pirmadienis, liepos 13 d.
Kaip atsikratyti neurozių?
tiesa.com

Įžeidė, neteisingai apkaltino, įskaudino, išdavė, paliko... Ar tai reiškia, jog šitai man ne tik atėmė pasitikėjimą savimi, bet ir įvarė nemenkų neurozių, pasigrobė mano gyvenimo džiaugsmą visam likusiam gyvenimui? Ne, ir dar kartą ne! Nes, pirmiausia, tai jau praeitis – juk matote, kad rašome tai būtuoju laiku. Taip, tai buvo, nutiko – bet šiandien jau kita diena, kita savaitė, kiti metai... Ar praeities šleifas turi nuodyti mano dabartį?

Vis psichologai vienbalsiai tvirtina: kad pradėtumėte gyventi laimingai, dažnai tereikia priimti savo praeitį tokią, kokia ji yra. Ir suprasti: ji ne gera, ne bloga, ji neužtarnavo ateičiai jums jokios karmos, kaip ir neturi galių smogti jums bumerangu – ji tiesiog buvo ir... praėjo. Jos nebėra! Yra tik dabartis.

Jei čia ir dabar jūs kupini gyvenimo ir meilės visam pasauliui, būtent ši dabarties akimirka pati savaime ištaiso visą praeitį. Savaime! Ir tuomet čia ir dabar jūs pradedate rinktis, kur toliau eiti ir ką daryti.

Daugelis gali prieštarauti ir sakyti, kad praeitis vienaip ar kitaip paveikia ateitį. Iš dalies – taip, bet dėl to kaltinti galime tik patys save. Deja, labai daugelis tempiame savo praeitį į dabartį, o paskui dar ir į ateitį. Ir tuomet sakome, kad tai likimas, karma... tas užburtas ratas, kai situacijos ima kartotis ir tarsi persekioti.

Apskritai, žmonių gyvenime apatijos, tingėjimo, abejonių, baimių būna tik tada, kai jiems nuobodu. O nuobodu tada, kai gyvenime nėra meilės ir džiaugsmo. Kai tik pasirodo šie mūsų gyvenimo palydovai, tai ir žygiuoti mes pradedame greičiau ir linksmiau.

Ką daryti, kai praeitis taip lengvai nesiduoda pamirštama?

Išties, praeitis gali nepalikti žmogaus, priminti apie save – ypač, jei ji skausminga. Mintys gali nuolat šokinėti tai čia, tai ten. Kas gali padėti atsisakyti praeities? Pirmiausia – ryžtingas troškimas būti laimingam. Antra – meditacijos. Jei paprasčiausiai sustosite čia ir dabar, apsižvalgysite, giliai įkvėpsite ir pasinersite į meilės ir harmonijos su visu pasauliu būseną – tuomet jau bus lengva sąmoningai, be baimių ir dvejonių pasukti į tą pusę, į kurią norisi eiti.

Pamėginkite ir nuolat sąmoningai sekti savo mintis: jei jos nuklysta kur nors į praeitį ar ateitį, susigrąžinkite jas atgal į realybę, čia ir dabar, kitaip tariant, jas pradžioje priverstinai „centruokite“ ties dabartimi, įsiklausydami į kūno pojūčius arba aplinkinę situaciją. Stebėkite save tarsi iš šalies: ar tu čia ir dabar gyveni visavertį gyvenimą, ar kapstaisi praeities liekanose, kaip šiukšlių duobėje, galvodamas, kad gal lobį rasi? Nerasi, tikrai ten nieko nerasi. Lobis tik čia ir dabar – įsisąmonink šitai!

Jei nori gyventi visavertį gyvenimą, gyvenk tiesiog dabar. Dabar pat paskambink giminėms ir artimiesiems ar prieik ir apkabink juos. Iš visos širdies prisiglausk ir nesivaržydamas papasakok apie savo jausmus mylimam žmogui. Tai labai suartina. Kai tu brangini visa, kas yra, tiesiog dabar, visa, kas tave supa, tada tu pirmiausia atsikratai neurozių dėl to, jog tau kažko trūksta, kad galėtum išgyventi tikrą džiaugsmą. Tu paprasčiausiai laimingas čia ir dabar! Tu formuoji visą būsimąją realybę jau nebe iš praeities, kaip anksčiau. Tu dabar formuoji ją iš šventos akimirkos čia ir dabar, su meile... Ir tavo gyvenimas ateityje būtinai pasikeis į gerąją pusę!

2013 06 02 08:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt