pirmadienis, spalio 25 d.
Kaip pakeisti gyvenimą, jei jaučiatės katastrofiškai pavargę
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Perdegimas

Jau iš ryto jus užvaldo apatija. Neišsimiegate, geriate vieną kavos puodelį po kito.  Darbai „dega“, nervai įtempti.

Stop! Šis kelias neveda į sėkmę. Jis veda į emocinį perdegimą ir depresiją.  Šios 12 strategijų padės jums sureguliuoti gyvenimą ir sugrįžti į normalias vėžes.

1. Gerai išsimiegokite

Mūsų kūnas – ne automatas.  Tai puiki ir nepaprastai sudėtinga sistema, kuriai reikia priežiūros ir poilsio.  Išeidami iš darbo, jūs kasdien išjungiate kompiuterį. To paties reikia ir jūsų kūnui bei protui.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad geras miegas padeda smegenims išvalyti nuo toksinių medžiagų. 7—8 visaverčio miego valandos yra nepaprastai svarbios psichinei ir fizinei sveikatai.  Pailginkite savo paros poilsį bent 30 minučių. Juk tai visai nesudėtinga.

2. Kontroliuokite, ką valgote

Kad mityba taptų sąmoninga, reikia praktikos.  Labiausiai tai liečia tuos, kurie įpratę užkąsti bėgomis arba tuo metu spaudydami telefono ar kompiuterio klaviatūrą. Sąmoningos mitybos praktika padeda suprasti, ką valgote ir kokią naudą tas duoda jūsų organizmui.  Tada žmogus pradeda maitintis sveikai, pagerėja jo nuotaika, sumažėja streso lygis ir net pradingsta antsvoris.

3. Atsisakykite kofeino

Kofeinas – tai stimuliatorius, dirginantis nervų sistemą. Kai būnate įsitempę, apimti nerimo, kavos puodelis pažvalins tik trumpam. Yra geresnių būdų atsigauti, pavyzdžiui, fiziniai pratimai, meditacija. Jeigu negalite pradėti ryto be kavos, keiskite požiūrį į ją. Uostykite aromatą, mėgaukitės kiekvienu gurkšniu, grožėkitės puodeliu. Po kurio laiko paaiškės, kad ritualas jums svarbesnis už pačią kavą.

4. Pradėkite judėti ir nesustokite

Judėjimas – efektyvi priemonė nuotaikai pataisyti ir stresui nuslopinti. Kiekviena pasivaikščiojimo, mankštos, pasivažinėjimo dviračiu, bėgimo minutė padeda kovoti su stresu. Paprasta 10 minučių rytinė mankšta nustato tinkamą tempą visai dienai ir padeda susikoncentruoti.

5. Geriausias poilsis – tyla

Banalu, bet meditacija iš tikrųjų padeda. Maždaug 80 proc. vizitų pas gydytojus būna vienaip ar kitaip susiję su stresu. Meditacija gali sumažinti gydymo išlaidas. 5 atsipalaidavimo minutės per dieną padarys jus džiugesnius. Be to, reguliariai meditacija užsiimantys žmonės racionaliau mąsto ir patiria mažiau nerimo, kai susiduria su netikėtumais.

6. Prižiūrėkite savo odą

Viskas paprasta: laiminga oda – laimingi ir jūs. Pasirinkite tokias kosmetikos priemones ir maisto produktus, kurie pagerins odos spalvą ir duos naudos visam organizmui. Rūpinkitės oda rytais ir vakarais. Po kurio laiko pastebėsite, kad jūsų nuotaika pagerėjo.

7. Maitinkite sielą, o ne ego

Darykite tai, kas jus džiugina. Ne visi mūsų pasiekimai džiugina sielą. Nuolatiniai taisymai gali būti naudingi, bet jie išeikvoja organizmo resursus. Stenkitės reguliariai ilsėtis. Nusipirkite pagaliau sau batus, kurių seniai norėjote, pasilepinkite gardžiais ledais ar savaitgalį pažiūrėkite senus filmus. Darykite tai, kas jums teikia džiaugsmo.

8. Pasitikėkite savo intuicija

Prieš priimdami svarbų sprendimą, įsiklausykite į savo vidų. įsigilinkite į savo pojūčius, kuriais kūnas pasako, ko jam reikia. Padarykite pertrauką, jie pavargote. Pakeiskite aplinką, jei siela prašo permainų. Trumpai tariant, kai kas nors vyksta ne taip, pirmiausia „pasikalbėkite“ su savimi apie priežastis, įsiklausykite į savo vidinį balsą.

9. Sutrikdykite įprastą ritmą

Užsibrėžkite mažiausiai kartą per savaitę išbandyti kažką nauja. Dar geriau būtų tai padaryti kasdien. Nauji įspūdžiai padės pasijusti laimingesniems.

10. Sukurkite sau komforto aplinką

Pirmas žingsnis į sveikus santykius – atsakingas požiūris į tai, kuo jūs užpildote savo gyvenimą. Išanalizuokite visus savo ryšius ir atkreipkite dėmesį, ką jie įneša į jūsų gyvenimą ir kaip jie paveikia savijautą. Žmonės, kurie atsakingai pasirenka savo aplinką, būna labiau pasitikintys savimi ir lengviau priima teisingus sprendimus.

11. Mokykitės naujų dalykų

Naujų žinių gavimo procesas daro mus laimingus, tai faktas, pra6o portalas Vk.com. Be to, jis prailgina gyvenimą ir padaro jį įdomesnį. Pradėkite mokytis nuo mažų dalykų, pavyzdžiui, megzti. Jei norite, galite užsirašyti į kokius nors  trijų mėnesių kursus. Bet kuriuo atveju smegenys bus jums už tai dėkingos.

12. Pradėkite rašyti dienoraštį

Įtampos sumažinimas, kūrybingumo didinimas, pasitikėjimo savimi stiprinimas ir įkvėpimas siekti tikslų – toks paprastas užsiėmimas, o tiek naudos! Jei sunkiai sekasi rašyti, nusistatykite laikmatį ir raštu atsakykite į klausimą, ko jūs tikitės iš šios dienos. Rašykite viską, kas šauna į galvą.  Vėliau jūs pradėsite nekantriai laukti tokių seansų.

2021 06 16 18:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt