antradienis, liepos 7 d.
Kaip išreikšti meilę?
tiesa.com

Ar darnūs santykiai, kupini meilės ir džiaugsmo, atrodo tik nepasiekiama pasaka? Ne! Tačiau jei nuolat sakai: „Man tai neįmanoma, nepasiekiama realybė“, tai ir užtikrini, kad toks „rojus žemėje“ neįmanomas. Bet pamėgink ištarti: „Man taip nutiks!“ Ir tuomet garantuotai nutiks. Nes iš esmės mes kiekvienas esame pajėgūs mylėti, būti mylimi ir tokius santykius įtvirtinti savo gyvenime.

Kodėl nepavyksta?

Galbūt todėl, kad iš esmės niekas specialiai visuotinai iš mažens nemoko, kaip kuri pasitikėjimu grįstus santykius, kaip būti išmintingais sutuoktiniais, tėvais ir sėkmingais, finansiškai nepriklausomais žmonėmis. Tad ir nesiseka tokiais būti ne todėl, kad esame nepajėgūs, o tik todėl, kad nežinome svarbiausių dalykų.

Visas žinias mes gauname iš šeimos arba aplinkos. Tėvų bendravimas tarpusavyje ir su vaikais padeda pamatus augančios atžalos supratimui apie meilę. Pavyzdžiui, jei ant vaikų nuolat šaukiama, ar netgi taikomas auklėjimas „beržine koše“, tai suaugę jie laikys, kad toks elgesys mylintiems žmonėms leistinas – šaukti ant pačių artimiausių ir net juos mušti. Ir, savaime aišku, susidurs su sunkumais kurdami savo santykius. Kitaip tariant, tokiems žmonėms, norint kurti darnius santykius, teks iš naujo mokytis, kas yra meilė ir kaip ją reikia išreikšti. Teks keisti savo įsitikinimus ir principus.

O juk egzistuoja keletas paprastų, bet visuotinių dėsnių, kuriuos žinant ir taikant daug lengviau sukurti laimingus santykius su mylimais žmonėmis.

Pasitikėjimo kreditas

Kartais daug savo gyvybinės energijos poros išeikvoja veltui – įtarinėdami, nepasitikėdami, tikrindami vienas kitą. Vargu ar tokie santykiai gali būti laimingi. Pasitikėjimas tikriems meilės santykiams gyvybiškai svarbus. Be jo žmogus tampa įtarus, neramus, nuogąstaujantis, o jo „antroji pusė“ jaučiasi emociniuose spąstuose ir juose dūsta. Nepasitikintys žmonės jaučiasi vieniši, nejaučia tarpusavio ryšio, tad jų draugystė ir meilė būna trapi ir dažniausiai neatlaiko neišvengiamų išbandymų. Taigi svarbiausia – išmokti pasitikėti ne tik žmogumi, bet ir pačiais santykiais. Pasitikėjimas yra tvirtas pasikliovimas kito žmogaus sąžiningumu, padorumu bei patikimumu. Nors pasitikėjimui atsirasti reikia laiko, būtent nuo to iš esmės priklauso, ar santykiai bus artimi, prasmingi ir ilgalaikiai.

Nuoširdžių žodžių stebuklas

Daugelis žmonių klaidingai mano, kad jei jau ką nors myli, tai ateity laukia tik puikus gyvenimas, laimės pilnatvė. Bet iš tiesų meilė nėra vieną kartą visiems laikams duotas nekintantis dalykas. Ji panaši į augalą, kuris arba auga ir žydi, arba vysta ir miršta. Viskas priklauso nuo to, kaip mes su ja elgiamės ir kaip ją puoselėjame. O nuoširdus bendravimas prilygsta vandeniui, be kurio augalas neišgyvena. Nepamirškite, jog svarbu kalbėtis apie norus, poreikius, apie santykius ir jausmus, leisti partneriui sužinoti, kad jūs jį mylite ir vertinate, ir nebijoti ištarti tris stebuklingus žodžius: „Aš tave myliu.“ Be abejo, būtina įvertinti partnerio ypatingą elgesį su jumis – juk ne visi rodo tokį susidomėjimą, rūpestį, meilę, juk tai nėra savaime suprantamas dalykas, ir tuo reikia mokėti pasidžiaugti bei tai įvertinti.

Besąlygiškos meilės dovana

Mylėti – vadinasi dovanoti kitam save be atlygio ir besąlygiškai. Jei norite sulaukti meilės – turite ją pirmiausia dovanoti patys. Ir kuo daugiau dovanosite, tuo daugiau jos sulauksite. Meilė panaši į bumerangą – ji grįžta atgal. Tiesa, gal ir ne visad iš to žmogaus, kuriam ją dovanojote, – bet vis tiek grįžta, ir grįžta šimteriopai.

Beje, čia dar vertėtų prisiminti, kad meilės atsargos iš esmės neribotos, neišsemiamos. Dovanodami mes jos neprarandame. Kaip tik atvirkščiai: vienintelis būdas ją prarasti – tai neatiduoti jos kitiems.

O realiame gyvenime viena iš dažniausiai kylančių problemų – kad dauguma iš mūsų jos nenorime dovanoti pirmi, ir negailime jos tik tada, kai patys jau būname sulaukę kito žmogaus meilės. Meilė pernelyg dažnai dovanojama su išlygomis. Mes sakome: „Aš tave mylėsiu, jei tu mane mylėsi“, ir visą laiką laukiame, kol kažkas kitas žengs pirmąjį žingsnį. Ir tai, ko gero, yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės retai patiria meilę – jie laukia, kol iš pradžių juos kas nors pamils. Bet tai panašu į muzikantą, kuris sakytų: „Aš pradėsiu groti tik tuomet, kai žmonės pradės šokti.“

Slaptoji laimingų santykių visam gyvenimui formulė yra išties paprasta: visuomet koncentruokite dėmesį ne į tai, ką galite gauti, o į tai, ką galite duoti.

Apkabinimo galia

Vieni iš galingiausių „apčiuopiamųjų“ meilės apraiškų yra prisilietimai – jie griauna didžiausius barjerus ir stiprina tarpusavio santykius. Nagi, pamėginkite dažniau apkabinti partnerį be priežasties, be jokio seksualinio motyvo, pamėginkite pakvailioti kaip vaikai, susikabinkite rankomis būdami tarp žmonių, kaip tai daro įsimylėjėliai. Jei nesate pratę to daryti, jei šitai nebuvo įprasta jūsų tėvų šeimoje, iš pradžių jums gal tai pasirodys pati sunkiausia užduotis gyvenime – bet šios praktikos rezultatai tikrai maloniai nustebins.

Londono klinikose buvo atliktas toks eksperimentas. Vyriausiasis chirurgas paprastai lankydavo savo pacientus vakare prieš operaciją, kad atsakytų į visus jų klausimus ir paaiškintų bendrą operacijos eigą. O eksperimento metu tyrėjai paprašė vyriausiojo chirurgo, kad jis kalbėdamasis su ligoniu prieš operaciją dar ir laikytų jį už rankos. Ir apibendrinus tyrimo duomenis paaiškėjo, kad taip jo kalbinti pacientai pasveikdavo tris kartus greičiau nei kiti ligoniai!

Tyrimų duomenys rodo, kad kai mes rūpestingai ir su meile prie ko nors liečiamės, keičiasi ir mūsų pačių, ir to „liečiamojo“ žmogaus fiziologija – sumažėja streso hormonų lygis, atsipalaiduoja nervų sistema, pagerėja imuninės sistemos apsauginės funkcijos, pagerėja bendra emocinė būsena.

Yra net tokia nuomonė, kad jei mes per dieną neapkabiname bent 7–8 žmonių, jau pasmerkiame save ligoms.

Laisvės dvasia

Mylimam žmogui reikia nevaržyti laisvės. Jis turi laisvai priimti sprendimus, gyventi kaip pats nori, o ne taip, kaip nori jo partneris. Kiekvienam iš mūsų reikia asmeninės erdvės. Jei tikrai myli žmogų, turi gerbti jo norus ir poreikius. Nors ne visuomet lengva paleisti į laisvę tą, kurį myli, bet kito kelio nėra. Ir laisvę, beje, reikia suteikti ne tada, kai santykiai jau žlunga – tai turi būti savaime suprantamas dalykas nuo pat besimezgančių santykių pradžios.

Išties, ilgalaikių santykių paslaptis būtent ir yra leisti kitam partneriui jaustis laisvam. Paradoksas, bet kai žmogus jaučiasi laisvas, dažniausiai jis nenori pažeisti tarpusavio susitarimų.

Taigi, jeigu norime laimingų santykių, svarbu įgyvendinti savo poreikius ir leisti tai daryti kitam.

2013 04 05 17:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt