trečiadienis, spalio 28 d.
Kaip joga ir kvėpavimas stiprina imunitetą
tiesa.com

„Kvėpuokite, kvėpuokite”, tūkstantąjį kartą sako jūsų jogos mokytoja, ir jūs, jei ne susinervinate, tai bent tyliai pasijuokiate, prisimindami Facebook’o demotyvacinį filmuką šia truputėlį įkyrėjusia tema. Pažįstama? Ir iš tiesų, kodėl gi ta jūsų jogos mokytoja tebekartoja (ir, jei jums pasisekė, nenustos kartoti) tą amžinąją kvėpavimo mantrą?

Išties judesio ir kvėpavimo derinys yra stebuklinga gydomoji praktika, bet ji skamba nuobodžiai ir primityviai, palyginus su šiuolaikinės medicinos siūlomais gydymo būdais. Neapsigaukite. Nesinervinkite. Kvėpuokite. Paaiškinsiu kodėl.

Pagrindiniai mūsų imuninės sistemos varikliai yra plaučiai ir limfinė sistema. Plaučiai yra organizmo gynybinė fronto linija, pro kurią bando patekti antikūniai, bakterijos ir virusai, taip pat plaučiuose kraujas yra prisotinamas kūną maitinančios deguonies, tuo pačiu jie atsikrato toksiškojo anglies dioksido. Limfinė sistema yra kraujo apytakos vyresnioji sesė”, kuri veikia lėčiau, bet protingiau, jei kalbame apie gynybines organizmo funkcijas.

Plaučiai

Kvėpuodami taip, kaip esame pratę dėl įpročių, susidariusių dėl mūsų gyvenimo būdo, dažnai išnaudojame toli gražu ne visą plaučių apimtį. O juk nuo to, kiek oro patenka į plaučius, ir kiek anglies dioksido iš jų išeina, priklauso visa mūsų organizmo veikla. Dažnai mūsų plaučiai veikia tik dalinai dėl šių paprastų veiksnių:

- Netaisyklinga galvos laikysena: sudaromas spaudimas ant sinusų, tad įsitempia kaklo raumenys. Kvėpavimo traktas būna užspaustas ir oro į plaučius patenka mažiau.

- Pakilę ir į priekį atsikišę pečiai: viena labiausiai paplitusių laikysenos problemų. Krūtinės ląsta kompresuoja plaučius, ir jų tūris mažėja.

- Įsitempusi diafragma: kai diafragma iki galo neatsipalaiduoja, anglies dioksidas nėra iki galo iškvepiamas, ir mūsų sistemoje kaupiasi toksinai.

Limfinė sistema

Limfinė sistemos veikla yra absoliučiai kritinis veiksnys gynybinėse mūsų organizmo funkcijose. Limfinė sistema:

- gamina limfocitus – baltuosius kraujo kūnelius, kurie yra pagrindiniai mūsų kūno apsaugininkai.

- apvalo toksinus. Priešingai nei kraujo apytaka, limfinė apytaka neturi  variklio” (širdis – kraujo apytakoje), ir dėl to veikia daug lėčiau. Dažnai toksinai kaupiasi raumenyse, kūno skysčiuose, nes limfinė apytaka yra nepakankamai stimuliuojama, ir nenustumia visų toksinų iki limfinių kanalų, kur toksinų atsikratoma.

Kaip stimuliuoti limfinę sistemą? Ogi sudarant jai galingą variklį” iš visų kūno raumenų. Per fizinius pratimus, raumenų grupės pakaitomis susitraukia ir atsipalaiduoja, šitaip padėdami limfinei sistemai transportuoti kūno skysčius ir toksinus link limfinių kanalų, kurie, beje, yra krūtinės lygmeny.

Prisiminkite, ar jūsų jogos mokytoja niekada neminėjo, kad stovėti ant galvos yra naudinga...?

Turbūt nereikia toliau nė kalbėti apie tai, kaip tai susiję su joga. Tiesiog nueikite į kitą jogos klasę, turėdami galvoje šį tekstą, ir stebėkite kaip juda jūsų kūnas: kaip pasisukus, pasilenkus, atpalaidavus vienus raumenis ir įtempus kitus, atsidaro plaučių ertmė, pakyla ar nusileidžia diafragma, ir taip toliau.

Pamėginkite kiekviename jogos pratime įkvėpti dar giliau, iškvėpti dar efektyviau.

Kvėpuokite.

Daugiau jogos ir masažo specialistės Olyos patarimų rasite šiame tinklaraštyje.

2015 10 25 13:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt