daržoves supjaustykite maždaug vienodo dydžio nedideliais gabalėliais: brokolį išskaidykite žiedynėliais, saldžiąją bulvę supjaustykite griežinėliais, cukiniją – nestoromis riekelėmis, kurias perpjaukite perpus, vyšninius pomidorus perpjaukite perpus.

Suberkite daržoves ant kepimo skardos, ten pat suberkite ir bulvių virtinukus. Apšlakstykite aliejumi, apiberkite atskirame dubenėlyje sumaišytų prieskonių mišiniu. Pamaišykite daržoves ir virtinukus, kad prieskoniai tolygiai pasiskirstytų, tuomet – paskleiskite per visą kepimo skardą kuo tolygiau, vienu sluoksniu.

Kepkite įkaitintoje orkaitėje 10 minučių. Atidarykite orkaitės dureles, pamaišykite, vėl paskleiskite vienu sluoksniu ir kepkite toliau, dar apie 10 minučių.

Patiekite nedelsiant, kol bulvių virtinukai dar šilti, su šviežiomis prieskoninėmis žolelėmis ir pomidorų padažu.

2021 01 08 13:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt