pirmadienis, spalio 18 d.
Kaip atsitinka, kad nepastebimai tampame daiktų vergais?
Gražina Vasiliauskienė

Kiekvienas iš mūsų, išskyrus retai pasitaikančius įsitikinusius minimalistus, savo namuose turime daugybę daiktų. Vieni jų – naudingi, kiti – nelabai ar net visai nereikalingi, tačiau rankos nekyla jų išmesti.

Ar niekada nesusimąstėte, kodėl esate taip prisirišę prie senų marškinėlių ar sulūžusios kavamalės? Manote, iš taupumo? Bet juk tie daiktai jau seniai nieko neverti. Su marškinėliais, už kuriuos kažkada sumokėjote brangiai, jau neišeisite į gatvę, nes jie nuskalbti ir apdriskę – garbės jums nedaro. O kavamalės, kuri tarnavo ilgai, jau niekas nepataisys. Kiekvieną kartą, kai tvarkote virtuvės spinteles, jūs paliekate šį daiktą – o gal kada prireiks.

Kas verčia mus saugoti nereikalingus daiktus?

Turtingumo jausmas

Kai namuose daug visokių daiktų daiktelių, susidaro įspūdis, kad esate turtingi. Dėl tos pačios priežasties mes nukrauname stalą per šventes visokiais valgiais, kurių nesugebame įveikti. Taip elgiamės tik todėl, kad kiti manytų, jog mūsų finansinė padėtis yra gera.

Gaila pinigų

Tarkime, kadaise už šitą nebenaudojamą virtuvės prietaisą sumokėjote nemažą sumą ir jums teko ilgai taupyti, kad jį įsigytumėte. Dabar sunku išmesti tokį brangų daiktą. Tegul būna, gal dar kas nors pataisys ir panaudos!

Malonūs prisiminimai

Su šiais marškinėliais ėjote į pirmąjį pasimatymą. Dabar nuo vieno žvilgsnio į šį išblukusį ir neišvaizdų drabužį širdyje pasidaro gera ir džiugu. Šis daiktas jums yra ne materiali, o emocinė vertybė.

Kaip išsivaduoti nuo daiktų vergovės?

Galbūt tikrai turite priežasčių saugoti nereikalingus daiktus, tačiau prisirišę prie senų pirkinių jūs nesąmoningai atimate iš savęs galimybę įsigyti naujų.

Ir ne tik dėl fizinės erdvės, kurią jie užima, bet ir dėl finansinių perspektyvų. Jūs niekada nepirksite sau naujos kavamalės, kol spintelėje yra sena! Gyvensite prisiminimais apie seną laimę, apžiūrinėdami nutriušusius marškinėlius, ir neatlaisvinsite vietos naujai.

Gyvenkite dabar!

Jūsų šiandieniame gyvenime įvyksta daug malonių įvykių, tereikia tik emocionaliai į juos įsijausti. Pabandykite sutelkti dėmesį į juos ir kasdien pastebėti bent 5 malonius dalykus.

Nugalėkite kokybe!

Gal turite blogą įprotį prisipirkti daug pigių ir nelabai geros kokybės prekių, kurios paskui dulka namuose? Pasvarstykite, kad vienas brangus ir geros kokybės daiktas, nupirktas prestižinėje parduotuvėje, tarnaus jums ilgiau ir atrodys geriau už tris analogiškus, įsigytus turguje. Stenkitės pirkti mažiau, bet kokybiškus daiktus.

Kaip suvokiate turtą?

Paanalizuokite savo santykį su pinigais. Gal esate iš tų žmonių, kurie mėgsta saugoti pinigus dėželėje, nors jie atneštų daugiau naudos jums, jei investuotumėte į savo išsilavinimą, sveikatą, šeimos jaukumą.

2021 09 09 18:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt