pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Kaip gyvenimą padaryti paprastesnį
tiesa.com

Tikrai ne vien Žiurkių metais gimusiems žmonėms metams bėgant atsiranda viena nemaža problema – kaip atsikratyti besikaupiančio šlamšto, išlaisvinti erdvę aplink save ir pradėti gyvenimą be nereikalingų stresų ir problemų.

Nepatikėsite – pasirodo, tai labai paprasta. Erin Doland, išgarsėjusi kaip tinklalapio Unclutterer.com įkūrėja ir knygos „Kaip supaprastinti gyvenimą“ autorė, dosniai dalijasi vertingais patarimais. Jei įsiklausysite, per vieną savaitę jūsų gyvenimas gali nušvisti naujomis spalvomis, nes pasistengę įveiksite netvarką ne tik namie, darbe, bet ir savo gyvenime, nedvejodami atsikratysite nereikalingo sentimentalaus šlamšto – užtat išlaisvinsite begalę laiko iš tiesų svarbiems dalykams.

O svarbiausia – lengvai įveiksite nenorą imtis darbo. Nagi, pamėginam?

Iš kur randasi šlamštas?

Retas kuris nesame linkę fanatiškai kaupti „užgyventą“ turtą – jo prikimštos spintos, balkonai, garažai, kompiuteriai... ir mūsų galvos. Net patys tvarkingiausi iš mūsų savo aplinką užgriozdina nereikalingais daiktais, rūpestingai šluosto dulkes nuo įvairių sentimentalių niekučių ir perdėlioja drabužinėje išlygintus drabužius, kurių jau niekada nebeapsirengs. Bet tvarkingai saugoti šlamštą – visai ne tas pats, kaip jo atsikratyti. Nereikalingi niekučiai automatiškai sukelia nereikalingus prisiminimus. Ir taip tūpčiojame vietoje, įsikibę praeities, užuot visavertiškai ir džiaugsmingai išgyvenę šią dieną.

Bet šlamštas – ne tik daiktai. Tai visos tos kliūtys, kurios trukdo mums valdyti savo laiką ir savo gyvenimą. Pavyzdžiui, jei jūs reguliariai vėluojate į darbą, nes rytais niekaip nepavyksta išeiti iš namų reikiamu laiku, tai šlubuoja jūsų organizuotumas.

Jei jūsų bute viešpatauja tokia netvarka, kad net gėda pasikviesti draugus vakarienei, tai turite problemų dėl tvarkingumo. Jei darbe nesusitvarkote su elektroninių laiškų srautu, o namuose niekaip nepabaigiate skalbimų, tai reiškia, kad nesugebate optimizuoti procesų.

Jei nuolat pažeidžiate terminus ir susitarimus arba mėgstate viską daryti paskutinę akimirką – tai jau laiko valdymo problema. Nereikėtų stebėtis dėl tokio sąryšio – senovės išmintis, teigianti, kad „kas viduje, tas ir išorėje“, tai tik patvirtina.

Ir jei vieną gražią dieną tvirtai nutarsite paskelbti karą šlamštui, žinokite: kartu jūs automatiškai atsikratysite ir visų kliūčių, trukdančių jums džiaugtis gyvenimu.

Pakalbėkime apie daiktus

Mes nuolat norim daugiau. Ir labai retai tesusimąstome, o kam gi viso to mums reikia? Esame priklausomi nuo reklamos ir lengvai pasiduodame pagundoms. O rezultatas – po trumpalaikės euforijos užgula slegianti sunkenybė. Ir viskas dėl to, kad nereikalingi daiktai suėda ne tik mūsų išteklius (laiką, pinigus), bet ir mūsų gyvenimo erdvę. Ir mums jau tiesiogine to žodžio prasme nebelieka kuo kvėpuoti. Tai tęsiasi metų metus, todėl kuo anksčiau įžvelgsite pavojų, tuo greičiau jo atsikratysite.

Neįmanoma būti kovotoju su šlamštu, netapus protingu vartotoju. Pirmučiausia atsisakykite impulsyvių pirkinių.

Pradėkite pirkti tik naudingus, iš tiesų patikusius daiktus, ir tik tokiu atveju, jei jų jums tikrai reikia. Daugeliui vos atsidūrus prekybos centre plūsteli adrenalinas – netgi jei nebuvo jokios būtinybės ką nors įsigyti.

Ir jei jau nutarėte išvalyti savo gyvenimą nuo visko, kas nereikalinga, neprošal būtų užduoti sau keletą klausimų apie daiktus. Na, kad ir tokių:

  • Ar turiu daugiau tos pačios paskirties daiktų?
  • Ar palengvina šis daiktas mano gyvenimą, ar taupo laiką arba pinigus?
  • Kas bus, jei nenusipirksiu šio daikto?
  • Ar neturiu svarbesnių išlaidų, apie kurias dabar pamiršau?
  • Kur savo namuose laikysiu šį daiktą?
  • Ar šio daikto priežiūra nebus brangi ir sudėtinga?

Labai galima daiktas, kad sau uždavę nors pora tokių klausimų prieisite prie išvados, jog labai lengvai išsiversite be šio beprasmiško pirkinio. Ir tai nėra joks kvietimas tapti asketu.

Tikrasis kovotojas su šlamštu yra ne tas, kuris pasitenkina minimumu, o tas, kuris atsikrato visko, kas nereikalinga, ir atlaisvina vietą tikrai reikalingiems dalykams.

Sentimentai, sentimentai...

Ar saugote kino ar koncertų bilietų šakneles? Ar demonstruojate, ar naudojate jums nepatinkančius daiktus vien tik iš pagarbos žmogui, kuris juos padovanojo? Galime kalbėti apie daugybę niekučių, kuriuos kadaise padovanojo brangūs žmonės. Sentimentalumas nėra blogybė – visi mes turime gerų prisiminimų ir linkę saugoti viską, kas juos sukelia. Nereikia išmesti visko, bet čia reikia būti ypač griežtiems ir nepasiduoti emocijoms.

Pirmoji taisyklė kovoje su sentimentaliu šlamštu – kiekybinių ribų nustatymas. O jau nusistatę – visuomet jų laikykitės ir orientuokitės į kokybę. Štai keletas patarimų, kurie jums tikrai pravers.

1. Nuotrauka prisiminimui. Atvaizdas gali turėti tokį pat emocinį užtaisą, kaip ir pats žmogus ar daiktas. Todėl užuot saugoję šlamšto kolekcijas perkelkite nuotraukas į skaitmeną.

Ir mėgaukitės jomis.

2. Naudokite daiktus pagal kitą paskirtį. Pavyzdžiui, jei suknelių spinta ar komoda prigrūsta suvenyrinių marškinėlių, suplėšykite juos ir pasiūkite skiautinį, kuris jums išties pasitarnaus. O į komodą galėsite sudėti tikrai reikalingus daiktus.

3. Šalin iš akių! Jei sentimentaliam šlamštui geriausia vieta šiukšlių dėžėje, išneškite jį kuo greičiau ir kuo toliau. Kol žinote, kad šlamštas namuose ir jį galima „išgelbėti“, jums bus labai sunku visiems laikams atsisveikinti su šiomis praeities skeveldromis.

4. O visi tie daiktai, kuriuos nutarėte išsaugoti, turi likti jūsų namuose matomoje vietoje, kad visada galėtumėte juos paliesti ar į juos pažiūrėti. Jiems ne vieta dėžutėse kažkur palėpėje. Bet kam laikyti tai, ko negalima pasiimti į naują gyvenimą, dėl kurio visa tai ir pradėjote?

Jei nemesite savo pasiryžimo apsivalyti po pirmojo sentimentų pliūpsnio, jūsų laukia išties vertingas atlygis: kuris iš mūsų nenorėtume tapti savo gyvenimo šeimininku? Šlamštu neužgriozdinta erdvė – virtuvėje, darbo vietoje ir apskritai gyvenime – būtinai padovanos laisvę ir polėkį. O būties lengvumas taps beveik nepakeliamas – be abejo, pačia

2012 09 22 09:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt