trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Kaip išvengti šuns įkandimo?
tiesa.com

Visi žinome posakį, kad šuo – žmogaus draugas. Tačiau žinome ir tai, kad kasmet nuo šunų (ir kačių) nukenčia daug gyventojų, kai kurie atvejai net baigiasi mirtimi. Pasak statistikos, apie pusė nukentėjusiųjų būna apkandžioti, apdraskyti ar kitaip sužaloti žinomų sveikų savo, draugų, kaimynų ar giminaičių augintinių.

Apie 70 proc. atvejų šie nelaimingi atsitikimai įvyksta pažeidus gyvūnų laikymo taisykles, netinkamai elgiantis su gyvūnais ar praradus atsargumo jausmą. Dažnai augintiniai puola žmogų, kai norima juos uždaryti, vežti, prausti, kai jie nepatogiai nešami, tempiami. Kartais žmonės užpuolami buitinėmis aplinkybėmis, pvz.: atėjus į svečius, atidarius voljerą, duris ar išgąsdinus gyvūną. Šuo kartai kanda ir į ištiestą jį paglostyti ar pašerti panorusio žmogaus ranką.

Neretai nukenčia ir žmonės, mėginantys išskirti susipjovusius šunis, taip pat važiuojantys dviračiu, einantys ar bėgantys pro šalį.

Kas dažniausiai nukenčia nuo šunų? Vaikai, ypač palikti be priežiūros su gyvūnais, dažniausiai 5–9 m. amžiaus. Šiek tiek dažniau nuo šunų nukenčia vyrai nei moterys.

Norėdami išvengti gyvūnų užpuolimo ir grėsmės sveikatai atminkite, kad nevalia artintis prie nepažįstamų gyvūnų ir jų glostyti. Nesiartinkite prie gyvūno jam ėdant, miegant, neskatinkite jo agresyvumo žaidimų metu, neerzinkite.

Niekad nepalikite gyvūnų ir mažamečių vienoje patalpoje be suaugusiųjų priežiūros.

Naminius gyvūnus (augintinius) tinkamai prižiūrėkite, nepalikite be priežiūros, nepamirškite kasmet paskiepyti nuo pasiutligės.

Kaip elgtis, jei artėja nepažįstamas šuo?

Pastebėję besiartinantį nepažįstamą gyvūną sustokite ir ramiai stovėkite;

nepanikuokite, nešaukite;

venkite tiesioginio akių kontakto su gyvūnu;

ramiu, dusliu balsu lėtai sakykite: „ ne“ arba „ eik namo“;

stovėkite veidu į artėjantį gyvūną;

lėtai pakelkite rankas ant pečių, alkūnėmis uždengdami galvą;

laukite, kol gyvūnas pasitrauks, arba iš lėto traukitės nuo jo.

Ką daryti užpuolus ir įkandus gyvūnui?

Jei gyvūnas puola, pasinaudokite turimais daiktais (kuprine, maišeliu, rankine, striuke) – įterpkite juos tarp savęs ir gyvūno.

Pargriuvę susirieskite į kamuoliuką ir alkūnėmis užsidenkite galvą.

Atsitraukus gyvūnui, nedelsdami žaizdas nuplaukite vandeniu ir muilu bei kreipkitės į gydymo įstaigą, ypač jei žaizda kraujuoja, pažeisti gilesni audiniai, jei pastaruosius dešimt metų nebuvote skiepytas nuo stabligės ir jei apkandžiojo nežinomas gyvūnas.

Jei nukentėjote nuo žinomo gyvūno, pasiteiraukite šeimininko apie gyvūno skiepijimą nuo pasiutligės, išsiaiškinkite tikslią gyvūno buvimo vietą, šeimininko vardą, pavardę, telefono numerį. Šiuos duomenis pasakykite gydymo įstaigoje jus aptarnaujančiam gydytojui, jie bus reikalingi vykdant veterinarinį gyvūno stebėjimą.

Parengta pagal nvsc.lrv.lt

2016 07 02 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt