trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Kaip išplėsti savo draugų ir pažįstamų ratą
tiesa.com
Pixabay.com

Žmogaus prigimtis verčia jį nuolat plėsti savo bendravimo ratą. Mat kontaktai su kitais žmonėmis yra natūralus poreikis. Ne veltui sunkiausia bausmė nusikaltėliams visais laikais buvo kalinimas vienutėje. Socialinės izoliacijos sąlygų žmogaus psichika gali neatlaikyti.

Visi mes esame asmenybės su savo socialinių kontaktų poreikiais. Pavyzdžiui, yra ekstravertai, kurie tiesiog gyvena bendravimu ir ima psichologine prasme dūsti, kai jiems trūksta kontaktų. Ir yra introvertai – jų priešingybės. Pastarieji daugiau gilinasi į save. Jiems bendrauti sekasi sunkiau. Jie semiasi jėgų iš buvimo vienumoje su savimi. Tai nėra nei blogai, nei gerai. Abu variantai turi ir privalumų, ir trūkumų.

Mes negalime nepripažinti, kad mūsų sėkmė darbuose ir pasitenkinimas gyvenimu daug kuo priklauso nuo sėkmingai užmegztų socialinių kontaktų kokybės ir kiekybės. Tad mokėti tinkamai bendrauti su žmonėmis reikia ir ekstravertams, ir introvertams. Juk bendravimas – tai savotiškas menas. Jeigu jūs užsibrėžėte sau tikslą išplėsti savo socialinių kontaktų ratą, tai jums pravers patarimai, ką daryti, kad šį tikslą pasiektumėte.

1. Hobis – raktas į sėkmę

Jeigu turite mėgstamą užsiėmimą, kuriam su malonumu skiriate savo laisvalaikio valandas, yra prasmės įvertinti jį kaip galimybę susirasti naujų draugų. Kaip tai padaryti? O jeigu hobis nesusijęs su bendravimu? Atmeskite nereikalingus klausimus ir abejones. Užteks nueiti į kursus ar mokymus, kur renkasi tokie patys kaip jūs, pavyzdžiui, mėgstantys siuvinėti. Niekas taip nesuartina žmonių kaip bendri interesai ir bendradarbiavimas. Keiskitės įspūdžiais, idėjomis ir greitai turėsite naujų pažįstamų.

2. Kultūrinė publika kultūros renginyje

Mėgstate roką? Nusipirkite bilietus į mėgstamo muzikanto koncertą. Žavitės žymaus fotografo ar tapytojo darbais? Eikite į parodas, galerijas. Pakvietė į naujo filmo aptarimą? Jokiu būdu neatsisakykite. Meno mėgėjai – tokie pat emocionalūs žmonės kaip ir jo kūrėjai. Veikiausiai jie tiesiog trokš su jumis apsidalyti savo įspūdžiais ir žiniomis. Neatsisakykite pasišnekučiuoti ir patys pradėkite pokalbius – jūsų draugų ratas ims sparčiai plėstis.

3. Draugystė ir tarnyba

Darbas – ne vieta asmeniniams santykiams. Jeigu jūs atkakliai laikotės šio principo, tai laikas jo atsisakyti. Žinoma, neverta įkyriai siūlytis kolegoms į draugus. Bet jeigu jaučiate, kad bendradarbis potencialiai gali tapti jūsų geru bičiuliu, neatsisakykite pasikalbėti po darbo, nueiti su juo į kiną ar pabėgioti.

4 .Draugai anapus ekrano

Socialinių tinklų populiarumas suteikia unikalią galimybę praplėsti ne tik savo akiratį, bet ir bendravimo ratą. Pabandykite virtualų kontaktą perkelti į realybę. Inicijuokite kokį nors bendrą užsiėmimą, pakvieskite į susitikimą žmogų, su kuriuo sieja bendri interesai.

5. Su sportu – į pasaulį

Sporto užsiėmimai gali būti naudingi ne tik kūnui, bet ir sielai, jeigu užsirašysite į komandinio sporto treniruotes. Tai gali būti krepšinis, futbolas. Rankinis ir pan. Komandos dvasia, pergalių siekimas – visa tai vienija dalyvius ir paverčia juos draugais.

2019 07 15 12:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt