sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Kaip suformuoti palankų aplinkinių požiūrį į save
tiesa.com
Pixabay.com

Atsidūrę tarp nepažįstamų žmonių ar patekę į naują kolektyvą, mes visi stengiamės kuo greičiau pelnyti kitų žmonių palankumą. Deja, ne visada mūsų pastangos patikti aplinkiniams būna sėkmingos.

Ką daryti, kad žmonės priimtų mus draugiškai ir geranoriškai?

Nesistenkite visiems įtikti

Didžiausio pasisekimo kolektyve visada susilaukia stiprios asmenybės, kurios nesistengia pataikauti, įtikti ir taikytis prie kitų. Neriantis iš kailio, kad patiktume kitiems, galima labai greitai perimti solidaraus ir su viskuo sutinkančio žmogaus vaidmenį – žmogaus, kuris niekada niekam neprieštaraus.

Nebijokite pareikšti savo nuomonės ir laikytis savo požiūrio. Iš pradžių toks elgesys atstums kai kuriuos kolegas ar naujus pažįstamus. Juk jie turbūt jau priprato prie jūsų nuolankumo ir takto, tačiau su laiku toks principingumas pelnys jų pagarbą.

Galvokite apie kitus dalykus

Kuo labiau jaudinsitės dėl kitų nuomonės apie save ir nervinsitės, kad jums nepavyko įsilieti į naują kolektyvą, tuo stipriau tai jaus aplinkiniai. Nepamirškite, kad jūsų vidinė būsena atsispindi jūsų išorėje. Įtampa, nusivylimai, baimė padaryti ką nors ne taip – visa tai jūs spinduliuojate kitiems. O žmonės jaučia jūsų vidinį diskomfortą ir stengiasi laikytis atokiau.

Stenkitės „nepririšti“ savo minčių prie visų tų problemų. Jei labai sunkiai sekasi nuo jų atsiriboti, griebkitės gudrybių. Kiekvieną kartą, kai pajuntate, kad mintys vėl įkyriai sukasi apie nemalonią padėtį kolektyve, atsiverskite gerą knygą (pasistenkite, kad ji visada būtų po ranka) ir perskaitykite porą puslapių.

Būkite savimi

Tai – svarbiausia sėkmingo bendravimo su žmonėmis paslaptis. Kodėl visada būna lengviau įsilieti į naują, ką tik susikūrusį kolektyvą, nei į seną jau susiformavusį? Naujame kolektyve kiekvienas turi galimybę būti savimi, nes dar nepaskirstyti vaidmenys ir neišryškėję lyderiai, neslegia kitų įtaka. Susiformavusiame kolektyve jau galioja nemažai nerašytų taisyklių. Pasiryžkite būti 100 procentų savimi ir niekuo kitu.

Neįmanoma įtikti visiems iš karto, todėl jokiu būdu nereikia jaudintis, kad tai nepavyksta. Kas pasakė, kad jums būtinai reikalinga visų aplinkinių pagarba ir pripažinimas? Juk gali būti, kad ne visi jie yra verti jūsų dėmesio ir laiko.

2019 08 06 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt