antradienis, sausio 18 d.
Kaip nusiraminti ir nesinervinti: 12 patikrintų būdų
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Rami

Visi kartkartėmis susiduriame su nesėkmėmis ir nemalonumais, dėl kurių išgyvename stiprų stresą ir įtampą. O nuolat pasikartojantis ir ilgai trunkantis stresas gali net sukelti įvairias ligas.

Kovoti su stresu reikia jau vien dėl psichinės ir fizinės sveikatos. Siūlome 12 laiko paprastų, laiko patikrintų ir nieko nekainuojančių būdų, kaip galima greitai nusiraminti ir atgauti dvasinę pusiausvyrą.

1. Nukreipkite dėmesį į ką nors.

Šis nusiraminimo būdas tinka visais atvejais, kai jaučiatės patekę į spąstus ir negalite pasprukti. Pavyzdžiui, viršininko kabinete klausote jo priekaištų ir rėkimo.

Atkreipkite dėmesį į visai neutralų, pašalinį dalyką („Koks Marijos manikiūras? Įdomu, kur jį darė?“)

2. Pasitraukite iš erzinančios situacijos.

Jus kažkas suerzino per vakarėlį pas draugus? Jus sunervino komentaras socialiniuose tinkluose? Pasitraukite! Skubiai išsikvieskite taksi ir važiuokite namo arba pašalinkite nemalonų žmogų iš savo internetinių draugų sąrašo.

Jūs turite kuo skubiau išeiti iš erzinančios emocinės zonos, jeigu tai įmanoma.

3. Atsigerkite vandens.

Tokį pataromą gali duoti kiekvienais geras gydytojas. Prisiminkite, kad neskubant išgerta vandens stiklinė nuslopina visus mokslui žinomus priepuolius. Vanduo įjungia organizmo reabilitacijos mechanizmą. Dažnai žmogus net nepastebi, kad jo kūnui trūksta vandens. Nes visą dieną geria kavą, arbatą, gazuotus gėrimus.

4 Įsijunkite į įdomų užsiėmimą.

Šis būdas tinka situacijai, kai negalite išsivaduoti nuo įkyrių, nemalonių minčių.

Įsijauskite į savo mėgstamą užsiėmimą, intrigą, detektyvą, medžioklę, žaidimą, žygį, skrydį. Kiekvienas pats žino, kas jam geriausiai tinka.

5.Fizinė iškrova

Šį būdą žino visi, bet kažkodėl ignoruoja. Fizinė iškrova gali būti pasivaikščiojimas, plaukimas, nuodugnus buto tvarkymas, seksas, šlamšto atsikratymas, darbas sode, šokiai, grindų plovimas, drabužių skalbimas rankomis.

Fizinis krūvis atpalaiduoja įtemptus raumenis ir nuima stresą, frustraciją, padeda įveikti neviltį.

6. Kontaktas su vandeniu.

Indų plovimas – nemokamas psichoterapijos seansas. Švaraus bėgančio vandens garsas nuima nuovargį ir nuplauna ne tik buitinius nešvarumus.

Išsimaudykite vonioje ar po dušu, apsilankykite pirtyje. Sezono metu, žinoma, labai gerai išsimaudyti ežere, upėje ar jūroje.

7. Suraskite teigiamą stresinio įvykio pusę.

Pavyzdžiui: „Kaip gerai, kad šią vasarą niekur išvažiuoti negalėsiu. Pagaliau užsirašysiu į anglų kalbos kursus, sporto klubą. Be to, vasarą parduotuvėse daug nuolaidų, tai ir pinigų sutaupysiu“.

8. Galėjo būti ir blogiau, kiti sunkiau gyvena.

Jums nepatinka įvykių baigtis? Įsivaizduokite, kad galėjo baigtis dar blogiau. Pažiūrėkite, kaip sunku kai kuriems žmonėms aplinkui. Jeigu įsisavinsite šį būdą, tai jums niekada neprireiks psichologo pagalbos.

9. Juokas užmuša visus baisumus ir baisiai reikšmingus dalykus.

Išpūsto, perdėtai reikšmingo dalyko išjuokimas.

Pasijuokite išsišaipykite iš savo padėties, išverskite ją į komiškąją pusę, ir jums tikrai palengvės.

10. Skaičiuokite iki 10.

Nežinote, kaip nusiraminti? Paprasčiausiai suskaičiuokite iki dešimties. Lėtai, susikoncentruodami į savo įkvėpimus ir iškvėpimus. Mintyse arba garsiai. Tai – populiari sportinės medicinos gydytojų rekomendacija.

11. Paverkite.

Verksmas nuslopina stresą. Su ašaromis iš organizmo išsiplauna toksinės medžiagos, kurios susidaro veikiant streso hormonams. Negalite verkti dėl savęs, tai sugalvokite graudžią temą ir paverkite dėl kitų.

12. Verbalizuokite viską, kas slegia sielą.

Garsiai įvardinkite ir apibūdinkite tiksliai tuos neaiškius jausmus, kurie jus slegia. Dar geriau viską užrašyti ant popieriaus, parašyti ilgą laišką. Tik niekam jo nesiųskite!

Kaip rašo portalas „Live-and-Learn“, šie 12 būdų jums tikrai padės suvaldyti stresą ir nusiraminti.

2021 12 04 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt