antradienis, sausio 19 d.
Kaip išmokti priimti optimalius sprendimus?
Alfa.lt

Gyvenimas mums nuolat sukelia būtinybę rinktis. Tenka priimti sprendimus, , įveikti dideles ir smulkias problemas prisiimti atsakomybę, . Susipažinkite su naudinga strategija, kuri padės išmokti priimti teisingus sprendimus.

Mums nuolat tena apsispręsti. Vieni sugeba išspręsti greitai sudėtingiausius klausimus, o kitiems net kaklaraiščio pasirinkimas rytais virsta problema.

„Daug metų per savo psichologės praktiką tyrinėjau, kuo skiriasi viena nuo kitos šios dvi poliarinės grupės: efektyviai ir neefektyviai priimančių sprendimus žmonių, – aiškina psichologė Marina Melija. – Ir nustačiau penkis esminius etapus, kurie padeda pirmajai grupei daryti sąmoningus pasirinkimus. Pabandykime pasimokyti racionalaus sprendimų priėmimo iš efektyvių žmonių“

Kaip išmokti priimti teisingus sprendimus?

Suvokime pasirinkimo galimybę

Bet kokia problema turi mažiausiai du sprendimų variantus. Kartais tam, kad kažką pasirinktume, visai nebūtina ką nors laužyti ir pradėti gyvenimą iš naujo – galima priimti susiklosčiusias aplinkybes, bet jau sąmoningai. Tokiu atveju mes veikiame situaciją, o ne situacija veikia mus.

Pasistenkime suprasti, kas iš tikrųjų vyksta

Prieš priimant sprendimą svarbu maksimaliai objektyviai pamatyti visą vaizdą. Pirmiausia reikia surinkti visą būtiną informaciją: faktus, nuomones, argumentus ir t.t.

Nustatykime pasirinkimo kriterijus

Efektyvus žmogus aiškiai įsivaizduoja, kokiu pagrindu jis darys vieną ar kitą pasirinkimą. Atsakykime sau į klausimus: kuo aš vadovaujuosi, ko noriu iš tikrųjų ir ko siekiu?

Prisiimkime atsakomybę

Kai sprendimas beveik priimtas, prasideda finalinis abejonių etapas. Priimdami bet kokį sprendimą, kad ir kokią gyvenimo sferą jis liestų, mes rizikuojame.

Jeigu pasirenkame įdomų darbą, vadinasi sutrumpiname laiką, kurį praleisime su šeima.

Jeigu kur nors išvažiuojame, tai su kažkuo išsiskiriame.

Mes galime tartis su draugais, kolegomis, konsultantais, paklausyti jų patarimų arba ne, bet atsakomybę už savo sprendimą turime prisiimti patys.

Priimame galutinį sprendimą

Kai pasirinkimas padarytas, efektyvus žmogus nesugrįžta iš pusiaukelės prie kitų variantų. Jis sugeba apdoroti maksimalų informacijos kiekį „prie įėjimo“, išanalizuoti ją, nustatyti nestandartinius ryšius. Tačiau priėmęs sprendimą, jis nebesitraukia iš pasirinkto kelio.

2020 12 15 06:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt