penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Kaip pačiam atsikratyti nuobodaus žmogaus bruožų
tiesa.com
Pixabay.com

Nuobodus, nykus ir nuolat nepatenkintas žmogus, net ir pasižymintis aštriu protu ir erudicija, netaps įdomiu pašnekovu, nes šalia proto, kad pritrauktų kitus, reikia turėti ir dvasingumo. Kaip tik pastarojo dalyko nykiems žmonės paprastai trūksta. Ir visai ne dėl to, kad jie iš prigimties neapdovanoti emociniu intelektu. Nykumo šaknys auga iš pragmatizmo, išaukštinto iki absoliuto.

Žmogus, praleidžiantis per savo „filtrą“ bet kokį gyvenimo įvykį, galiausiai praranda gyvybingumą ir nuoširdumą. O siekimas kontroliuoti visus ir viską perauga į stiprų savikontrolės jausmą.

Taip lašas po lašo žmogus nepastebimai virsta niūriu, amžinai nepatenkintu ir nuolat kritikuojančiu save ir kitus subjektu, gana nemaloniu kitiems, kuriems tenka bendrauti su juo.

Su juo mes negalime nuoširdžiai pasijuokti iš smagaus pokšto, pasilinksminti iš širdies ir džiaugtis kiekviena diena. Pesimizmas tampa jo gyvenimo fonu, kuris neišvengiamai veikia visus, su kuo tas nykus asmuo susiduria. Didžiausią psichologinę žalą jis daro aplinkiniams, kurie negali jo lengvai išguiti iš savo pažįstamų rato. O pats žmogus visam laikui praranda gyvenimo džiaugsmą.

Jeigu jūs pastebite, kad jūsų nuotaika dažniausiai būna bloga, nebemokate linksmintis, siekiate visiškos kontrolės ir kiekviena proga išreiškiate savo nepasitenkinimą, nenorite priimti kitų nuomonės, kuri skiriasi nuo jūsiškės, veikiausiai atėjo laikas pripažinti, kad tapote nykiu žmogumi.

Laimei, ši būsena nėra duotybė. Labai norint, galima išvairuoti iš šio klystkelio į platų gyvenimo džiaugsmo kelią. Siūlome kelis psichologinius patarimus, kaip pakeisti savo mąstyseną ir tapti kompanijos siela.

1. Kontroliuokite negatyvumą

Jeigu turite polinkį visuose įvykiuose matyti tik blogį ir skelbti savo nuomonę aplinkiniams, laikas atkreipti į tai dėmesį. Kai tik kils noras išreikšti nepasitenkinimą ir sukritikuoti ką nors, iškart sakykite sau „Stop!“ Nukreipkite savo mintis į kokį nors teigiamą dalyką.

2. Koncentruokitės į pokalbį apie svarbiausią

Nuobodus, nykus asmuo pirmiausia per pokalbį išsiduoda tuo, kad jis kreipia dėmesį į nereikšmingas smulkmenas, praleisdamas tai, kas svarbiausia. Pasistenkite, klausydamiesi kieno nors istorijos, pagauti esmę ir atmesti buitines smulkmenas, neturinčias reikšmės jos prasmei.

3. Kuo mažiau dėmesio pašnekovo klaidoms!

Pašnekovas gali mažiau nusimanyti kokia nors tema už jus. Bet kritikuoti ir taisyti jį kiekviename žingsnyje bus nemandagu. Pasistenkite susilaikyti nuo neigiamų pastabų, jeigu jūsų patarimo niekas neklausia.

4. Kreipkite dėmesį į kūno kalbą

Nuobodūs žmonės būna susikoncentravę į save ir retai pažvelgia į pašnekovą su nuoširdaus dėmesio veido išraiška. Būtent dėl to įpraskite žvelgti žmonėms į akis. Taip sukursite emocinį kontaktą ir išmoksite geriau pagauti aplinkinių nuotaikas.

5. Vystykite humoro jausmą

Nesugebėjimas (o dažniau nenoras) suprasti juokus – dar vienas skiriamasis nuobodaus žmogaus bruožas. Humoras – tai tik juokai, galimybė atpalaiduoti įtampą. Žmogus pajuokavo ne tam, kad norėjo jus įžeisti ar pasižymi, jūsų nuomone, prastu skoniu. Būkite paprastesni.

6. Atsikratykite priekabumo

Kritika – geras dalykas, bet tik tuo atveju, jeigu ji yra konstruktyvi ir vietoje. Tai verta įsiminti visam laikui. Be to, visi žmonės yra skirtingi ir jų nuomonės taip pat gali skirtis. Kritikuoti ir piršti visur savo nuomonę yra prasto išsiauklėjimo požymis.

7. Dažniau išeikite iš namų

Kai mes mažai bendraujame ir ilgai būname vienoje vietoje, neišvengiamai apima nuobodulys. Jeigu laiku nepakeisite aplinkos, tapsite viskuo nepatenkintais bambekliais. Nauji įspūdžiai – geriausias vaistas nuo nykumo.

8. Nepasakokite apie savo problemas visiems ir nuolat

Pasidalyti tuo, kas mus jaudina, reikia ir būtina, bet geriausia atsiverti psichologui. O bendraujant su žmonėmis, nereikia užversti jų savo bėdomis. Taip sudarytumėte „sunkaus“, varginančio žmogaus įspūdį. Su tokiu asmeniu niekas nenorės susitikti dar kartą.

9. Nekeikite aplinkybių!

Polinkis ilgėtis praeities laiko, kaltinti kitus (visuomenę, politiką, ekonomiką) dėl savo bėdų – vienas ryškiausių nykaus, nuobodaus tipo požymių. Daugiau dėmesio kreipkite į savo gyvenimo įvykius, juk išorinių aplinkybių mes nepasirenkame.

10. Būkite atviri naujovėms

„Yra vienintelis tikras požiūris – mano!“ Net jeigu tai ir nebūna pasakyta garsiai, nykus tipas visada išreiškia tai potekstėje. Kad atsikratytumėte tokios nuostatos, jums būtina stengtis nuolat pažinti vis naujų dalykų. Keliaukite, skaitykite knygas, žiūrėkite aukšto lygio meninius filmus, bendraukite su įdomiais žmonėmis, užsiimkite hobiu. Kuo daugiau sužinosite, patirsite, išgyvensite, tuo pozityvesnis taps jūsų požiūris į pasaulį ir save jame.

2019 06 06 05:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt