ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Kaip paleisti praeities dalykus ir santykius, kurie trukdo mums judėti į priekį
Alfa.lt

Sugebėjimas laiku paleisti pasenusius dalykus ir užbaigti varginančius santykius padeda mums išeiti iš pačių sudėtingiausių ir skausmingiausių situacijų. Mat dažniausiai mes kenčiame ir negalime judėti į priekį tik todėl, kad iš visų jėgų laikomės įsikibę į praeitį.

Atėjo laikas išsiskirti su tuo, kad jums trukdo gyventi ir vystytis, bet neužtenka ryžto? Kad lengviau tai būtų padaryti, pasinaudokite šia septynių žingsnių strategija, kurią aprašė psichologė Julija Tokareva . Šią strategiją galima taikyti įvairiais atvejais, pavyzdžiui, kai reikia išsiskirti su sveikatą gadinančiu partneriu, jus išnaudojančiu asmeniu, nebereikalingais daiktais, įpročiais ar net senais prisiminimais.

1. Paklauskite savęs, ar tai yra jums naudinga

Pirmiausiai paklauskite savęs, ar duoda jums naudos tie santykiai, nuo kurių norite pabėgti.

Jeigu norite išsiskirti su varginančiais žmonėmis, sudarykite santykių su jais pliusų ir minusių sąrašą. Tada bus akivaizdu, kas atsveria. Jeigu paaiškės, kad pliusų yra daug, o minusas tik vienas, suvoksite, kad geriau stiprinti santykius, o ne juos nutraukti. Jeigu sąraše vyrauja minusai, ženkite kitą žingsnį.

Galbūt norite atsikratyti nereikalingų daiktų, bet dvejojate? Paklauskite savęs, ar jie jums naudingi. Jeigu ne, išmeskite juos.

2. Supraskite, kad negalite pakeisti žmonių

Jeigu laukiate, kad kažkas savaime pasikeis jūsų naudai, laikas atsikratyti tokių iliuzijų. Jūs negalite pakeisti kito žmogaus.

Pavyzdžiui, jeigu jūsų vyras elgėsi su jumis grubiai ir nepagarbiai, dabar atgailauja ir žada būti geras – neapsigaukite. Tai tik trumpalaikė vaidyba. Jo esmė nepasikeis.

Žmonės ateina ir nueina. Tik jūs galite nuspręsti, ar jie jums tinka, ar ne. Priimkite žmogų tokį, koks jis yra dabar. Vertinkite situaciją taip, kad ji visada išliks toks pat. Ar norite, kad tas žmogus būtų visada toks, koks yra dabar? Apie tai verta pamąstyti. Jeigu ne, tai paleiskite.

3. Pagalvokite apie tai, kas trukdo jums žengti toliau

Kiekvienas iš mūsų turi savų priežasčių laikytis įsikibus už ko nors iš praeities, net jeigu tas dalykas niekada nebuvo geras mums. Tai gali būti sunkus išsiskyrimas, ilgalaikės draugystės nutrūkimas ar mylimo žmogaus išdavystė. Pagalvokite apie priežastis, kodėl jums sunku tai pamiršti ir judėti pirmyn. Veikiausiai jūs dar laukiate, kad žmogus ar situacija pasikeis, laukiate, kad „jeigu...“ ar „staiga, netikėtai...“, ko gali niekada neįvykti.

Dažnai mes kabinamės į ką nors iš praeities, tikėdamiesi, kad praeitis sugrįš ir taps geresnė, arba kad situacija pasitaisys. Galbūt taip ir bus. Bet jūs neturite laukti to. Gyvenkite savo gyvenimą. Jeigu jis daro ratą, tai juk nuostabu. Jeigu ne, tai jūs bent neprarandate savaičių, mėnesių ar metų laukdami kažko, ko niekada nebus.

4 .Liaukitės būti auka

Jeigu iš tikrųjų norite išmokti paleisti praeitį ir skaudžias situacijas, reikia nustoti būti auka ir kaltinti kitus. Taip, kas nors kitas iš tikrųjų gali būti kaltas dėl jūsų padėties, bet jeigu susikoncentruosite ne į jį, o į tai, ką jūs galite paveikti, tai padėtis pasikeis.

Galiausiai iš bet kokios nemalonios situacijos yra išeitis. Jūs galite pasirinkti: likti nuskriaustiems ir trokštantiems keršto, arba jūs galite prisiimti atsakomybę už savo laimę. Tai priklauso tik nuo jūsų – ar suteikiate kam nors tiek galios, kad jis galėtų visiškai sunaikinti jus.

Pripažinkite tai, kad viskas, kas įvyko, jau praėjo, o tai, ką jūs darote nuo šio momento, galite visiškai kontroliuoti patys.

5 .Susikoncentruokite į dabarties momentą

Jeigu žmogus labai linkęs į nostalgiją, jam prireiks daug laiko, kad liautųsi gyventi praeitimi ir pradėtų vertinti dabarties momentą. Net geriausios praeities akimirkos niekada nebūna tokios geros kaip tos, kurias galite patirti būtent dabar, šiuo momentu.

Todėl stenkitės išsiveržti į priekį dabar. Visiškai pasinerkite į dabartį, ir jūs sugaišite mažiau laiko mintims apie praeitį. Lygiai taip pat, kaip negalite pakeisti žmonių, jūs negalite pakeisti savo praeities. Viskas, ką galite padaryti, tai – judėti į priekį ir gyventi šiandien.

Bus momentų, kai praeities prisiminimai įsiterps į jūsų mintis. Nereikia su jomis kovoti. Pripažinkite jas tik akimirkai, o po to sugrįžkite į dabarties momentą. Nieko bloga pagalvoti apie praeitį, kol jūs įsikibote į ją tiek, kad ji ėmė veikti jūsų dabartį.

6. Atleiskite sau ir kitiems

Atleidimas – viena iš sunkiausių gyvenimo užduočių. Atleisti kitiems sunkiau, nei atleisti sau, tačiau nei viena, nei kita neįvyksta be pastangų.

Visada pasitaikys situacijų, kai norėsite kažką padaryti kitaip. Ir visada atsiras žmonių, kurie nesielgs su jumis taip, kaip jums atrodo tinkama. Tačiau tai, ką jūs darote judėdami į priekį, visiškai priklauso nuo jūsų. Ir tai prasideda nuo atleidimo.

Judėjimas į priekį būna susijęs su atleidimu tiems, kas liko praeityje, taip pat ir jums patiems. Jūs negalėsite žengti pirmyn, jeigu būsite prikaustytas prie praeities.

7. Puoselėkite optimizmą

Sakoma: „Nors optimizmas jūsų neišgydys, bet jis tikrai padės“.

Užsibrėžkite sau tikslą tapti pozityvesniu žmogumi.

Jeigu jūs tikrai paleisite atgyvenusius dalykus ir santykius, jūs daugiau negalvosite, kaip atlyginti ar atkeršyti savo senam skriaudikui. Jūs imsite sparčiai vystytis ir susikursite sau puikesnį gyvenimą.

Šaltinis: B17.ru

2020 09 10 07:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt