ketvirtadienis, sausio 21 d.
Kaip geriausiai panaudoti duonos likučius
Alfa.lt

Praeitais amžiais mūsų protėviai buvo įsitikinę, kad išmesti duonos kriaukšlelę yra didelė nuodėmė. Dabar šveicarų mokslininkai ištyrė, kad per metus jų šalies žmonės išmeta po 14 kilogramų pasenusios duonos. Mes irgi nebranginame pasenusios duonos ar jos likučių. Toks švaistymas daro didelę žalą aplinkai. Ką daryti, kad to išvengtume?

Sudrėkinkite padžiūvusią duoną

Sena duona vis dar tebėra vertingas maisto produktas – iš jos tik išgaravo vanduo. Kol dar duona nepasidarė kieta kaip akmuo, ją galima atšviežinti.

Suvyniokite ją į sudrėkintą rankšluostį ir pakepinkite orkaitėje 10–12 minučių.

Sumalkite į trupinius

Seną duoną laikykite medžiaginiame maišelyje ir leiskite jai sudžiūti, tada sumalkite arba sugrūskite į trupinius. Laikykite stikliniame arba plastikiniame inde ir naudokite patiekalų gamyboje, pavyzdžiui, kepsniam apvolioti. Jeigu trupiniuose nėra riebalų likučių, tai juos bus galima laikyti gana ilgai.

Pagaminkite džiūvėsėlius

Seną duoną supjaustykite kubeliais ir paskrudinkite keptuvėje su sviestu ar aliejumi. Džiūvėsėlius galima pagardinti išspaustu česnaku ar kapotomis prieskoninėmis žolėmis. Džiūvėsėlius patiekite prie sriubos ar salotų.

Itališkos duonos salotos

„Panzanella“ salotos Italijoje laikomos klasikiniu patiekalu. Joms būdavo sunaudojama sudžiūvusi duona, kurią iš vakaro pamirkydavo vandenyje su vyno actu. Šiandien salotoms dažniau naudojama tiesiog orkaitėje 10 minučių paskrudinta duona. Duonos skrebučiai sumaišomi su supjaustytais pomidorais, agurkais, svogūnais.

Pagaminkite duonos traškučių

Seną duoną – geriausia baltą arba mišrią – supjaustykite labai plonomis riekelėmis, sudėkite ant skardos, pašlakstykite alyvuogių aliejumi ir kepkite 20–25 minutes orkaitėje (180 laipsnių temperatūroje).

Iškepkite duonos apkepą

Apkepo formą patepkite riebalais. Sudėkite kubeliais supjaustytą padžiūvusią duoną, smulkiai supjaustytus lašinukus ir sūrio gabalėlius. Ant viršaus sudėkite pomidorų griežinėlius, užpilkite Bešamelio padažu (iš pieno arba grietinės, kiaušinių ir miltų), pabarstykite tarkuotu sūriu.

Išsikepkite prancūziškų skrebučių

Iš tikrųjų šį patiekalą žinojo dar senovės romėnai. Taip jie sunaudodavo duonos likučius,

Baltos duonos riekeles pamirkykite pieno ir kiaušinių mišinyje. Galima pabarstyti druska ir pipirais arba pagaminti saldų patiekalą, jei pagardinsite cukrumi, vanile, cinamonu arba klevų sirupu ir iškepsite keptuvėje iš abiejų pusių.

Pagaminkite pašarą gyvūnams

Seną duoną laikykite medžiaginiame maišelyje, kad ji nesupelytų. Jei patys neturite naminių gyvūnų, pasiūlykite draugams ar pažįstamiems, kurie laiko arklius, kiaules ar vištas. Jie panaudos sudžiūvusią duoną pašarui.

Stenkitės nepirkti atšildytos duonos

Nors parduotuvėje kvepia šviežia duona, iš tikrųjų ji gali nebūti šviežiai iškepta. Kažkas kažkur ją seniai iškepė, supakavo, užšaldė, transportavo, sandėliavo, po to išpakavo ir atšildė. Tokia duona paskui labai greitai sensta ir net būna linkusi pelyti.

Teisingai laikykite duoną

Duonos nepatartina laikyti plastikiniame maišelyje ir dėti į šaldytuvą. Jai netinka ir plastikinė dėžutė. Geriausia duoną laikyti moliniame arba neglazūruotos keramikos inde. Tada ji ilgiau išliks šviežia ir nesupelys. O kai duona ilgiau išliks šviežia, bus mažiau jos likučių ir nuostolių.

Šviežia supjaustyta porcijomis ir užšaldyta

Norintys valgyti visada šviežią duoną, gali ją supjaustyto riekutėmis, supakuoti į šaldymo maišelius ir užšaldyti. Nepatartina sudėti atskirų paketų vieno ant kito į krūvą ir šaldyti. Jie turi būti užšaldyti paskleisti.

Kiek laiko gali laikyti užšaldytą duoną?

Duonos kaip ir mėsos negalima laikyti šaldiklyje neribotą laiką. Nepjaustytus duonos kepalus galima laikyti šešis mėnesiu, o riekeles – tris mėnesius. Mat ir prie minus 18 laipsnių temperatūros duona vis tiek džiūsta.

Jeigu užšaldytoje duonoje pastebite baltas dėmes, nesijaudinkite: tai ne pelėsiai, o susidarę kristalai, kurie pradings, kai duoną vėl atšildysite.

2020 11 23 17:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt