pirmadienis, birželio 1 d.
Kaip išsirinkti dezinfekcinį skystį rankoms?
Alfa.lt

Prasidėjus karantinui žmonėms teikiamose rekomendacijose buvo aiškiai nurodyta dažnai plauti rankas arba nesant galimybės jas dezinfekuoti tam skirtais skysčiai. Po startinio dezinfekcinių skysčių „deficito“ pastebėta, jog šiomis dienos, kuomet karantinas skaičiuoja jau ne pirmą savaitę, rinkoje dezinfekcinio skysčio rankoms pasiūla yra stipriai išaugusi.

Kaip išsirinkti kokybišką priemonę skirtą rankų dezinfekavimui? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį ieškant dezinfekcinio skysčio rankoms? Kokios dezinfekcinio skysčio savybės suteikia ne tik apsaugą nuo viruso, bet ir praturtins odą? Vis dėl to, dezinfekcinis skystis rankoms šiomis dienos naudojamas tikrai dažnai.

Į šiuos klausimus atsakymais pasidalino internetinės apsaugos nuo virusų parduotuvės (www.covidapsauga.lt) atstovas – Saulius Rudžinskas. Jo teigimu, vertėtų nepamiršti, jog dezinfekcinio skysčio naudojimas išlieka aktualus net ir pasibaigus karantinui, taigi prieš įsigyjant šiuos produktus reikėtų įvertinti ne tik jų efektyvumą, bet ir papildomas savybes.

Dezinfekciniai skysčiai sukurti pagal PSO formulę Nr. 1

Ne paslaptis, jog dezinfekciniai skysčiai turi atitikti pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Kaip skelbiama „Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos“ nutarime – visi dezinfekciniai skysčiai turi būti paženklinti užrašu, jog sukurti naudojant PSO formulę Nr.1.

Svarbu, kad dezinfekcinis skystis butų pagamintas naudojant PSO formulę nr.1. „Pagal sveikatos organizacijos reglamentus dezinfekcinio skysčio sudėtyje negali būti mažiau nei 62% etilo alkoholio. PSO formulės NR.1 sudėtyje yra 80% etilo alkoholio, ir šios formulės efektyvumas įrodytas moksliniais tyrimais“, – komentuoja pašnekovas Saulius.

Unikalios dezinfekcinės priemonės rankoms gali įtakoti ne tik odos reakcijas, bet ir nuotaiką

Išsausėjusi rankų oda, odos dirginimas ir paraudimas – neigiamos reakcijos, kurias gali iššaukti dažnas netinkamo skysčio naudojimas. „Šiai dienai gamintojai gamina unikalius dezinfekcinius skysčius, kurie pasižymi ne tik antibakterinėmis sudedamosios dalimis, bet ir papildomais ingredientas galinčiais ne tik tik puoselėti odą, bet ir pakelti nuotaiką“ – teigia pašnekovas.

Dezinfekciniai skysčiai praturtinti eteriniais aliejais skleidžia malonų kvapą, kuris įtakoja mūsų nuotaikas. „Kokius jausmus Jums suteikia šviežias, lupamas apelsinas? Jis kvepia ir jo kvapas suteikia gerų emocijų? Dezinfekcinio skysčio rankoms sudėtyje esantys eteriniai aliejai taip pat turi tokią savybę – malonus eterinių aliejų kvapas pakelia nuotaiką“ – įžvalgomis mielai dalijasi Saulius.

Provitaminas B5, kurio galima rasti dezinfekcinėse priemonėse, tai natūralus vitamino pirmtakas, kuris būtinas sveikai odai. Taigi dezinfekcinis skystis, kurio sudėtyje yra pantenolio ne tik suteikia rankoms apsaugos nuo virusų, bet tuo pačiu nedirgina odos, ją drėkina, bei suteikia odai minkštumo ir stangrumo. Kaip teigia pašnekovas: „ Pasirinktas dezinfekcinis skystis, kurio sudėtyje yra pantenolio apsaugos rankas nuo nemalonaus dirginimo ar išsausėjimo. Pantenolis drėkina rankas ir pamaitina odą“.

Kas laukia dezinfekcinių priemonių pasibaigus karantinui?

Pašnekovas teigia, kad net ir pasibaigus karantinui dezinfekcinės priemonės rankoms tikrai nebus užmirštos: „Manau, šis karantino periodas išmokys mus įvertinti dezinfekcinių priemonių naudą ir tikrai neleis jų pamiršti ateityje. Dezinfekcinės priemonės ir toliau išlieka aktualios norint apsisaugoti nuo virusų, šiltuoju sezonu atostogaujant, jos ypač reikalingos, kuomet nėra galimybės tinkamai rankų higienai. Taip pat tai apsauga, kuri su mumis turi išlikti ne tik keliaujant, bet lankantis masiniuose renginiuose ar gydymo įstaigoje kur pavojus užsikrėsti išlieka, net ir esant ne tokioms ekstremalioms situacijoms“.

Saulius taip pat priduria, jog svarbu išsirinkti ne tik dezinfekcinę priemonę atsižvelgiant į jos sudėtį, bet vertėtų nepamiršti ir talpos: „Pasiūla tikrai didelė – nuo 50 ml. iki 5 litrų talpa pritaikyta patiems įvairiausiems klientų poreikiams. Nedidelės (50 ml.) talpos su purkštuku labai patogu nešiotis rankinėje arba tiesiog kišenėje. Didesnės, 5 litrų talpos skirtos tiems, kas naudoja daugiau ir nori įsigyti žemesne kaina“.

Taigi, vertėtų suprasti, kad apsauga nuo virusų yra aktuali, tačiau reikia skirti ypatingą dėmesį kokias rankų dezinfekavimo priemones renkames. Tinkamai pasirinktos priemonės, gali suteikti maksimalios naudos.

2020 04 24 16:47
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt