pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Kaip palaikyti „resursinę būseną“?
tiesa.com

Žmogaus psichinė ir emocinė būsena, kai yra visi reikiami resursai gerai savijautai, darbui ir bet kuriai kitai gyvenimiškai sričiai, psichologų dažnai taip ir vadinama: resursinė būsena. Mums galbūt labiau įprasta tai vadinti gyvybine energija. Taigi, kaip ją susikurti ir kaip išlaikyti?

Atsikėlus ryte – privaloma mankšta. Ji duoda startinį impulsą ir padeda įsibėgėti. Pakui lieka tik palaikyti tempą.

Kitas privalomas dalykas – išmokti atsipalaiduoti. Atraskite sau tinkamiausią atsipalaidavimo režimą – nuo vieno ilgalaikio atsipalaidavimo vidury dienos iki kelių ramybės ir poilsio minučių kas valandą. Atsipalaiduoti būtina kaskart, kai tik pastebite menkiausius įtampos požymius.

Taip pat labai svarbu gerai išsimiegoti naktį, net būtent miegodami pailsime geriausiai. Sveikas ir ramus miegas – gyvybinių jėgų šaltinis.

Ir dar vienas momentas, kurį labai dažnai pamirštame: netingėkite. Netingėti – tai reiškia nepasiduoti pagundai, kad „tai, ką numačiau šiandienai, padarysiu rytoj, nes šiandien nesinori“, ir pan. Specialistų nuomone, nuovargis susideda iš dviejų dalių – fizinio nuovargio ir nuovargio jausmo. O nuovargio jausmas – dažniausiai ne kas kita, kaip tinginystės instrumentas. Netingėkite – ir nejausite nuovargio!

Keletas praktinių patarimų

• Jei jaučiate, kad gyvybinės energijos pristigote, pirmiausia pamėginkite ją atkurti pačiu paprasčiausiu metodu: tiesiog nekreipkite į tai dėmesio ir toliau dirbkite taip, tarsi turėtumėt jėgų. Nepatikėsite: po gerų dešimties minučių jėgų iš tiesų atsiras!

• Jeigu jaučiate, kad visi energijos resursai baigia išsekti dienai įpusėjus, tai labai galimas dalykas, kad per darbus paprasčiausiai pamiršote atsipalaiduoti? Tiesa, nepamirškite, kad po atsipalaidavimo vėl reikia „susipurtyti“ ir energingai kibti į veiklą, antraip galite taip ir likti apsnūdę.

• Jei jėgų stygių pastebite vakare, gali būti, kad taip ir yra. Tiesa, tai irgi laikina. Pavyzdžiui, jei dar anksti eiti miegoti, jėgas padės atgauti pasivaikščiojimas parke ar netgi gatve. O dar geriau, jei ryšitės truputį pabėgioti. Fizinių jėgų prarasite nedaug, o mainais gausite maišą gyvybinių organizmo išteklių!

• Be abejo, būna, kad ir viską išbandžius jėgų neatsiranda. Tokiu atveju specialistai pataria neprievartauti savęs. Tai – tiesiog „ne jūsų diena“. Normalu, jei tokių dienų „be resursų“ būna bent jau ne dažniau nei viena per dekadą.

• Ne paslaptis, kad dauguma žmonių gyvybines galias mėgina stimuliuoti kava, energetiniais gėrimais ir pan. Tai duoda laikiną efektą, bet jam pasibaigus galite kristi dar į gilesnę duobę. Taigi, stimuliatorius patartina naudoti tik išskirtiniais atvejais. O geriausias nuolatinės „resursinės būsenos“ šaltinis – sveikas gyvenimo būdas.

2015 01 31 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt