penktadienis, liepos 30 d.
Kaip greitai ir produktyviai išspręsti bet kokį ginčą su partneriu
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Ginčas

Retas žmogus sugeba meistriškai valdyti ginčo eigą, tačiau kiekvienas gali to išmokti.

Kaip nenuvesti ginčo į aklavietę, nesusipykti su oponentu ir pasiekti konstruktyvų šalių sutarimą?  Štai 6 strategijos, kurios padės jums išspręsti bet kokį ginčą ne vėliau kaip per 20 minučių.

Ginčai išvargina ir atima daug laiko. Įsivaizduokite, kad jūs turite 20 minučių. Per tą laiką galima užbaigti nesutarimus ir paskui nesukti visą dieną mintyse ginčo scenarijaus,  nesikankinti dėl patirtos nuoskaudos, nesijausti įžeistam.  Veliantis į ginčą naudinga suvokti savo tikslus ir stengtis juos pasiekti. Čia jums padės 6 strategijos.

1. Sugebėti įsijausti ir atspėti

Ginčų vedimo meistriškumas reikalauja įžvalgumo. Kai ginčas dar tik įsiplieskia, jau galima numatyti, kuo jis baigsis.

Ko siekia jūsų oponentas? Kokias pretenzijas jis kelia? Kur glūdi polemikos esmė?

Svarbu sugebėti savais žodžiais suformuluoti tai, ką pašnekovas praneša apie savo poreikius, siekius ir lūkesčius. Jeigu jums tai padaryti pavyko, paklauskite jo, ar teisingai jį supratote. Tai sutaupys jūsų laiko ir padės išvengti nesusipratimų.

2. Suprasti kitų poreikius

Santykiuose svarbu atsižvelgti į kiekvienos pusės poreikius. Ir čia jums reikės išlaikyti pusiausvyrą, kad atsižvelgtumėte į savo  ir  oponento poreikius, gerbtumėte jo požiūrį. Taip galima įveikti prieštaravimus ir pasiekti konstruktyvaus ginčo sprendimo.

Poreikiai gali keistis įvairiose situacijose. Kad greitai išspręstumėte nesutarimus, svarbu nusakyti prioritetinius poreikius. Tokiu atveju ginčas bus išspręstas efektyviai.

3 .Sugebėti susitarti

Ginče gali padėti kūrybingumas. Deginti savo energiją ir užsispyrus laikytis savo nuomonės – dažniausiai būna nedėkinga taktika.  Geriau pasiūlyti oponentui kitą variantą, naują problemos sprendimo formą.

4 .Išspręsti vienam kito problemas

Galima pabandyti išspręsti oponento problemą, o paskui paklausti jo, kaip jis gali padėti  išspręsti jūsų problemas.

Pavyzdys: jūs turite tik vieną automobilį, o jums abiem jo reikia šiandien. Kaip pasidalyti mašiną?  Tardamiesi dėl to, abu turite akcentuoti dėmesį į tai, kaip jūs ir pašnekovas galėtumėte patekti į reikiamą vietą reikiamu laiku.

5 .Svarbūs ir sprendimai, ir emocijos

Neverta ginčo procese svarstyti, kas svarbiau – praktiškas klausimo sprendimas ar  emocinė pusė.  Svarbu ir viena, ir kita, rašo portalas „Econet“. Naudinga pamąstyti, kaip galima išspręsti problemą ir atsižvelgti į emocijas. Jeigu uždavinį puikiausiai galima atidėti iki ryto, tada galite atsipalaiduoti ir apsvarstyti emocinius poreikius.

Kitas variantas: neatidėliojant įvykdyti užduotį, tačiau susitarti, kada galėsite išklausyti vienas kitą.

6. Nesistengti, kad paskutinis žodis būtų jūsų

Kai susitarimas jau pasiektas, gali kilti pagunda išsakyti savo nuoskaudas. Daryti tai tik tam, kad paskutinis žodis būtų jūsų – tai rizikuoti įtraukti ginčą (kuris ką tik sėkmingai buvo užbaigtas) į naują verpetą.  Kai polemika baigta ir sprendimas paruoštas, nėra prasmės daugiau apie tai kalbėti.

2021 06 11 16:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt