sekmadienis, spalio 17 d.
Kaip išsivaduoti nuo vienatvės
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Vienatvė

Kur slypi vienatvės šaknys?  Kokia jos esmė? Aišku, kad tai nėra bet kokio fizinio bendravimo  stoka.

Tai kažkas giluminio, kai neįmanoma kontaktuojant su žmonėmis būti savimi.  Pavyzdžiui, kai yra kaltės jausmas, sunku paprašyti pagalbos ar kalbėti tiesą.

Vienatvė – šiuolaikinio pasaulio rykštė.  Ką mes turime galvoje kalbėdami apie vienatvę? Ir kaip mums elgtis su šiuo jausmu? 

Dažniausiai, kai paliečiama vienatvės tema, visi turi omenyje ne faktišką žmonių nebuvimą šalia. Kaip tik dėl šios problemos skundų pasitaiko labai retai.  Vienatvę dauguma suvokia kaip tokią būseną, kai negali būti savimi bendraudami su kitais.

Vienatvė – tai ne fizinė izoliacija nuo žmonių!

Svarbu suprasti, kad vienatvė – ne savarankiškas jausmas, atsiradęs iš niekur.  Tai yra kur kas reikšmingesnio dalyko simptomas.  Būtent todėl žmogus, susidūręs su vienatve, įgaunai asmeninę motyvaciją pažinti save ir savo gyvenimą.

„Man 25-eri, ir aš jaučiuosi visiškai vieniša. Yra draugų, draugių, tačiau jie neduoda man to, ko man trūksta. Aš pati nežinau, ko man reikia“, – atskleidžia savo jausmą Kristina.

Ką daryti su vienatve?

Pirmiausia reikia neignoruoti jos ir nesistengti su ja kovoti. Tai būtų neprotinga ir net žalinga savo psichinei sveikatai. Rekomenduojame jums šiek tiek pakeisti formuluotę. Vietoj „Kaip išsivaduoti nuo vienatvės?“ reikėtų klausti „Ką aš suvokiu kaip vienatvę?“. Tai suteiks jums galimybę priartėti prie to, su kuo jūs iš tikrųjų susiduriate.

Veikiausiai vienatvės jausmo priežastis yra tokia:

*jūs nejaučiate, kad galėtumėte artimiesiems pasakyti tiesą,

*jūs gėdijatės prašyti pagalbos,

*jūs kaltinate save už kažką,

•jūs negalite gauti iš santykių to, ko jums reikia.

Akivaizdu, kad vienatvė – tai ne fizinė izoliacija nuo žmonių. Tai nesugebėjimas palaikyti kontaktą su savimi!

Šios problemos sprendimo raktas gali būti klausimas: „Kas vyksta mano santykiuose su aplinkiniais, kodėl jaučiuosi vienišas?“

„Bandžiau nuslopinti savo vienatvės jausmą bendravimu. Kiekvieną dieną organizavau susitikimus, pokalbius telefonus, pasivaikščiojimus. Supratau, kad tai – ėjimas į aklavietę. Dabar stengiuosi išsiaiškinti savyje. Jaučiu, kad mano vienatvė gyvena kažkur giliai viduje“, –  prisipažįsta Kristina.

Kiek galima dažniau klausinėkite savęs, kokio bendravimo jūs norite, kokių kontaktų su žmonėmis jums trūksta. Didelė tikimybė, kad jums sunku atvirai paprašyti kitų to, ko jums reikia, rašo portalas „B17“.

2021 07 22 19:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt