šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Kaip patikrinti, ar pokalbių klausosi
tiesa.com

Visuotinis sekimas šiais laikais yra ne paslaptis. Pasak buvusio CŽV agento, JAV yra klausomasi net niekuo neišsiskiriančių asmenų. Taip valstybė nori sužinoti daugiau apie savo piliečius ir jų mąstyseną.

„Terorizmo pavojus, tai tik priedanga“, – teigia anonimu norėjęs likti JAV pareigūnas.

21 metus pradirbęs vyriškis pasakojo, kad kartais pats nesuprasdavo kam jam buvo liepiama klausytis eilinių piliečių kalbų.

„Tai buvo tiesiog buitinės kalbos. Žmona liepia vyrui nupirkti pieno parduotuvėje, paaugliai kalbėjo kur įsigyti marihuanos, vyro meilužė skambindavo paklausti ar jis vienas… Tačiau mums buvo liepta to klausytis ir sistemingai viską užsirašinėti. Kam šie duomenys skirti, mums nebuvo aiškinama“, – vienam užsienio šaltiniui teigė buvęs CŽV agentas.

Jo teigimu taip vyksta visur, ne tik JAV.

Taip pat jis pateikė kelis paprastus būdus kaip kiekvienas gali sužinoti ar jis nepateko į nelaimingųjų tarpą. Savo telefone surinkite šiuos kodus:

Kodas *#06#

Šios kombinacijos dėka galime sužinoti ar mūsų unikalus išmaniojo telefono IMEI numeris nebuvo pakeistas slaptų tarnybų. Pasak buvusio CŽV agento, jeigu numeris rodomas telefono ekrane nesutampa su Jūsų IMEI numeriu ant telefono dėžutes, tikėtina, kad į jį buvo slapta įsilaužta.

Kodas *#21#

Ši slapta kombinacija leidžia gauti informaciją apie įjungtą peradresavimą. Taip galime sužinoti ar kas nors negauna jūsų skambučių, pranešimų arba kitų duomenų. Jeigu prie tam tikrų duomenų pateiktas kitas, ne jūsų telefono numeris, tai reiškia, kad peradresavimas yra įjungtas. Verta pastebėti, kad peradresavimą kartais netyčia gali įjungti ir patys žmonės.

Kodas *#62#

Ši slapta komanda leidžia sužinoti numerį, į kurį nukreipiami peradresuojami įeinantys skambučiai, jei telefonas išjungtas arba yra už ryšio zonos ribų. Dažniausiai tai būna jūsų operatoriaus numeris, tačiau jeigu numeriai nesutampa, tai yra dar vienas įspėjimas jums.

Kodas ##002#

Surinkus šį kodą, galėsime atjungti skambučių peradresavimą į kitus mums nežinomus numerius. Nuo šiol skambučius galėsite priimti tik jūs.

Tačiau pareigūnas užtikrino, kad jeigu spec. tarnybos norės, tai Jus net įsivaizduoti negalėsite, kad jūsų pasiklausoma. Žinoma eilinius žmonės tai neliečia, tačiau nusikaltėlius, teroristus ir kitus valstybės priešus pasiklausoma kitais būdais.

Taip pat jis patikino, kad kartais girdimas aidas pokalbiu metu, su pasiklausymu visiškai nesusijęs. Tai tiesiog tinklo problemos.

„Jeigu jūsų pokalbių klausomasi, jus tikrai to neišgirsite“, – patikino jis.

www.anomalija.lt

2017 01 15 05:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt